Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, ha pusztán emiatt...

Érthető, ha pusztán emiatt utálja anyám a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Anyám olyan nő, aki imád sütni meg főzni, a konyhában nagyon toppon van. A barátnőm viszont elég finnyás, kevés kaját szeret és ezt nem is igazán titkolja. Pl.nem eszik semmit, ami fehér pl.tejfölös kaják, sajtos, joghurtos stb. Zöldségek közül is csak az uborkát és a sültkrumplit eszi meg, a húsokból is keveset szeret. Anyu ettől nagyon kivan, szerinte elkényesztetett azért ilyen. Engem amúgy nem zavar, ha náluk vagyunk az anyja fura, de finom kajákat szokott csinálni, mert amúgy náluk ezek a megszokottak, de szerintem ez nem gáz. Anyu már most szólt, hogy karácsonykor nem látja szivesen itt, mert "őt ne igedesítse azzal, hogy mindent leszól". Már milliószor mondtam barátnőmnek, hogy ha vmit nem szeret nem baj, de ne mondja, hanem csak ne szedjen belőle, de hát hiába mondom. A család többi tagja kedveli, mert egyébként kedves és aranyos mindenkivel, de anyukám kb.azóta utálja mióta először kínálta kajával és kiderült, hogy kb.semmit se szeret azok közül, amiket mi eszünk. Szerintem túlzás valakit az ízlése miatt utálni, az meg, hogy nem jöhet karácsonykor főleg gáz. Addig szerintem meggondolja magát, de elég unalmas mindig ezt hallgatni. Ekkora tragédia, ha valaki finnyás?
dec. 7. 13:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek többsége, pláne városban a boltban veszi a húst, szóval erre nem nagy kunszt rájönni. Ezért leszólni, meg se kóstolni ellenben kibszott szánalmas.

És nem, ez nem autizmus, hanem neveletlen pcsáskodás. Nem kell rögtön a beteg emberekkel egy kalap alá venni és ezzel mentegetni, én aspergeres vagyok, nem egy autistát is ismerek sajnos, gyereket, felnőttet, mégse viselkednek így.

dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
26%
Meg se kóstolni meg kib.szott jogos.
dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
75%
Én csak azt szeretném tudni hogy hány éves ez a lány de komolyan🤣
dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
16%
17re tippelek
dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 A kérdező kommentje:
Dehogy autista 😅 Ezt leszámítva senkinek sincs vele problémája itthon, anyám meg emiatt nem is próbálja megismerni, az első találkozó óta utálja. A bolti csirkét én mondtam neki, hogy onnan van, mert tudom, hogy nem szereti. Eleinte néha megkóstolta a kajákat pl. a töltött káposztát, amit mi teljesen máshogy csinálunk, mint ők, de nem ízlett neki és ott hagyta. Na, ezt még annál is jobban utálja anyám, mintha nem kér egyáltalán, szerintem hónapokig hallgattam, hogy 2 villával evett a káposztából és nem akartam, hogy a rántott hússal vagy bármivel ez legyen, ezért előre szoktam vele tisztázni, hogy mibe mi van. Anyám nekünk se nézi el a pazarlást, maradék hagyást. Szakítani biztos nem fogok vele emiatt, de már nagyon utálom, hogy ilyen központi kérdés itt a kaja.
dec. 7. 20:00
 56/112 anonim ***** válasza:
77%

Majd ha éhes lesz, eszik, mondaná nagyanyám.

Ne szervezz kajás programot vele.

dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
40%
Oké persze ne szakíts vele hisz szerelmes vagy, öt elfogadod ilyennek.Csak ez már most konfliktult szül, mi lesz később.Én megeszem a töltött káposztát mindenhol, van ahol csipősebb de előre szólnak, szarom le akkor is megeszem eddig még nem csalódtam töltött káposztában.És mirelit nuggets et vagy cordon bleu-t sem eszik mert az bolti husbol van? hány évesek vagytok egyébként?
dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 anonim ***** válasza:
24%
konfliktust*
dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 anonim ***** válasza:
67%

"Eleinte néha megkóstolta a kajákat pl. a töltött káposztát, amit mi teljesen máshogy csinálunk, mint ők, de nem ízlett neki és ott hagyta."

Ha ennyire finnyás, akkor nem kellett volna szednie, vagy szedni neki. Előrelátóan kóstolja meg a tiédből, aztán vagy kér magának vagy nem.

Ha valamit csak úgy elémraknak kiszedve, én legyűröm, de ez eleve ritkán fordul elő (vendég is ritkán vagyok, és olyankor is ugrok, hogy majd magamnak szedek, még mielőtt elémvágnak egy emberes adagot), és inkább csak szerencsém volt eddig, hogy soha nem olyat kaptam, amit valóban képtelen lennék megenni. Pedig létezik olyan, amit én sem ennék meg. A mócsingostól, túl zsírostól kivagyok. Meg bizonyos menzás ízektől is. És még mindig jobb, ha otthagyom, mint ha öklendezni kezdek, ugyebár.

A pazarlást, otthagyott kaját én is rendkívül utálom, de az, hogy anyád hetekig nem képes túltenni magát rajta, jó nagy túlzás. Eleve az is, hogy ilyen kaja téma miatt utál egy embert. Hát istenem, ne etesse. Kész, le van tudva a dolog. Nem kéne így cirkuszolni.

dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 A kérdező kommentje:
Hát, ők nem esznek mirelit kaját pl. a sültkrumplit se fagyasztva veszik, hanem az anyja megfőzi a sima krumplit aztán kisüti, mindent furábban esznek sztem, mint az átlag. Pl.a töltött káposztát se káposztába töltik, hanem valami más levélbe (talán torma, de nem 100%), de csak a húst eszik meg. 17 évesek vagyunk
dec. 7. 20:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!