Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha azt feltételezn...

Mit tennél, ha azt feltételeznéd, hogy az egyetemista gyereked meglopott?

Figyelt kérdés

Otthon egy pénztárca eltűnt, amiben tartottál valamennyi pénzt.(Egyébként azért, mert mindig leveszed a pénzed a kártyáról, mindenütt kp-t használsz)

Az egyetemista gyerekedre gyanakszol Élete során sokszor kaptad hazugságon, de leginkább csak a jegyeivel kapcsolatban, és soha nem volt olyan hazugság, ami arra ment volna ki, hogy pénzzel lehúzzon. Lopni se lopott. Függősége tudomásod szerint nincs. Sokat nem tudsz róla, hogy mit csinál, amikor nincs otthon, ne nagyon avat be a dolgaiba, ha kérdezed, hogy mi van vele, akkor sokszor leráz azzal, hogy semmi. Konkrétan bizonyítékod nincs ellene.

A gyanú abból adódik, hogy nem találtad meg a pénztárcát azután, hogy a gyereked visszautazott a kollégiumba. A házban rajtad kívül a gyerek apja él, aki az élettársad, aki hosszabb ideje táppénzen van, otthon tv nézésen kívül szó szerint semmit nem csinál, nem megy bevásárolni, tényleg, semmi(mondjuk egészségesen se csinált soha semmit otthon, szóval ez nem változott), csak orvoshoz megy el. Régebben masszívan ivott, de már évek óta nem. Szerinted nem ő a tettes.

A gyereked azt állítja, hogy nem ő vitte el a pénztárcát, amiben a pénz volt, sőt, azalapján, ahogy leírtad a pénztárca kinézetét, ő még azt életében nem látta az elmondása alapján.


Szóval, mit teszel, ha azt hiszed, hogy a gyereked volt az elkövető, de nincs bizonyítékod?


jan. 26. 22:50
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mennyi pénzről beszélünk?
jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%
#12-es vagyok. Nem értem a lepontozást. Én nem tudom elképzelni, hogy valaki napokig ne vegye észre, hogy eltűnt a tárcája. Főleg, hogy a legtöbb ember nem csak a pénzét tartja benne, hanem az iratait is. Plusz én, ha nem másért, legalább friss pékáruért lemegyek a boltba, nekem elképzelhetetlen, hogy ne vegyem észre NAPOKIG a tárcám hiányát.
jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
76%
Az is lehet, hogy feledékeny(szenilis) vagy és nem tudod, hogy hová tetted a pénztárcádat. Megnézted a fagyasztóban?
jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
92%

#22

Én nem pontoztalak le, de aki az egész fizetését felveszi, az szerintem nem a hurcibálós tárcában tartja a százezreket, és azzal rohangászik. Hanem otthon rakja el, és mindig csak max pártízezer forintot tesz át egyszerre a magávalvivős-bevásárlós tárcába.

Mi nem vesszük fel a fizunkat, de így is elő szokott fordulni itthon nagyobb mennyiségű kp, ami egy itthon eldugott pénztárcában van, amit nem viszünk sehová. 20-30 ezer forintot szoktunk csak magunknál tartani, mert nem lenne vidám, ha többet sikerülne véletlenül elhagyni vagy ellopatni egy bevásárlás alatt.


Kérdező, szerintem sem nyúlta le a gyerek, ti tettétek máshová.

jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
75%

Ok, tehát gyerekkorában egy alkesz, agresszív, tohonya apával élt együtt, ehhez képest a legnagyobb stiklije az volt, hogy néhányszor hazudott egy-egy rossz jegyről, és annyira rossz jegyei azért nem lehettek, mert egyetemre ment. Most meg az anyja, azzal vádolja bizonyíték nélkül, hogy ellopott egy pénztárcát?


Azt nem tudom, az anya helyében mit tennék (igen, talán megnézném a fagyasztóban), de a gyerek helyében soha többet nem mennék “haza” ezekhez.

jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
86%

Egyetemista fiad nem adott rá okot, hogy feltételezd hogy lopott.

Az élettársad életmódja meg elég jól illik abba sablonba, amilyenek a piti vagyoni bűncselekmények elkövetői lenni szoktak. Ezek közt is nagyon sok a családon belüli.

jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
80%

Magyarul semmi bizonyítékod, de a gyerekedet bsztatod.


Így nőttem fel, hogy mindenért én voltam a hibás, ha pénzről, ha jegyekről, ha egy eltűnt zokniról volt szó. 21 évesen elköltöztem végre, haza sem nézek.


Mondjuk 99%-ban az alkesz élettársad volt, de ugye nála van a frok, így még szép, hogy ő ártatlan ;)

jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy az én gyerekem/én élettársam/én vagyok az anya? :)
jan. 27. 11:49
 29/48 anonim ***** válasza:
2%
10es, miért, a hazug gyerek miért kevésbé gyanúsított mint az élettárs, Aki egyszer hazudott hazudhat máskor is én innentől szépen eltarthatja magát ahogy akarja. Soha többet ne lássam.
jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
9%
29es és a szülők pezsgőt bontanak me3ert megszabadultak egy hazudós tolvajtól. Egy ilyen ne is jöjjön, lopjon meg mást. De remélem őt is meglopják majd azok akiktől nem ezt várja.
jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!