Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a lányom?

Figyelt kérdés
Már felnőtt, nem lakik velünk. Zavar, hogy ennyira távolságtartó, alig beszél velem, sok fontos dolgot mástól tudok meg, ami vele történik vagy történt. Ilyen volt gyerekkora óta, pl. mikor megjött az első menzesze, azt sem mondta el, 3 hónappal az után jöttem rá, de akkor is csak nehezen vallotta be, szüneteltette az egyetemet anno, azt sem mondta el, csak 2 hónappal utána. Ennyire fontos dolgokba nem avat be és nem értem miért ilyen velem. Hogy tudnék közeledni felé?

dec. 30. 23:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert uralkodni akarsz rajta, es ezt o nem akarja. Gondolom volt par rossz tapasztalata veled (mindenbe belebeszeles, tanacsadas, aktualis parjanak kritizalasa) es beleunt. Probalj vele felnottkent beszelgetni.
dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudhatjuk mi az oka. Férjem ilyen az anyjával és náluk az az ok, amit 1-es válaszadó írt. Anyósom mindenbe beleszól, hülye tanácsai vannak, ha nem követed a tanácsait számon kér, nem jó a viszonyuk, nem sok dolgot mond el neki, szerintem se érdemes mindenről beszámolni neki, nem tud normálisan reagálni.
dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Talán vissza kéne emlékezned a memóriáddal mit műveltél vele gyerekkorától kezdve.
dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Mert ilyennek nevelted. Miért nem magadban keresed a hibát? Biztos vagyok benne, hogy nem teremtetted meg azt a közeget, ahol biztonságban érezte volna magát ahhoz, hogy beszéljen... na meg úgy érezte volna, hogy érdeklődő fülekre talál
dec. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem kéne ennyire irányítani.
dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt egy nárcisztikus amnéziának lehetünk szemtanúi, vagyis ha valami olyanról van szó, amire nem büszke az illető, szimplán csak "elfelejti".
dec. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én tudom, miért viselkedik így, de hiába mondanám neked, hiszen nyilván nálad is fennáll a "nem emlékszem erre, ilyenek soha nem történtek"-helyzet.
dec. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

itt te okoztad ezt magadnak hogy nem bizik bened,nem mond el semmit.

én is sokáig semmit nem mondtam el anyámnak mert kritizålt ,beleszolt,stb

most hogy ő is őreg meg én is van ammikor elmesélek neki valamit van amikor nem.

dec. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Valamiért nem bízik benned, nem lehet tudni hogy miért nem, illetve gyerekkorban nem volt olyasmi, ami a bizalmat lehetetlenné tette volna? (mindenért rászólás, autoriter nevelés, ha bizonyo sfeltételeket nem teljesített verés vagy szóbeli bántalmazás, kortársakkal összehasonlítás, bármi)
dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Én imadom a lányom es sose bántottam, elsö helyen volt az életemben, mégis így viselkedik, ahogy a kerdezo lanya. Ezzel nem azt mondom, hogy a kerdezö esetleg hibátlan, csak elmesélem én hogy jártam, anonim oldal.

Az apja rossz ember es elvaltam töle, pofozott, fenyegetett stb, nem lehetett vele élni es sokszor lanyom elött alázott. Nem magam sajnáltam, hanem féltem hogy ez mennyire traumatizálja a lányom.

Lanyom feltettem töle, sokszor meselte el hogy az apja hogyan bosszantja (miutan már elköltöztunk ) es könyörögtem h ne meg talalkozzon vele! Szidtam h ne még tegye, amig az apja nem valtoztat.

De tovabbra is talalkozott de utana már nem meselt nekem semmit, es azota eltávolodott tölem es semmit nem oszt meg. Csak penzt kér, amit megkap. Nagyon rossz mikor idejut egy kapcsolat de lehet ilyenfajta a gyerek, titkolózós, nem mindig minden a szulö hibája!

Ez a ”nézz magadba hol tévedtél” akármi történik nem mindig igaz!!! A gyereknek is megvan maga temperamentuma.

dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!