Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megfelelési kényszer lenne?

Megfelelési kényszer lenne?

Figyelt kérdés
1 éve kulonkoltoztunk apukammal, anyától, ahol most lakunk az 2,5 km-re van tőle. Azóta mindennap elmegyek hozzá és ott vagyok pár órát, hetkozben ez még nem okoz különösebb fáradságot, mert suli után pont útba esik anyukamhoz, így csak hétvégente, és iskolai szünetekben kell elgyalogolnom. Viszont, ha akár csak 1 napot is kihagyok valamiért óriási buntudatom lesz,ilyenkor alap dolognak tartom magammal szemben, hogy például felhivjam es elmondjam, miert nem mentem, ennek ellenére amikor veszekszunk mindig úgy reagálok, hogy napokig nem megyek, természetesen akkoris végig buntudatom van. Amúgy ha rossz az idő akkoris elmegyek hozzá, vagy akkor is, ha nem érzem 100%-osan jól magam.

nov. 29. 18:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos 2 idióta szülőd van, es egyik sem tudja neked biztosítani a biztos hátteret. Anyad ragaszkodik a mártír szerepéhez, képtelen szeretni, törődni, hanem miatta kell mindenki hibásnak erezze magat, így palastolja a hibáit, hogy ne kelljen változzon. Ez nem szeretet a részéről bármennyire is fájdalmas

Apád meg most mit akar, megbánta hogy odavett, csak a hecc kedvéért hívott es lassan elmar onnan ?

Kérdés az hogy mennyire értékeled a magad, a sajat életed, tönkre akarsz menni 2 marha miatt akik tesznek rád?

Szerintem nem érdemlik meg! Légy erős es ne törődj veluk nem érdemlik meg, hogy lelkizz stb miattuk! Fogalkozz a magad érdekeivel!

nov. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne meg látogasd, mert tönkremész. Te viseled az ő bűntudatát, amit kéne érezzen, rádpakolta ezt es teged hibáztatott.

Nem éri meg h vele foglalkozz egy meleg köpetet sem ér az egész ember!

nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem látogasd továbbra is anyukádat. Nem veled van baja, hanem minden mással. Az a 2,5 km tényleg nem nagy távolság, egy séta. Tuti szeret téged és örül neked, csak meg van keseredve. Te talán visszahozhatod.
nov. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Persze, áldozza fel magát es legyen a pszichológusa az anyukának, miutan az anya elmarta es mindenért hibáztatja, tehát toxikus a kapcsolat.

De csak menjen továbbra is mint a barom, ha rosszul is erzi magát, ignoralja az erzest es menjen mind menjen!

13 as nem tudom hol hordod az agyad

nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
Más nézőpontból már gondolkodtál a dolgon? Pl. hogy anyád vitte egy életen az otthoni dolgokat, hogy apád pénzt kereshessen, ne legyen más gondja. Aztán szép lassan cseléddé avanzsált, akinek semmibe nincs beleszólása, majd apád dönt. Döntött is, a családi közösből felújította az örökségét, majd elhúzott oda. Te elhitted, hogy bár anyád semmit nem ér neki, de téged szeret. Aztán világosodik, hogy ja nem, tulajdonképp csak önmaga érdekli. Elváltak és elszámoltak már egyáltalán? Vagy csak apád él tovább anyádat sarokba téve? Így már nem lenne akkora csoda, hogy anyu ideges.
nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem viselkedik így a gyerekével az, aki szereti a gyerekét . Bármilyen ideges apura. Vagyis ha ideges “apura” akkor miert veri el a port a gyereken is?

Nem szabad magyarázatot találni a szeretet es becsület hiányára!

Nekem is van egy lányom, tudom miről beszélek! Fél holtan sem bántom meg! Mert szeretem!

A baj az, hogy az aljasságra mindig csomó magyarázatot találnak es az áldozatot ezáltal egyre lejjebb es lejjeb lökik a lejtőn , meg jobban bele az abuzusba!!

Mert hat a bántalmazó biztos nem így gondolja, tehát tűrd es tűrd tovabb!!

Ez nagyon rossz es legtöbb ember elveszi a maradék energiáját az áldozatnak ezáltal.

Ha odáig jutottak a dolgok, hogy a kérdező elköltözött az apjához, ott azt jelenti hogy az anya rendesen paraszt volt vele! Es nem, nem kell ezt tűrni! Inkabb fordítsa maga fele azt a sok energiát, amit az anyjara fordít es jobban jár mint a szaloncukor papírba csomagolt hazugsággal hogy “járj tovabb mert anyad szeret”

nov. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
9%
16, ezt csak úgy írtad, vagy a 15-re?
nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
15 ösre. Mert ha valaki erzi hogy nincs szeretve es nem érzi jól magat egy rokona társaságában, lökik vissza rá.
nov. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Köszi, nem akartam addig okoskodni, míg nem tudtam, hogy nekem szól. Akkor viszont megkérdezném, hol látod, hogy visszalökném? Írtam egy másik nézőpontot, sehol nem írtam, hogy bánhat csúnyán a gyerekével. Csak annyit, lehet, hogy az anya tehetetlenségében jutott el idáig, ketrecbe szorítva elég nehéz bazsalyogni. Ismétlem: lehet. És semmiképp nem töltheti ki a gyerekén, teljesen igazad van.
nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%

Visszalöknéd, mert elfogadhatóvá gyúrmázod az abuzust, azzal a szöveggel, hogy biztos szeret, tehát tűrd tovabb (ha nem is mondod ki)

Hiszen a kérdező érzi is, hogy nincs jól látogatás alatt, nem töltődik fel energiával, hanem leépül, szenved. Tehat pontosan érzi, hogy nincs szeretet ebben a kapcsolatban. Az anya árt ezzel hogy hibáztatja is stb tehát energetikailag lehúzza.

Na most erre mi a megoldás?

Hát menjen minél többet nem?

nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!