Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom a párom gyerekeit! Mit...

Utálom a párom gyerekeit! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most várom a közös gyerekünket, neki az előző házasságából van 2 fia. A nagyobbik azon kívül hogy lusta tud viselkedni, de a kisebbik elviselhetetlen. Nem tiszteli az apját, manipulálja, követelőzik, hisztis és még sorolhatnám. 2 hetente itt vannak és attól tarok ha megszületik a közös gyerekünk az irigykedése miatt csak rosszabb lesz. Szó szerint utálom mert féltem tőle a születendő gyerekemet. Mit tehetnék??
dec. 30. 21:13
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Tisztáznám akkor a helyzetet mert ahogy látom itt mindenki személyes sértést talált a leírtakban.

Először is a párommal sokat beszélgettünk már régebben is mit lehetne tenni, mert apaként és felnőtt férfiként nem kötelessége eltűrni mindent csak azért mert a gyerekeitől van szó, így a következőkre jutottunk. A lakás amiben lakunk egyébként az én tulajdonom, annak idején ő költözött hozzám, nekem pedig nem volt eleinte azzal problémám hogy itt vannak a fiai. Megpróbáltam a lehető legjobb módon bánni velük és nem zavarni őket, mostanra viszont számomra kedves otthonomat ugyanúgy nem tisztelik, mint eddig az apjukat így eldöntöttük hogy ezentúl a hétvégéket máshol oldják meg, a közös gyermekünk és a mi kapcsolatunk érdekében. (Erről az édesanyjuk is tájékoztatva lett!) Egzisztenciálisan egyedülálló anyaként is megtudom majd adni amire csak szüksége van a gyermekemnek ha netalán én is majd “ex” lennék, úgyhogy a világért se aggódjon senki, nem a pénzéért vagyok vele :)

Nem szeretnék közéjük állni, viszont abban egyet értettünk hogy senkinek sem jó így ez az állapot, így a születendő gyermekünkkel majd csak akkor fognak találkozni ha én jóváhagytam! “A jó kívánságokra” pedig csak annyit hogy amennyiben rámenne a kapcsolatunk vagy “csinálna” még másnak is gyereket hát akkor sajnos tényleg nem lesz más lehetőségem csak a “seggembe dugni a felmosót”! :D Több kommentre nem válaszolok! Boldog új esztendőt minden kedves olvasónak és kommentelőnek! :)

jan. 1. 21:52
 42/44 anonim ***** válasza:
96%
Azt viszont jó lenne ha mindketten megértenétek hogy Gyerekek. Úgy viselkednek ahogy azt tőletek látják, ahogy ti viszonyultak hozzájuk és ahogy ti kezelitek őket.. nem ők nevelik saját magukat jobb esetben.
jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, legközelebb nem kell szülni egy gyerekes palinak és problem solved...
jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem tudom, hogy te mit tehetnél csak azt, hogy én mit tennék.


1. Soha nem jönnék össze gyerekes pasival (ezt már buktad).


2. Kié a lakás/ház? Ha a tiéd vagy közös, akkor mondd meg a férjednek, hogy "Feri! Az x találkozásból legalább 2 alkalommal vidd el a gyerekeidet valahova egy egésznapos programra és hagyjatok lógva!"

Ez neked is jó és a gyerekeknek is.


3. Soha nem estem volna teherbe ettől a pasitól (ezt is buktad már), mert gondolom nem most utáltad meg a gyerekeit.


4. Hamarosan megszületik a közös gyerek, mivel ő a legkisebb és a "legújabb", így úgyis az ő érdekei helyeződnek előtérbe, szóval nem lesz akkora buli nálatok lenni. 🤷‍♀️

jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!