Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhesen elváltam, a házasság...

Terhesen elváltam, a házasság előtt abban állapodtunk meg, hogy ha lesz közös gyerek, akkor mindkettőnk vezetéknevét fogja viselni kötőjellel. De így, hogy elváltam, születendő gyermekem az én vezetéknevemet viselheti-e?

Figyelt kérdés

jan. 12. 22:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
76%
Miért így most nem közös a gyerek?
jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
12%
Nem. Bárhogy fáj, az apjáét fogja.
jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok benne biztos de ha minden igaz akkor donthetsz úgy is hogy csak a Te vezetékneved kapja
jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
10%
terhesen nem szabad valni... total örültek a hormonok. En terhesen utaltam a ferjemet es 2 honapig anyumhoz költöztem :-D mig a ferjem zokogva könyörgöt vissza. 2 eves a gyerek en meg lenyugodtam es a regi lettem
jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
82%
Ha elváltál,akkor szerintem ennek semmi akadálya. Ha csak az apuka nem indul be. De akkor is valószínűleg csak a gyerektartást fogják rá sózni.
jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
1%

A gyerektartást hogy sozzák rá?

Milyen alapon?

Komolyan kérdezem

Ahhoz el kell ismerni hogy ő az apuka

Nem?

jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen gyorsan le lehetett zavarni egy válást, hogy még arra is maradt időd, hogy ezen gondolkozzál?
jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
79%
Ha felvetted a férjed vezetéknevét egyben vagy kötőjellel, akkor az anyakönyvvezetőnél megadott módokon nevezheted el a gyereket is. Ha maradtál a lánykori nevednél, akkor még nyitott a kérdés és kétheted, hogy ne az apja vezetéknevét kapja a baba, hanem a tiédet.
jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
A körülmények ismeretének hiányában kérlek benneteket, hogy ne ítélkezően, hanem tényszerűen próbáljunk közösen gondolkodni a kérdésen. A kórházban megkérdezik-e milyen vezeték nevet szeretnék-e? Vagy hogyan kell ezt elképzelni?
jan. 12. 23:08
 10/54 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom milyen a viszonyod az exférjeddel, de szerintem ezt inkább vele kéne normálisan megbeszélned. Egyébként úgy lenne korrekt ha az ő nevét viselné, mert ő az apja.
jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!