Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem azonos neműek a testvér...

Ha nem azonos neműek a testvérek, akkor hogy alakul a szülői szeretet, megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
Nyilván semmi ilyennek nem kellene lenni, de jópárszor láttam olyat, hogy egyik szülő valamelyik gyerekéhez jobban húz, sőt feltűnően és igazságtalanuk kedvez neki. A ti tapasztalatok szerint melyik felállásban fordul ez elő leginkább?

jan. 16. 09:27
A kérdező szavazást indított:
Apa a lányát,
Apa a fiát,
Anya a lányát,
Anya a fiát részesíti igazságtalanul előnyben
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Anyuka szerelmes a fiaba, mert a hazassága egy rakas szar. A lánya soha nem erhet fel a csodalatos fiahoz. A lany egesz eletében az anyja szeretetéért teper, öreg koraban gondozza, az anya megis a fiát isteníti, aki nem tesz meg érte ennyi mindent.

Az apa kivonul, őt az egesz nem érdekli.

Én ezt láttam több csaladban.

jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt látom, hogy manapság a nők inkább kislányt akarnak, és felnőttként is a lányukkal vannak szorosabb kapcsolatban a szülők.


Már csak azért is, mert ha a fiú megházasodik, akkor ott is a feleség a saját családjához húz jellemzően, ha csak nem valami bántamazó családja van, és a férj családja lesz a rossz, az anyós a sz*r, aki mindent rosszul csinál és akitől minden belepofàzás.


És ezt is látom, hogy ahol fiú-lány testvérek vannak, ott mindig a lánynak szorosabb a kapcsolata, oda többet járnak, mindennapi beszél az anyjával, bezzeg ha a férj merne az anyjával naponta beszélni.


Bocs, nő vagyok én is amúgy, de akkor is ezt látom.

jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kisebb volt a szemük fénye, mert ő fiú, én meg lány.


Nagyjából ezzel mindent elmondtam :D

jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt kivételezés, anya mindkettőnket nagyon szeretett, apa meg mindkettőnket magasról lesz@rt.
jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a leosztás: bátyámat anya imádta, engem el sem bírt viselni. Apám bátyámmal közömbös volt, velem meg úgy bánt, mint egy rabszolgával, mert nő vagyok, nyilván az a dolgom, hogy kiszolgáljam a hímeket. Rendszeresen bántalmazott testileg-lelkileg is.
jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen változó ahány család annyi féle verzió
jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Hiányzik egy lehetőség az “egyiket sem”

Mert így csak azok válaszolnak akiknek valami baja van ebből származólag a családjában mintahogy neked is kérdező. Gondolom lány vagy. Nos a fiúkkal könnyebb bánni nem dramatizálnak annyit mint a lányok és nem próbálják a szülőket emocionális sakkban tartani a tinédzser kortól kezdve és még tovább is van aki a majdani férjét találja meg céltáblaként erre. Nem szereti anyád a fiútestvéred jobban. Ne aggódj.

jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, le is írtam, hogy az érdekel, ahol ebből gond van. Nincs fiútestvérem, és édesanyám már nem él. Távoli rokonságban levő eset, és egy ismerősöm családja inspirálta a kérdést. Mindkét helyen az anya tesz nagy különbséget. Az egyiknél a nővér a minden, a fiú meg családostól nem számít semmit.

A másiknál az elsőszülött, aki a fiú, az anya minden törődésének tárgya, míg a hugi ugyanolyan gondja meg nem számít.

Számomra érthetetlen a dolog, három fiam van, nem érzem, hogy valamelyik a kedvencem lenne, vagy alapból máshogy viszonyulnék valamelyikhez.

A születési sorrendről volt hasonló kérdés, az juttatta eszembe, hogy talán a nemek is számítanak valakinél.

jan. 16. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat láttam egy családban, hogy az anyának a lánnyal volt szorosabb kapcsolata, vele ült össze trécselni, vele beszélt meg fontosabb dolgokat, vele volt "egy csapat". Viszont a fiút kímélte jobban, neki nem kellett bevásárolni, házimunkát végezni, de még a más által elvégzett házimunkát megbecsülni sem. Ha nemtörődöm módon összemocskolt valamit, amit épp azelőtt suvickolt tisztára valamelyik női családtag, akkor rászólni sem volt szabad, mert "ő fiú, neki azt nem kell tudni".
jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyiféle vaiáció... 5-ös ez elég rosszul hangzik, remélem jobbra fordul. :)
jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!