Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Indokolt volt a kirohanásom...

Filigrán Liba kérdése:

Indokolt volt a kirohanásom apám felé, vagy bocsánatot kéne tőle kérnem?

Figyelt kérdés

Ha van időm, akkor le szoktam ugrani apámhoz. Megvallom, hogy nem szívesen teszem, ugyanis az esetek hetven-nyolcvan százalékában mindig veszekedés a vége. Most is ez történt a múlt hétvégén. Szóba került az örökség és a végrendelet. Itt leírom, hogy egy bátyám, öcsém és egy húgom van. Mikor elkezdte ecsetelni, hogy hármónk között hogy ossza majd el a vagyont, mondtam neki hogy négyen vagyunk, nem hárman, mire ő szabályosan kiakadt és elkezdett velem üvöltözni, hogy neki nincs csak egy lánya és ha én továbbra is tartom vele a kapcsolatot, akkor engem is kihúz a végrendeletéből. Nagyon mérges lettem és odavágtam neki, hogy nem érdekel a végrendelete és ha már másnap meghalna se törődnék vele. Ha ő annyira gyepes, hogy nem tudja elfogadni azt, hogy valaki más akkor sajnálom, de én tartani fogom a húgommal a kapcsolatot, mert ő akkor is a testvérem. Ha neki ez nem tetszik, akkor nekem meg nincs apám. Utána egyszerűen felálltam az asztaltól és faképnél hagytam.

A húgom Antwerpenben Belgiumban él, az a "bűne" hogy leszbikus amit ő nyíltan vállal is. De apám szerint ez undorító és bűnös dolog.



febr. 1. 07:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
87%
Meggyozni nem fogod tudni, hogy fogadja el a masik lanyat is, ezen kar vitatkozni. Nem probalnam megbekiteni, de bocsanatot sem kernek tole.
febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan kérj bocsántatot, ha úgy gondolod az örökség érdekében.

Amúgy megsúgom: a leszbikusság nem kitagadási ok, a köteles rész meg fogja illetni a húgodat (ezt apukának nem kell elárulni, mert akkor kitalál valami mást). A özjegyző előtt az örökösök osztályos egyeszséget köthetnek, az örökségük egészéről vagy egy részéről lemondhatnak bárki javára.

Ha amúgy a fiútesóknak sincs baja a hugival, simán megbeszélhetitek, hogy majd ha eljön az ideje, mindannyian átruháztok annyit a saját örökségetekből, hogy a végén egyenlően kaptok. Erről meg már az öreg nem fog tudni.

febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
13%

"nem érdekel a végrendelete és ha már másnap meghalna se törődnék vele"

Kedveset mondtál édesapádnak.

febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre igen és igen

Jogos volt a kirohanásod én sem hagynám hogy így beszéljenek a testvéremről és igen kérj bocsánatot nem az öreg miatt hanem saját magad miatt hogyha meghal ne legyen lelkiismeretfurdalásod és nyilván lenne hisz már most is emészted magad ezért is írtad ki a kérdést

febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
85%
A húgod példája nem gondolkodtatott el, hogy menj külföldre és le se szard az öregedet? Az öreg meg ossza szét, ahogy akarja.
febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
86%

Mindegy mi a "bűne", apád nem fogadja el, ennyi a lényeg.

Amúgy a magyar törvények szerint nem tagadhatja ki csak a törvényben meghatározott, konkrét indokokkal, így totál felesleges q végrendelet, mert mindannyian ugyanolyan arányban fogtok örökölni

febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
5%
Ha van konkrét végrendelet igenis kitagadhajta igen tudom hogy van ún köteles rész de abból is ki lehet tagadni aminek meg vannak a feltételei a leszbikusság így konkrétan nincs be viszont mint mindig mindenhol itt is vannak kiskapuk ami miatt kizárható
febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 gabor49 ***** válasza:
2%
igen csunya dolgot mondtál kérj bocsánatot ez a te érdeked persze az se szép hogy nem fogadja el a hugod másságát de ez az o dolga
febr. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Majd ti elosztjátok egymas kozott testvériesen.Gondolom vmelyikotok igy tobbet kap,vagy csak mindenki egy picivel obbet.Osszátok el
febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem kérnek...
febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!