Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő csak akkor kedves a gyerekèvel ,ha az gazdag és sikeres?

Figyelt kérdés

Magamról középsuliban jó tanuló voltam, elkerültem egyetemre több évig jártam nem sikerült megcsinálni a szakot. Amíg egyetemista voltam meg középsulis addig anya a legkedvesebb volt velem, ha beteg voltam ápolt, dicsekedett mindenkinek velem, mondta sokaknak legjobb gyerek vagyok. Minden nap dicsért.


Nemsikerült az egyetem kibuktam, otthagytam azóta napi 3szor elmondja világ legnagyobb kakája vagyok, egy undorító féreg, ha beteg vagyok, akkor is házkörüli munkára küld ki, meg mondja kárnak is élek, féreg. Mára semmi kedvesség nincs benne, ha belemegyek kocsival véletlenül a kátyúba ,akkor már öngyilkos lesz, agyvérzése lesz, mekkora hülyegyereke van, meg olyan szavak amiket nem írhatok ki. Lehető legmocskosabb dolgokat mond rám.

Amikor még egyetemista voltam akkor mindig kedves volt, nem mondta el, nap mint nap, mekkora ganéj senki vagyok, meg sehol nem.jegyzik a neved lúzer vagy. Dolgozok, keresek egy kevés pénzt, ennyi. Anya mérnököt akart belőlem, nem sikerült ezérz mára semmi kedvesség nincs felém.


dec. 24. 09:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
10 kitől mit kérsz ki?
dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajna fogadd el, hogy iylen, és tarts vele miimalis kapcsolatot.
dec. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ezt láttom, egy szülő csak akkor szereti a gyerekét ,ha az gazdag és sikeres lesz. Én mint átlagos munkás, átlagos fizuval csak egy senki vagyok eltűrt személy szüleim szemében.
dec. 26. 09:28
 14/31 A kérdező kommentje:
Már addig aláztak, hogy volt már öngyilkossági kísérletem.
dec. 26. 09:29
 15/31 anonim ***** válasza:
10%

A fogalmazásod, a sztorid, és gondolkodásod olvasva érthető, hogy túl sok volt neked az egyetem. A diploma számodra csak egy álom.


Alapvetően ezt a bánásmódot érdemled édesanyádtól, gondolom addig és azért volt kedves amíg látta, hogy megerölteted magad, és próbálsz tenni az életedért. De mivel képtelen vagy rá, visszaállt a normál állapot.


Sorry, ha nyers voltam, de végig olvasva amiket írtál, ez a kép teljesen világos.

dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

#15 - nem, nincs igazad, ezt rohadtul nem érdemli meg senki se, hogy bárkivel is úgy beszéljenek, mintha a valagából rángatták volna ki, legyen az anya, testvér, nagyszülő, akkor is van egy alapvető tisztelet, amit még a szülőnek is be kellene tartania!

Itt olyan, mintha az édesanya személyes sértésnek venné az egyetem otthagyását, ami elég primitív gondolkodásra vall ugyan, de erre alapozva érzi magát feljogosítva erre a passzív-agresszív viselkedésre.

Jut eszembe: nem úgy volt eredetileg, hogy "nem nekem tanulsz, magadnak tanulsz"??? Most akkor hogy is van ez???

Szerintem a kérdezőnek így is épp elég kudarc élménye van, nem kéne még tetéznie az édesanyjának. Én a helyében elkezdeném ezeket a stresszfaktorokat egysével kiiktatni az életemből.

Valahol a diplomának is ez lenne a lényege, hogy könnyebbé tegyem a magam, és mások életét - ezt diploma nélkül is meg lehet amúgy csinálni.

dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a diploma, mint lehetőség kiesett, vállalkozó még lehetsz. Festőként, villanyszerelőként nagyon jól tudsz keresni még a keleti régióban is.
dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amint sikerült összespórolni némi pénzt, lépj le és rá ne nyisd az ajtót erre a banyára! Az ilyen nem anya, hanem egy számító hulladék.
dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
11%
Öreg korára hogyan fogod így eltartani?
dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
19: remélem, viccnek szántad... Ezek után jó, hogy ne tartsa el! Tartsa el vagy testvér, vagy bárki, vagy kössön eltartási szerződést...
dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!