Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, ha pusztán emiatt...

Érthető, ha pusztán emiatt utálja anyám a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Anyám olyan nő, aki imád sütni meg főzni, a konyhában nagyon toppon van. A barátnőm viszont elég finnyás, kevés kaját szeret és ezt nem is igazán titkolja. Pl.nem eszik semmit, ami fehér pl.tejfölös kaják, sajtos, joghurtos stb. Zöldségek közül is csak az uborkát és a sültkrumplit eszi meg, a húsokból is keveset szeret. Anyu ettől nagyon kivan, szerinte elkényesztetett azért ilyen. Engem amúgy nem zavar, ha náluk vagyunk az anyja fura, de finom kajákat szokott csinálni, mert amúgy náluk ezek a megszokottak, de szerintem ez nem gáz. Anyu már most szólt, hogy karácsonykor nem látja szivesen itt, mert "őt ne igedesítse azzal, hogy mindent leszól". Már milliószor mondtam barátnőmnek, hogy ha vmit nem szeret nem baj, de ne mondja, hanem csak ne szedjen belőle, de hát hiába mondom. A család többi tagja kedveli, mert egyébként kedves és aranyos mindenkivel, de anyukám kb.azóta utálja mióta először kínálta kajával és kiderült, hogy kb.semmit se szeret azok közül, amiket mi eszünk. Szerintem túlzás valakit az ízlése miatt utálni, az meg, hogy nem jöhet karácsonykor főleg gáz. Addig szerintem meggondolja magát, de elég unalmas mindig ezt hallgatni. Ekkora tragédia, ha valaki finnyás?
dec. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
37%

Az olyanok elé tennék egy kis sült polipot, csigát, vagy sáskát mint az anyád.


Nem enné meg? Akkor is csak egy kis finnyás semmirekellő. Ennyi.

dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
96%
Nem az a baj, hogy finnyás, hanem az, hogy mindent leugat. Karácsonykor csomagoljon magának uborkás sültkrumplit és egye azt szépen kussban.
dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
97%

Én is baromi finnyás vagyok gyerekkorom óta. A családban is anekdota jellegű poén a szelektív étkezésem, kollegák is mindig ugratnak vele.

De azért felnőtt koromra megtanultam nem fanyalogni, hanem udvariasan kikerülni a témát. Amit megeszek, abból szedek, amit nem, azt kedvesen megköszönöm, nem kérek belőle. Vagy szedek egy evőkanállal, megkóstolom, finom, fú de jóllaktam a levessel/akármivel, nem kérek többet. Ezt ennyi idősen azért illene a párodnak is elsajátítani.

dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3-as írja.
dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
97%

Egyetértek a 3-assal.

“Köszönöm, nem kérek” és ennyi. Vagy ha rákérdeznek, nyilván meg lehet mondani, hogy nem szereti az adott dolgot, de nem leszólni. Az ilyennek én is megmondanám, pláne a többedik alkalom után, hogy kívül tágasabb.

Nem az a baj, ha valaki válogatós, hanem hogy minimum tinédzser, netán felnőtt létére nem tud viselkedni. Nem, amivel valaki órákig fáradozott és szeretettel készítette, azt nem ugatjuk le. Sőt, továbbmegyek, engem úgy neveltek, hogy mindent kóstoljak meg, utána döntsem el, hogy szeretem-e vagy sem, ne ránézésre fújoljak (vagyis azt soha, ovis koromban meg is tanultam). Csomó mindenről ki is derült, hogy tökre ízlik, pedig rettentő finnyás gyerek voltam és felnőttként sem eszem sok mindent, ami másnak alap. De eszembe nem jut fennhangon kritizálni más főztjét, ami másoknak teljesen rendben van, csak az én ízlésemnek nem megfelelő.

dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 anonim ***** válasza:
86%
Utálni túlzás. De ha bunkó módon utasítja vissza a barátnőd az ételeket, akkor azon változtasson. Anyád meg értse meg és fogadja el, hogy ő ilyen. Engem azért nem csíptek, mert nem eszem húst. Minden étkezésnél megpróbáltak azért megetetni vele.
dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van extra finnyás barátnőm, ő ha tehetné, krumplin és rizsen (+esetleg sajton) élne.

De ő is tudja, hogy ez nem igazán normális dolog, nyilván ha baráti társaságban feljön a kaja téma, akkor mindenről elmondja, ha neki nem ízlik/gusztustalannak tartja, de ha vendégségbe hívják, akkor tud viselkedni.

Közli, hogy ő azt nem szereti, nem a kaját minősíti, nem mások étvágyát rontja.

Sőt, volt már, hogy kért edény meg egy kis rizset és megcsinálta magának, jóízűen megette :)

Nyilván ezt is meg kell szokni, de szerintem barátnődnél az udvariatlanság a nagyobb baj, első körben őt "neveld", ne anyukádat.

dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 anonim ***** válasza:
61%

Igaza van anyádnak, én sem tűröm az olyan embert a lakásomban, aki leszólja a főztömet (alapvetően nem főzök rosszul).


Bocs, akinek nem tetszik, nem jön.

dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
30%
Találsz majd rendes barátnőt is. Olyannal, aki enni sem tud rendesen nem érdemes hosszútávon foglalkozni.
dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem baj, ha valaki más típusú ételeket eszik, de ha vendégségbe mész, akkor légy felnőtt ember, és ne bunkó módon utasítsd vissza az ételt. Ez így alapnak kéne lennie. Mármint, ha karácsonyra elhívnátok magatokhoz, biztos lenne olyan, amit ő is megenne, nem? Ha igen, akkor abból kiszed, a többi kaját pedig nem kommentálja.. egy felnőtt, érett ember ezt így csinálja. Ha pedig annyira finnyás, hogy neki semmi se lenne jó, amit anyukád csinál, akkor vigyen magának ételt. Amennyi ember, annyi ízlés, de azért a legtöbb ember rájön, hogy hogyan kell udvariasan "túlélni" ha vendégségbe megy.
dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!