Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a lányom?

Figyelt kérdés
Már felnőtt, nem lakik velünk. Zavar, hogy ennyira távolságtartó, alig beszél velem, sok fontos dolgot mástól tudok meg, ami vele történik vagy történt. Ilyen volt gyerekkora óta, pl. mikor megjött az első menzesze, azt sem mondta el, 3 hónappal az után jöttem rá, de akkor is csak nehezen vallotta be, szüneteltette az egyetemet anno, azt sem mondta el, csak 2 hónappal utána. Ennyire fontos dolgokba nem avat be és nem értem miért ilyen velem. Hogy tudnék közeledni felé?

dec. 30. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%
Én is azt mondom ez a kezdetektől lett így ahogy. Az unokahúgom úgy beszél az anyjával hogy te kutya, és neki ez vicces, mert a társai is így azt mondja! érdekes.. én vissza szoktam dobni az ő labdáját, és látom nem igazán tetszik neki, de az ő labdája. A szülei mindent megtettek érte kiskorától kezdve, szépségversenyre vitték stb, szval sokat kapott ami jó és kedves lehet, még is a stílusa? áhh.. az anyja meg palástolja, a nagy lány (első éves gimnazista) egyszerűen nem fogja fel mit művel ezzel, az apja nem hat rá sose tartotta kordába, anyja nem akarta semmilyen formában tiszteletre tanítani (fenyíteni), csak csendesen mondta neki ez nem illik, nem helyes! Visszatérve kérdező! A lányodnak már önálló élete van, és azt szeretné élni, a természete meg olyan lett amilyen, ezen sokat lehetne gondolkodni hol lett elrontva? lehet sehol, mert veleszületett alap a természete, lényeg hogy azért az az illő hogy valami távoli vagy fizikális kontakt azért legyen, illene a részéről is.
dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam anyámmal, semmi személyesről nem számoltam be. De én nem azért, mert beleszólt vagy papolt volna érte, hanem mert kiskoromtól kezdve távolság volt köztünk, nem volt intim a kapcsolatunk. Ha meg is tudott rólam valamit, csak egy tőmondattal reagált, vagy az arcán láttam, hogy gondol valamit, de mondani nem mondja. Kérdezni meg sosem kérdezett. Úgy éreztem, szerinte nem vagyok érdemes arra, hogy megossza velem a gondolatait, vagy érdemi beszélgetést folytasson velem, mert úgysem érteném, és/vagy én nem is érdeklem őt. Ja, és nagyon sokáig nézett kislánynak, akinek a nagylányos dolgokhoz még úgysincs köze. Ha el kellett volna mondanom neki, hogy megjött, vagy elvesztettem a szüzességem, vagy tetszik valaki, vagy ilyesmi, az olyan lett volna, mintha egy idegennek kéne elmondanom. Fura, kínos, kinek van kedve hozzá...?
dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ilyen természete, nem az a bújós kislány, egyszerűen ez van, így kell elfogadd. Nem mindenkinek adatik meg ez. Lányom ideges volt pici korában ha pusziltam a homlokát puhán, lila fejjel ordított

Meg kellett várjam hogy ő közeledjen, az agyára mentem a szeretemmel

Meg van olyan típus aki másokat figyel es utána zsarol es emiatt ő nem oszt meg magáról semmit, mert arra gondol hogy mas is ellene használná ki, vagy egyszerűen nincs igénye erre, hogy megosszon dolgokat , de ez még változhat, ha szülni fog

dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

10. válaszadó esetén az történhtett, hogy a bántalmazó apuka Kérdező ellen nevelte a lányt, vagy a lány - sajnos - a bántalmazóval azonosult.


Kérdező esetében a lány - ez csak feltételezhető - valamiért a korosztályához fordult a problémájával, vagy más felnőtthöz, gondolom a menstruációt és hasonlókat is megbeszélte valakivel.

Egyébként Kérdező, ha egyszer elbeszélgetsz vele erről, az lehet segítene: "Lányom, úgy érzem, hogy nem bízol bennem, miért érzed így, tudok valamit tenni, hogy a kapcsolatunk jobb legyen?"

dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
Igen 14 es, sajnos ez törtent szerintem is
dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is ilyen vagyok, ehhez erősen hozzájárult hogy itthon teljesen szimpla dolgok fel lettek fújva és oltári veszekedések lettek belőle, ezért elég hamar rájöttem, hogy nem érdemes megosztani sok mindent. A másik meg hogy nagyon sokat piszkáltak és bántalmaztak általános iskolában, ezért rettenetesen nehéz megbíznom bárkiben is.
dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bármit elmondania?


Felnőtt ember, az ő élete.

Emellett gondolom kontrollmániás vagy, ezért nem mesél el soha semmit.


Az én szüleim sem tudnak rólam semmit úgy 14 éves koromtól kezdve - okkal ;) Persze a magukba nézés az nem megy, csak én vagyok mindig a szmét, meg a hazudós (sohasem hazudtam semmiben).

dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!