Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régi korok gyermekei a fizikai...

Régi korok gyermekei a fizikai bántalmazás elől miért nem szaladtak el? miért kellett azt kötelezően elszenvedni?

Figyelt kérdés
dec. 10. 21:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
71%
Bizony, régen a tiszteletlenség volt a legnagyobb trigger az agresszív apáknak. Valahogy ezt tanulták, talán a katonaság tett be nekik ennyire ahol szarrá alázták őket is.
dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%
Bár némelyik anya is verekedett, úgyhogy nem tudom igazán, mert ők nem voltak katonák sem, bár szerintem ők nem a tiszteletlenség hanem a kétségbeesés miatt hogy nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Azonkívül volt pár elmebeteg anya és apa is.
dec. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%

És mégis, hová menne te egybites?


Egy gyerekről van szó :D, nem önálló felnőttről.


Amúgy meg ha vissza megy, duplán kap.

Pofon? Ó, persze... fakanál, bor, nadrágszíj, stb.


4-es, nagyon jópofa dolog lehetett, ha erre meg a vigyorgó smile, felőlem ott rhadhatna meg az ilyen szülő, a sírját nem köpném le.

dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
A hirtelen felindulásból pofozkodónál érdemes lehetett elszaladni, mert 10 perc múlva elszáll a hirtelen haragja, a hideg fejjel büntetőnél kontraproduktív.
dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Ami az elszálló haragot illeti: Én olykor kikaptam rossz jegyért(4es 5 ös tanuló voltam de nagy számok alapján néha becsúszott rosszabb amit persze kijavítottam év végére). Volt hogy megérkezett apám és aki 4-esnél rosszabb jegyet kapott annak "jelentkeznie" kellett pofonra, és ki lett osztva mint ahogy sztárok az autogramot adták a rajongóknak. De volt csomószor hogy úgy tűnt kiabálással megússzuk. Aztán mégsem .....mert pár nap múlva ha a szülők veszekedtek és szóba kerültünk " nem elég hogy a gyerekek pocsék dolgozatot írtak még te is ölöd az agyam stb" akkor utólag megkaptuk mert eszükbe jutott Mónika show-san hogy"még el se nyertük méltó büntetésünk...."
dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Én mai gyerek vagyok, most vagyok 19 de emlékszem, hogy még 1. 2. koromban az osztályfőnököm ököllel verte a fejem ha rosszul válaszoltam neki órán. És itthon apám a mai napig megüt és kiabál velem sajnos. Meg állalánosban sokszor az osztálytársaim is megütöttek, sokszor kaptam rúgást gyomorba és focilabdával is sokszor rúgtak arcba és fejbe! Mégis egy határozott, szép nő lettem, nem sikerült a sok bolond embernek lerombolni az önbizalmamat!
dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
De annyi lett a bajom, hogy túlérzékeny lettem és sokat sírok esténként...
dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
25 ez pont a hideg fejnek számít amit leírtál, sajnos az a rosszabbik.
dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

" aztán míg írta valaki, volt aki elszenvedte, más meg megúszta. akkor csak volt értelme. "


Én már nem emlékszem, olyan 3-4 éves lehettem, nagynéném mesélte, hogy nagymamám vigyázott rám, és úgy felkúrtam az idegeit, hogy ha nem bújok be előle az asztal alá, akkor agyonver. Ez komoly:( (60-as évek).

Ő még lány volt, nagymamámnál (anyjánál) lakott, és jött haza melóból, akkor állt a bál, nagymamám ordibált velem, én meg bsztam kijönni az asztal alól. Aztán nagynéném nyugtatta le, hogy "ugyan már, kisgyerek, hagyd már, anyu", aztán nagyanyám lenyugodott, én meg előmerészkedtem jó 15 perc múlva állítólag. De a lényeg, hogy megúsztam.

Nagynéném utána is mondogatta röhögve, még felnőtt koromban is, hogy "én mentettem meg az életedet".

Mondjuk akkor röhögtünk rajta, de azért hogy saját gyerekem lett, hát elég durva dolognak tartom ezt a sztorit. (Az meg a másik, hogy nem a nagymamám dolga lett volna vigyázni rám, de ha már igen, akkor azért 50 évesen (kiszámoltam, pont annyi volt akkor) lehetett volna annyi önfegyelme, tényleg agyonvert volna? Amúgy el sem tudom képzelni, mi rosszat tettem, valszeg csak a pofám volt nagy, mert amúgy csendes, nyugodt kislány voltam, valószínű nem ültem egész nap karba tett kézzel, az volt a baj.

Na, szóval az enyém egy bizonyíték arra, hogy elszaladtam, elbújtam, megúsztam.

dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez az elfutás megúszást vagy kamattal emelt adagot jelent-e attól függ hogy egyébként mennyire szigorú a szülő. Hogyha egy jámbor valaki aki szökőévente húzza fel magát az hajlamos eltekinteni a megtorlástól de egy pofonosztó mint fent írták presztízst csinál abból hogy "én vagyok a góré nem ez a büdös kölök". Tehát azok ússzák meg akik nem is voltak pácban igazán. Haver felmászott a fára anyja sipákolt hogy jaj leesik. Apuka adta az ajánlatot hogy ha most azonnal lejön 2pofon ha nem akkor egy 3 kombinációs sorozat. De amiért ott volt a sipákoló anya "jaj leesik a gyerek" rendre sikerült kialkudni a büntetlenséget lejövetel esetén. Mi nem laktunk kertesházban de tuti hogy mind ki lett volna vágva. Komolyan ultimátum volt hogy milyen bizonyítvánnyal nem lehet hazajönni
dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!