Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Indokolt volt a kirohanásom...

Filigrán Liba kérdése:

Indokolt volt a kirohanásom apám felé, vagy bocsánatot kéne tőle kérnem?

Figyelt kérdés

Ha van időm, akkor le szoktam ugrani apámhoz. Megvallom, hogy nem szívesen teszem, ugyanis az esetek hetven-nyolcvan százalékában mindig veszekedés a vége. Most is ez történt a múlt hétvégén. Szóba került az örökség és a végrendelet. Itt leírom, hogy egy bátyám, öcsém és egy húgom van. Mikor elkezdte ecsetelni, hogy hármónk között hogy ossza majd el a vagyont, mondtam neki hogy négyen vagyunk, nem hárman, mire ő szabályosan kiakadt és elkezdett velem üvöltözni, hogy neki nincs csak egy lánya és ha én továbbra is tartom vele a kapcsolatot, akkor engem is kihúz a végrendeletéből. Nagyon mérges lettem és odavágtam neki, hogy nem érdekel a végrendelete és ha már másnap meghalna se törődnék vele. Ha ő annyira gyepes, hogy nem tudja elfogadni azt, hogy valaki más akkor sajnálom, de én tartani fogom a húgommal a kapcsolatot, mert ő akkor is a testvérem. Ha neki ez nem tetszik, akkor nekem meg nincs apám. Utána egyszerűen felálltam az asztaltól és faképnél hagytam.

A húgom Antwerpenben Belgiumban él, az a "bűne" hogy leszbikus amit ő nyíltan vállal is. De apám szerint ez undorító és bűnös dolog.



febr. 1. 07:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem hogy bocsánatot nem kérnék, de szóba sem állnék egy ilyen emberrel. Lehetne egyébként a húgod és az apád között olyan konfliktus, ami miatt én is azt mondanám, hogy ez az ő dolguk, de az, hogy valakit az alapján tagadjon ki a saját apja, hogy kihez vonzódik, az az egyik leggusztustalanabb dolog.

Apád megérdemelné, hogy egyedül maradjon és ne nyissa rá senki az ajtót.

febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%

#9 "Nem kell mindenkivel jóban lenni, és ha folyamatos veszekedések vannak, akkor jobb hagyni a dolgot, de ártani, bosszút állni, szidalmazni, egyszóval gonoszkodni szerintem rossz dolog. De aki ilyen gonosz gondolatoknak ad teret, az nem lehet jó ember, áltassa magát bármivel, és pontozzanak engem a nulla alá, akkor sem."


Mert az jó ember, aki a szexuális orientációja miatt kidobja a saját gyerekét a családból? Ő miért kaphat feloldozást, ha azt meg kell vetni, aki ezt szóvá meri tenni? Nem csodálom, hogy a lány elhúzta a csíkot külföldre, valószínűleg esze ágában sincs visszajönni.

febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
7%

2-es vagyok, 10-esnek


"De miért kéne erre törekedni egy olyan emberrel, aki az egyik gyerekét kitagadja, a másikat is azzal fenyegeti?"


Azért, mert ő adta az életedet, és az édesanyád.

Nem lehet mindenki tökéletes, és NEM KELL tartani a kapcsolatot vele, vagy csak távolról, ha nem működik... De nem kell bántani, megbántani, direkt ártani.


Azt hiszem, ha egynéhányan félretennék azt a mocskos egójukat, belátnák, hogy talán ők sem tökéletesek, és ez nem baj.

febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
2%

2-es vagyok


"Mert az jó ember, aki a szexuális orientációja miatt kidobja a saját gyerekét a családból?"


Szerintem itt nincs szó szexuális orientációról.

febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
92%

#15

Olvass figyelmesebben! Az öregnek az a baja, hogy leszbikus a lánya.

febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
96%

"Azért, mert ő adta az életedet, és az édesanyád.


Nem lehet mindenki tökéletes, és NEM KELL tartani a kapcsolatot vele"


És? Pont azért, mert ő döntött amellett, hogy életet ad, neki kellene szeretnie legjobban a gyerekét, nem lelkileg tönkretenni.


Tökéletes ember nincs, de a tökéletlen és a "bántalmazó" között hatalmas a különbség. Ami szimplán nem tökéletes, ahhoz nem is így állnak a gyerekei. Akit ennyire utálnak, annak meg oka van.


De nem kell tartani a kapcsolatot, látod, ebben egyet értünk, bár te pont az ellen emeltél szót, hogy valaki azt írta, le kell sz*rni, mintha az bosszú lenne. A kapcsolat megszakítás nem bosszú, hanem elengedés.


Senki nem bánthatja és mérgezheti a másikat, csak mert ő adta az életét, sőt, ez annál nagyobb szégyen.

febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%

Az elborult problémás viselkedést az öreg kezdte, ilyen nem csinálhat, és nagyon nincs tisztában valamivel. Semmilyen indokkal nem lehet gyereket kitagadni és legalább 10% jár neki. Na most ha nem írja bele végrendeletbe, akkor két lehetőség áll fent. Egyelőre csak a lányról beszéljünk. Részarányosan elvesznek 33,3*%-ot és ez pont problémásan jön ki vagy egymással megegyezve - akár egyik személynek - kell valahogyan átnyújtani neki a minimum jussát. Ebből azt okozhatja az öreg, hogy halála után összeugrasztja a tesókat. Jó lenne elmagyarázni neki, ha még fogékony egyáltalán az agya.


35/F

febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
92%
Vagy akár az is lehet, hogy érvénytelenítik a végrendeletet. Ebben nem vagyok biztos, illetve a testvérek közösen kérhetik ilyen esetben. Tehát feleslegesen írogatja, ha kihagyja a lányát.
febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
12%

2-es vagyok.

Engem mindenki utál :(

febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem, ha egynéhányan félretennék azt a mocskos egójukat, belátnák, hogy talán ők sem tökéletesek, és ez nem baj."

A probléma ott van, hogy neked a tökéletesség a jó ember szinonimája. Baromira nem így van. Nem vagyok tökéletes, nem is akarok. De jól bánok magammal és a nekem ártó, nulla empátiával és szeretettel rendelkező emberek takarodjanak. Ha az apám, akkor az.

febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!