Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes lenne elkezdeni egy...

Érdemes lenne elkezdeni egy blogot, ahol szülőként leírom, hogyan élem meg anyaként a gyermekem másságát?

Figyelt kérdés
Én vagyok az az anyuka, aki nemrég feltette itt a kérdést, hogy hagynátok-e 17 éves meleg fiatoknak, hogy együtt aludjanak. Azóta több levelet kaptam, vannak, akikkel azóta is kapcsolatban állok és bátorítottak arra, hogy elmesélhetném, hogy én, szülőként ezt hogyan élem meg. Lenne igény ilyenre szerintetek?
2023. dec. 4. 15:38
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
#20 Bár így lenne, ahogyan írod, d eolyan üzeneteket kaptam, hogy magam is elszornyülködtem. Több olyan fiú és lány írt, akiket a szüleik kidobtak otthonról vagy csak szimplán szégyellik őket mások előtt, csak amiatt, mert nem a heteronormatív életet élik. Nekünk, szülőknek ezt kéne szem előtt tartani, hogy legyen bárkivel, a legfontosabb az lenne, hogy a gyerek boldog legyen és ne az, hogy egy társadalmi elvárásnak akarjon megfelelni.
2023. dec. 4. 23:02
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

De az ilyem barom szuloket nem fogja erdekelni a blogod. Mert lesesz@rja...

Aki meg normalis annak meg ugyse tudsz ujat mondani. Ugyhogy oket se fogja erdekelni.

2023. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%

Én szívesen olvasnám melegként. Érdekes lenne látni a másik oldal szemszögét is, nem csak a sajátomat. Az egész folyamatot, amin végigmegy ilyenkor a szülő. A saját szüleim reakcióit, tapasztalatait ismerem, de lehet, hogy más szülő másként éli meg mindezt. Kíváncsi lennék rá, hogy mi zajlik le benned, bennetek szülőként. Másrészt hatalmas segítség lehet más szülőknek is, hogy érezzék, nincsenek egyedül ezzel, más is van ilyen helyzetben. Harmadrészt pedig van a blogolásnak egy "lélekkönnyítő" hatása is, kibeszéli, kiírja magából a gondolatokat, a nehézségeket, a terheket az ember. Megkönnyebbül. És ha esetleg vannak még kérdések benne, akkor válaszokat is kaphat más szülőktől, akik olvassák a blogot.

Nem tudom, hogy a blog-e a legmegfelelőbb forma erre, de én szívesen olvasnám rendszeresen. Ha belekezdesz, elkérném az oldal elérhetőségét. :) Jó blogolást! Hajrá!

2023. dec. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Darius- ***** válasza:
71%
Akkor most a gyerek is és az anya is írt erről egy kérdést ezek szerint, mert az előbb írtam bele a másikba. Tehát ha még nincs 18, mert a másikban ezt olvastam, nem rakhatod ki, mert bűntény. Blogot írni erről ? Egy cikk terjedelméig lehet, de nem oldja meg a problémát. Akit érint elolvasná, a többséget, köztünk engem is nem érdekli.
2023. dec. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Darius- ***** válasza:
Blog.hu, nagyon jó blogokat lehet olvasni ott és ha jó ki is emelik az Index-en. Például a Mitológia című blog is ott van. Érdemes lenne kiválasztani egy tágabb témát és arról írni gyakran blogokat akár minden nap. Sok sikert.
2023. dec. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
#24 A gyerekem biztos nem írt ki kérdést. Én is egyet tettem csak ki.
2023. dec. 5. 07:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!