Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depresszió miatt hazaköltözni...

Depresszió miatt hazaköltözni közel 30 évesen?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején, iskola mellett diákmunkáztam, 20 éves korom óta eltartom magam, főiskolát is végeztem. 20-on éves korom elején elköltöztem otthonról, összeköltöztem a párommal akivel összesen 6 éven keresztül voltam párkapcsolatban.


A jelen pedig az, hogy fél év telt el a szakításunk óta, ő hagyott el engem, nagyon fáj azóta is, nem tudtam túltenni magam rajta. Vannak gyerekkori traumáim (szüleim toxikus kapcsolata,majd válása, ilyesmik) azokon sem tudtam túltenni magam.

Szorongok, pánikolok főleg ha egyedül vagyok esténként, emiatt vényköteles nyugtatót szedek.

A szakítás miatt csóróbb lettem, elköltöztem egy kicsi albérletbe amit utálok! A fél fizetésem kiadom egy szoba konyháért, alig marad pénzem másra, a hónap 2. felében a legolcsóbb kajákra telik csak. Így nem lehet élni hosszabb távon...


Ma tudtam meg, hogy év végén (dec.31.) leépítik az egész csapatot a munkahelyemen...

1 hónapom van, az alatt tudnék találni mást, átmenetileg bármit (budapest) , csakhogy a magánéleti problémáim, a szorongásaim és az albérlet melletti csóróságom miatt most nem is akarok.

Arra gondoltam, hogy a nagy leépítésre hivatkozva pár hónapra hazaköltözöm Mama hotelbe, munkanélküliként (azt a havi 120 ezres álláskeresési járulékot megkapom 3 hónapig) csövezni. Most úgy érzem a depresszióm miatt nem akarok dolgozni.


Szerintetek nagyon nagy hülyeséget csinálnék ezzel?



nov. 30. 18:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Ne menj haza
nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira rosszul vagy, menj inkább tündérhegyre
nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Lepontozott 7-es válaszoló meglátása pedig jó. Arra vigyázz, hogy ne ess bele még jobban a depresszióba.
nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Költözz haza, ismerkedj ,barátkozz ,szedd rendbe magad lelkileg és aztan meglátod ,hogy tovább!
nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy milyen lelki hatással lenne rád anyukád és/vagy apukád. Nekem pszichológiai szempontból képzettek a szüleim, tudnák jól kezelni a helyzetet.


Azt mindenképpen javaslom, hogy csinálj azért valami hasznosat. Tanulj nyelvet, képezd tovább magad a szakmában stb.

nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Egy próbát megér, mintsem szenvedni, aztán ha rendbejössz akkor lehet újult erővel menni az életnek.
nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költöznék haza, mert csak még depressziósabb lennék, anyám abszolút csak rontana a helyzeten. Ha normális, empatikus anyád van, akkor igen.
dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak megtorpannal, beragadnál. Most kell megráznod magad es munkat keresni, jó nagy levegőt venni.
dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
Az is fontos, hogy hol van az a haza. Ha egy világvégi falu, ahol semmi sincs csak egy csomó alkesz, akkor rontanál a helyzeteden. Ha van lehetőség kimozdulni, kikapcsolódni, akkor akár jól is kisülhet. De vigyáznod kell, hogy ne ragadj a mamanotelben.
dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor költözz haza ha biztosan támogatói környezetet kapsz a szüleidtől és feltétlen jó viszonyban vagytok. Ha bizonytalan a kapcsolatotok vagy az ő lelki állapotuk se stabil akkor semmiképp ne menj, mert bele fogsz ragadni, felveszed az ő dolgaikat is, vagy ők a tiedet, aztán húzzátok le egymást. Attól még hogy most ideiglenesnek gondolod, nem biztos hogy az marad mert depressziós vagy és az nem garantált hogy három hónap után tovaszáll, simán lejjebb csúszhatsz. Velem egyszer ez történt, és soha többet, nagyon nehéz kijutni depressziósan.
dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!