Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhesen elváltam, a házasság...

Terhesen elváltam, a házasság előtt abban állapodtunk meg, hogy ha lesz közös gyerek, akkor mindkettőnk vezetéknevét fogja viselni kötőjellel. De így, hogy elváltam, születendő gyermekem az én vezetéknevemet viselheti-e?

Figyelt kérdés

jan. 12. 22:17
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
Az csak egyszerűbbé teszi a dolgot.
jan. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom ha terhesen válsz akkor, válás után ha egy éven belül szülsz, akkor automatikusan az ex férj nevére kerül a gyermek.
jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok benne biztos de ha minden igaz akkor donthetsz úgy is hogy csak a Te vezetékneved kapja"



Nem, nem dönthet. Ez minden esetben az apával közös döntés, pláne ha házasok, és a házasságkötéskor meg lett adva, mi lesz a vezetéknév.

Jelenleg is kervenyezheti, de a gyerek szuletese után is a nevvaltoztatast, de ahhoz kell az apa beleegyezése is.

jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
91%

"AZ apaság elismerése és a gyermek vezetékneve kettő különböző dolog. Szabó apuka lehet úgyis hivatalosan apja a gyereknek, hogy a gyermeket Kiss Bélának hívják az anyja neve alapján.

Mivel te leszel ott s születésnél, te diktálod be a nevet."



Házas még, vagy a valas utáni 300 napon belül fog szulni, így a férj az apa q törvény szerint. Nem azt diktál be amit akar, hanem amit kell, tehát ha anno Szabo-Varro vezetéknév lett megadva, akkor a gyerek Szabo-Varro lesz

jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

#6

1. válás után x időn belül született gyereknél automatikusan ő az apa. Ha valójában nem, akkor meg kell támadni az apaságot, ez itt meg fog bukni.

2. Ha nem ismerné el (de nem is kell, mint írtam), tudod, nem a 19. században vagyunk, amikor ki lehetett bújni az apaság alól azzal, hogy kijelenti, nem az övé. Ha nem tesz apasági nyilatkozatot, akkor kötelezik hivatalból apasági vizsgálatra. Ahol muszáj megjelennie. Meglepődtél?

jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
81%

Anyakönyvvezetőt kell felkeresni, ott lehet módosítani a házasságkor tett nyilatkozatot, hogy milyen formában szeretnétek a leendő gyerekeket elnevezni.

Hogy ebben az esetben a válás okán kell-e a férjed hozzájárulása, azt nem tudom, de erre is ott fognak tudni felelni.


Tehát nem kórház, nem fog senki rákérdezni nálad, ez automatikus: amit korábban nyilatkoztatok, azt kapja a gyerek, azt a nyilatkozatot kell módosítani. Anyakönyvvezető!

jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
23%
Mint írtam beszéld meg a férjeddel az elnevezést, de mivel az ő gyereke, így az a normális ha az ő nevét kapja. Persze le lehet pontozni, le lehet szólni ezért, de akkor is ő az apja. Úgy gondolom így korrekt, bár nem ismerjük a válásotok okát, nicns is hozzá közünk, de ha kommunikálsz vele, nem vagytok rosszban, nem hiszem hogy logikus döntés az apát kizárni a gyermek jövőjéből.
jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
96%
27, Le vagy maradva néhány évtizeddel... házasságban is kaphatja az anya nevét teljesem jogszerűen. Ennek egyetlen feltétele van, hogy házasságkötéskor az anyakönyvvezetőnél mit nyilatloznak.
jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
8%
Igen, azért ilyen elcseszett a világ mert le vagyok maradva. Inkább ti vagytok túlbuzgók. Emberként kéne viselkedni, nem hisztizni midnenen.
jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg mit nyilatkoztatok, vagy nyilatkoztok ezután.

Meg lehet változtatni közösen anyakönyvvezetőnél az apával megjelenve, ahol tettétek a nyilatkozatot. Ilyenkor bárhogy dönthettek. Anya neve, apa neve, kettős név stb.

Az apa rovatában a volt férj fog szerepelni mindenképp, amíg ez meg nem döntik bíróságon. Ezt terhesen is ellehet indítani. Pár éve ez is gyakorlat, nem csak születés után. Ha van másik apa könnyebb. De ezt te tudod. Mit is szeretnél, mi az igazság, hogy teszel jót a születendő gyermeknek.


Miután megszületett a gyerek, az anyakönyvvezető aki a hivatalban dolgozik (polgármesteri hivatal/önkormányzat) és a születést anyakönyvezi (számítógépen egy országos elektronikus rendszerbe felvéve) látja hogy állapodtatok meg (számítógép, papír stb ha máshol házasodtatok). Így ha mást is diktálnál be őt látni fogja mit is döntöttetek közösen házasság kötéskor.

jan. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!