Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A koromhoz képest idősek a...

A koromhoz képest idősek a szüleim, közben meg saját társaságom nincs, valószínű, hogy magamra maradok?

Figyelt kérdés

Anyukám idén 64, apukám idén 68 éves. Bizonyos okok miatt ( magamnak való, remete típus vagyok, de azért 1-2 ember társasága kell és jól is esik), kicsit egy betegség is hozzátett, de nincsenek barátaim, párom. Teljesen begubóztam, remeteként élek. Home office munka, internetes kapcsolattartás. Egy barátnőm van, de neki is van párja, neki már ő az élete fontos szereplője, ami érthető is. Tudom-tudom, nyissak emberek felé, de annyira nehéz. Olyan, mintha nem értenék hozzájuk, mintha mindenkinek meg lenne már a kapcsolati hálója és nem lenne szüksége rám. Egy feleslegnek érzem magam mindenkinél, ezért inkább nem is barátkozom, ezen nem tudom túltenni magamat.

A szüleim pedig bár nem vénségek, idősek. Félek, hogy mennyi időm maradt velük. Anyukám fiatalos, egészséges, még dolgozik, nyugdíj mellett is tervez. Apukám nyugdíjas, ő öregesebb is. Nekem ők az állandó társaságom. Félek, ha nem lesznek, örökké magamra leszek utalva. Tudom, még addig kell kapcsolatot és barátokat összeszedni, amíg élnek, mert ez a normális, de félek, hogy nem fog nekem menni.

Teljesen magányban meg majd mi értelmem lesz élni?


jan. 24. 23:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
25 éves leszek idén, ez lemaradt.
jan. 24. 23:53
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
25 évesen még ne írd le magad. Fiatal vagy még. Van időd változni/változtatni. Az én szüleim is idősek voltak hozzám képest. Sajnos már nem élnek, és én is kezdek idősödni úgy, hogy alig éltem, és nincsenek barátaim. Én már menthetetlen vagyok, de előtted még nagyon sok idő van. Amit nagyon jól is felhasználhatsz. ( Anyukám 39, apukám 49 éves volt, mikor én születtem) Sajnos úgy elrepült az idő, hogy észre se vettem, és már én is 49 éves leszek nemsokára. Gyereket meg épp ezért se szeretnék már, amiért én is ilyen késői gyerek voltam, és tudom milyen hátrányai voltak.
jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló téma engem is foglalkoztat, mint Kérdezőt, csak én már kicsit idősebb vagyok.

Kérdező, szerintem kereshetsz például különféle oldalakon levelezőtársakat, beszélgetőpartnereket, én úgy tapasztaltam (de lehet csak azért, mert nem vagyok társasági ember), hogy egyénileg az emberekkel jobban el lehet beszélgetni különféle témákról és mélyebb kapcsolatokat lehet kiépíteni, jobban meg is nyílnak, mint társaságban. Tehát azonos érdeklődés esetén jó lehet.meddig tud fennmaradn

Másik lehetőség: írd össze, mik érdekelnének (és azokat is, amelyeket kipróbálnál az életben, hobbik, tevékenységek, bármi), ezzel kapcsolatosan keress csoportokat pl. Fb-n, lehet beszélgetni kötetlenül, akár személyes találkozás is lehet, sose tudhatod kit hol ismersz meg.

Ne keseredj el, ha érdekembereket is megismersz (akik csak akkor kerülnek elő, ha szívességet kérnek aztán ismét örökre eltűnnek).

Ismerd fel, ha valaki csak olyan kapcsolatot szeretne kiépíteni veled, hogy sose érdeklődik rólad, csak a saját problémáit, sirámait, megoldandó lelki gondjait zúdítja rád vég nélkül és másról sem tud beszélni soha. Az ilyet érdemes, tanácsos elkerülni.

jan. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen még nagyon fiatal vagy. Nekem szüleim nem voltak, nagyszülők neveltek, akik 30 éves koromra meghaltak, nem maradt családom. Én is visszahúzódó típus vagyok, társaságban soha nem szerettem lenni. 1-2 barátnőm van, de senki soha nem ér rá, meg család, stb, online kapcsolattartás van. Neten ismerkedtem, férjhez mentem, azóta lett egy gyerekünk, és a férjem családja is itt van nekem. Szerintem keress párt, alapíts családot, a barátok azért jönnek-mennek, a mai rohanó világban meg senkinek nincs ideje. Egy hobbi is nagyon jó ötlet, ott is ismerkedhetsz.
jan. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4, én is azt szeretném. De olyan nehéznek látom a párkeresősdit. Nem találom annyira a hangot senkivel, vagy akivel utoljára igen, ő külföldön (600km) élt. Tudom, áthidalható, de benne mégsem volt ennyi kitartás.

Természetesen én is szeretnék egy megértő társat meg egy gyerkőcöt, de sajnos nem megy elhatározásra, hogy akkor férjhez megyek és szülök egyet. (Jó lenne. :D)

jan. 25. 05:32
 6/20 A kérdező kommentje:

#4, ha nem titok, hány évesen találtál párra?

Én már azt is kezdem legyintve tekinteni, avagy “áh, ha eddig sem sikerült, ezután sem várom a csodát.” De persze jó lenne.

jan. 25. 05:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen még tök fiatal és gondolom egészséges vagy de nyitnod kell partnerkeresés felé neked is ha nem akarsz egyedül maradni

Nem vagy haszontalan meg nem kellesz senkinek, ilyeneket ne beszélj be magadnak és ne engedd, hogy mások bebeszéljék neked

10-15 évig még kábé veled lesznek szüleid de utána számolnod kell azzal, hogy egyedül fogsz maradni, úgy gondolkozz

jan. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. 26 evesen ferjhez mentem, en is ugy gondolkodtam, mint te. Kapuzarasi panik, pedig hulyeseg annyi idosen. 1 ev mulva el is valtunk. Vegul 28 evesen ismertem meg a jelenlegi :) férjemet. Minden szuper, 35 vagyok most. Nem vagy elkesve semmivel! Tudom, hogy nem konnyu part talalni, kb. 18 eves koromtol kerestem az igazit, mert rettegtem a maganytol. Elvezd ki az idot, a szabadidodet, amig nincs gyerek.
jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Sokkal mélyebb itt a probléma az én meglátásom szerint.
jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is jó lenne egy hobbit találnod, lehetőleg olyat, amivel emberek közé mész. Próbálj ki több mindent, pl. borkóstolás, főzőtanfolyam, nyelvtanulás, jóga, programozás, rajzolás stb. Előbb- utóbb találsz valamit, amiben kedvedet leled és akkor a hasonló érdeklődésű emberekkel könnyebben megtalálod a hangot. Addig is szuper, ha emberek között vagy, fogd fel gyakorlásnak: lesznek kedves és nyitott, kedves és felszínes, elsőre nem túl kedves, de végülis jó fej emberek, fura emberek, sunyi emberek stb :)


A netes párkeresést se add fel, nekem pl nem jött be, se sokakat ismerek, akiknek igen.


Egyébként a szüleid még évtizedekig veled lehetnek, manapság nem ritka, hogy valaki 90+ évet él meg elég jó egészségi állapotban.

jan. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!