Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha azt feltételezn...

Mit tennél, ha azt feltételeznéd, hogy az egyetemista gyereked meglopott?

Figyelt kérdés

Otthon egy pénztárca eltűnt, amiben tartottál valamennyi pénzt.(Egyébként azért, mert mindig leveszed a pénzed a kártyáról, mindenütt kp-t használsz)

Az egyetemista gyerekedre gyanakszol Élete során sokszor kaptad hazugságon, de leginkább csak a jegyeivel kapcsolatban, és soha nem volt olyan hazugság, ami arra ment volna ki, hogy pénzzel lehúzzon. Lopni se lopott. Függősége tudomásod szerint nincs. Sokat nem tudsz róla, hogy mit csinál, amikor nincs otthon, ne nagyon avat be a dolgaiba, ha kérdezed, hogy mi van vele, akkor sokszor leráz azzal, hogy semmi. Konkrétan bizonyítékod nincs ellene.

A gyanú abból adódik, hogy nem találtad meg a pénztárcát azután, hogy a gyereked visszautazott a kollégiumba. A házban rajtad kívül a gyerek apja él, aki az élettársad, aki hosszabb ideje táppénzen van, otthon tv nézésen kívül szó szerint semmit nem csinál, nem megy bevásárolni, tényleg, semmi(mondjuk egészségesen se csinált soha semmit otthon, szóval ez nem változott), csak orvoshoz megy el. Régebben masszívan ivott, de már évek óta nem. Szerinted nem ő a tettes.

A gyereked azt állítja, hogy nem ő vitte el a pénztárcát, amiben a pénz volt, sőt, azalapján, ahogy leírtad a pénztárca kinézetét, ő még azt életében nem látta az elmondása alapján.


Szóval, mit teszel, ha azt hiszed, hogy a gyereked volt az elkövető, de nincs bizonyítékod?


jan. 26. 22:50
1 2 3 4 5
 1/44 Thispain ***** válasza:
91%
Több mint valószínű, hogy nem ő az.
jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
26%
Venned kell egy kamerát ami kifejezetten elrejthető és mozgásra bekapcsol, ma már lehet kapni nem sok pénzért aztán majd visszafizeti a tettes
jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
#2 Mit segít a kamera a már eltűnt pénzen? A tettes(akárki volt) már tudja, hogy tudnak az "incidensről" nyilván nem fog ugyanarról a helyről lopni.
jan. 26. 23:19
 4/44 anonim ***** válasza:
58%
Tegyük fel, valóban ő volt... Egyetemista, tehát elmúlt 18. Ha ilyen nagy legény, akkor kezdjen el azon gondolkodni, hogy hova fog menni lakni, meg miből fogja eltartani magát, erre lesz kb. egy hónapja. Mert én minek gürcöljek, meg fizessem rá is a kiadásokat, ha ő ennyire pofátlan. Egyébként nálunk kizárt, hogy ilyesmi történjen. Nem igaz, hogy én gyerekként nem csentem el innen-onnan egy-két apróságot (ezalatt érts jó fajta színes ceruzát, mese figurát, meg mit tudom én, amit a szüleim nem tudtak nekem anno megvenni), de mai napig tisztelem annyira legalább a szüleimet, nagyszüleimet, hogy egy tábla csokit nem veszek el tőlük megkérdezés nélkül. 100 forintot sem nyúlók le tőlük anélkül, hogy nem szólók nekik erről.
jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

#4 De nem tudod rábizonyítani, hogy ő volt. Akkor is menjen, ahová akar? Annyit tudsz, hogy azután pár nappalvetted észre, hogy nincs meg a pénztárca, hogy a gyereked elment koliba


Illetve a #3 kamerás ötletéhez hozzátéve. A hálószobából tűnt el a pénz. A szobában az anyuka és a gyerek van. (Apuka a másik hálószobában a gyerek születése óta) Kicsit erős lenne bekamerázni a gyerekkel közös szobát, nem?

jan. 26. 23:24
 6/44 anonim ***** válasza:
95%
Egy alkoholista, aki csak fekszik otthon, néha orvoshoz megy. Közben beugrik 1-2 felesre a kocsmába, amit nem veszel észre rajta, annyira hozzászokott. Szerintem az élettárs volt egy meghúzza magát.
jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
#6 Ez a hetedik év, hogy nem iszik. Előtte évekig napi szinten, akkor üvöltözött, meg ordíttatta a zenét. Azóta nem.
jan. 26. 23:26
 8/44 anonim ***** válasza:
85%
kevésbé hiszel a gyerekednek, mint egy lusta dög alkoholistának. hát gratulálok.
jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
98%

"Apuka a másik hálószobában a gyerek születése óta) Kicsit erős lenne bekamerázni a gyerekkel közös szobát, nem?"


Én nem kamaráznám be, de nekem azért az is elég erős, hogy a felnőtt gyerekeddel alszol egy szobában, az élettársad meg minimum 18 éve külön szobában.

jan. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%
Tutira az élettárs volt. Elég szar dolog, hogy a saját gyereked gyanúsítod az alkoholista semmirekellő rohadmány helyett. Itt mindenkinek egyértelmű, csak te élsz illúziókban.
jan. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!