Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Indokolt volt a kirohanásom...

Filigrán Liba kérdése:

Indokolt volt a kirohanásom apám felé, vagy bocsánatot kéne tőle kérnem?

Figyelt kérdés

Ha van időm, akkor le szoktam ugrani apámhoz. Megvallom, hogy nem szívesen teszem, ugyanis az esetek hetven-nyolcvan százalékában mindig veszekedés a vége. Most is ez történt a múlt hétvégén. Szóba került az örökség és a végrendelet. Itt leírom, hogy egy bátyám, öcsém és egy húgom van. Mikor elkezdte ecsetelni, hogy hármónk között hogy ossza majd el a vagyont, mondtam neki hogy négyen vagyunk, nem hárman, mire ő szabályosan kiakadt és elkezdett velem üvöltözni, hogy neki nincs csak egy lánya és ha én továbbra is tartom vele a kapcsolatot, akkor engem is kihúz a végrendeletéből. Nagyon mérges lettem és odavágtam neki, hogy nem érdekel a végrendelete és ha már másnap meghalna se törődnék vele. Ha ő annyira gyepes, hogy nem tudja elfogadni azt, hogy valaki más akkor sajnálom, de én tartani fogom a húgommal a kapcsolatot, mert ő akkor is a testvérem. Ha neki ez nem tetszik, akkor nekem meg nincs apám. Utána egyszerűen felálltam az asztaltól és faképnél hagytam.

A húgom Antwerpenben Belgiumban él, az a "bűne" hogy leszbikus amit ő nyíltan vállal is. De apám szerint ez undorító és bűnös dolog.



febr. 1. 07:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
57%
Az az ő dolguk, ha nincsenek jóba, nem kell pártolnod senkit.
febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
4%
Csúnya dolgot mondtál az édesapádnak. Kérj tőle bocsánatot, de az örökségből ne kérj. Persze ezt is kedvesen mondd neki. A testvéreddel pedig tartsd meg a kapcsolatot. De édesapád csak egy van, ahogyan anyából is csak egy lehet. Hadd mondja, amit gondol, legalább boldog lesz. Te pedig küzdj, hogy magadtól érd el a céljaidat.
febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%
Szard le apádat, majd adsz a hugodnak a tiédből, ha eljön az ideje. Apád begyepesedett vénember, így is fog meghalni.
febr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Aki félre dobja a gyerekét az nem igazi apa, bármilyen is egy gyerek az ö vére, teljesen igazad van kérdező, ugyan akkor a haragot se muszáj tartanod, ha úgy érzed ki akarsz vele békülni akkor cselekedj, de ha úgy érzed hogy nem akkor ne tedd, én ebben a helyzetben csöndben maradnék és adnák a leszbikus testvérmnek az örökségből, bármit ki lehet játszani ha elégg okos és türelmes vagy hozzá.
febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

A boldog élet kulcsa, hogy nem az alapján tartjuk a kapcsolatot valakivel, hogy az anyád, apád, testvéred, kollégád, párod, anyósod, akárkid. Hanem az alapján, hogy jó ember vagy rossz ember.

Bárkivel meg lehet szakítani a kapcsolatot. Bárkivel. Ez a valóság. A torzítás pedig az elmében született mantrák ismételgetése, amit a környezett tett belénk. "Dehát mégiscsak az apád,". "Dehát mit fognak gondolni." Stb.

febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az 1-es írja, neked nem kell senkit istápolnod. És nem is kell megmondanod senkinek, mit gondoljon.


Ergo, neked semmi közöd hozzá, apád ki között osztja szét a vagyonát, ha nem akar a húgodnak is adni, az ő dolga. Az meg, hogy te kivel tartod a kapcsolatot, a te dolgod.


Mondjuk nem értem, ha apáddal ennyire utáljátok egymást, hogy ilyeneket mondtok egymásnak, minek jársz oda hozzá? Le kell sz*rni és kész. De azt is el kell fogadnod, hogy joga van a saját véleményéhez.

febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%
Kizárt, hogy bocsánatot kérnék ezért.
febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

2-es vagyok.


Nem azt mondtam, hogy az apának igaza van mindenben, én onnan közelítettem meg a dolgot, hogy amíg élnek a szülők, tegyél meg mindent azért, hogy boldogok legyenek. Az olyan undorító hozzászólások, mint a


"Szard le apádat"


Illetve a " Apád begyepesedett vénember, így is fog meghalni"


egyenesen undorító, és visszataszító. Nem kell mindenkivel jóban lenni, és ha folyamatos veszekedések vannak, akkor jobb hagyni a dolgot, de ártani, bosszút állni, szidalmazni, egyszóval gonoszkodni szerintem rossz dolog. De aki ilyen gonosz gondolatoknak ad teret, az nem lehet jó ember, áltassa magát bármivel, és pontozzanak engem a nulla alá, akkor sem. Persze a könnyebb út mindig is a "K$rva anyját" volt, de talán nem ez viszi előrébb a világot.

febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

"amíg élnek a szülők, tegyél meg mindent azért, hogy boldogok legyenek"


De miért kéne erre törekedni egy olyan emberrel, aki az egyik gyerekét kitagadja, a másikat is azzal fenyegeti?


Az ilyen emberrel, akinek ennyit jelentenek a gyerekei, egyszerűen nem kell foglalkozni, nemhogy még az ő kedvében járni, miközben annyira nem szereti a saját gyerekeit, hogy képes a kapcsolatot is megszakítani velük.


Nem kell bosszút állni meg ilyenek, mint írtad, szimplán nem kell tartani vele a kapcsolatot, nem kell senkinek mérgeznie magát.


Én se tartom az anyámmal, és a legjobb döntésem, hogy nem mérgezi a mindennapjaikat az állandó veszekedéssel, cseszegetéssel meg rosszindulattal. Az ember foglalkozzon azokkal, akikkel kölcsönösen szeretik egym@st, ennyi.

febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem kérnék bocsánatot. Itt ő lenne az, akinek bocsánatot kellene kérnie a húgodtól, amiért nem képes őt a saját gyerekeként elfogadni.


#2 "Hadd mondja, amit gondol, legalább boldog lesz."

Szerinted ettől boldog lesz? Ilyet egy ember nem mond boldogságból, maximum megkeseredettségből és rosszindulatból.


#4 "a testvéred tényleg beteg,tehát ebben is igaza van."

Itt te vagy az, aki beteg...


Igen, az ő joga eldönteni, hogy hogy osztja el az órökségét, de semmi nem legitimálja azt, hogy a saját gyerekének örökre hátat fordítson azért, amilyennek született. Ez olyan, mintha bármelyik másik gyerekét kitagadná azért, mert barna/kék/zöld a szeme. Sajnálom az ilyen sötét gondolkodású embereket. Kérdező, neked pedig ne legyen lelkiismeret furdalásod.

febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!