Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az ha egy anya még...

Miért van az ha egy anya még betegen is süt-főz a fiának?

Figyelt kérdés

Én a fiú (férfi) újdonsült partnere vagyok.

A párom kicsit önállótlan vagyis inkább nem tud jól kezelni bizonyos helyzeteket..


Az anyja mindig ott van neki és betegen is süt-főz a fiának,aki egyébként már rég önálló volna,de végül mindig hagyja,hogy az legyen,amit az anyukája akar.


Miért csinálja ezt az "anyósom"? Nagyon zavar,hogy ezt csinálja a párommal és ha őszinte vagyok magamhoz ha anyukával történne valami nem állnék készen arra,hogy átvegyen ezt az anyáskodó szerepet..


Ez valami megfelelési kényszer? Csak mert a fia akkor is imádná,ha nem hajtana ennyire 😕



febr. 2. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Az én párom fia 33 éves, a kanalat nem tudja az asztalra tenni magának, mert az anyja kiszedi neki az ételt és elébe teszi. A múltkor viccesen azt mondta, hogy még az ételt is megrágná neki, ha tehetné. És komolyan mondta. A gyereknek (33 évesen) egy önálló gondolata nincs, ordítva játszik a számítógépén éjjel-nappal, gyakorlatilag a lakást nem hagyja el a munkán kívül, nincs és nem is volt semmilyen párkapcsolata, barátja, ismerőse. Semmit nem segít itthon, az anyja a boltba nem engedi el, pedig 500 méterre van egy Aldi. De én már feladtam.
febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon sok anya, mama egyszerűen ilyen! Szerintem nincs ezzel baj.
febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Először is még nem az anyósod...másodszor ha te magad is látod, hogy a srác kvázi önállótlan, készülj fel, hogy veled is ugyanezt fogja csinálni, elvárása lesz feléd, ha már összeköltöztök, hogy legyen kiszolgálva. Lehet nem mondja ki, hogy "elvárja" a kiszolgálást, de tenni se nagyon tesz ellene.

Egyébként pedig egyetértek a második válaszolóval, anyai oldalról ezzel alapvetően baj nincs, az anyai szeretet ilyen, gondoskodó, odaadó. Itt inkább a srác hozzáállása,ami nem ideális szerintem.

febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
A legtöbb "anyósos" kérdés arra szokott itt vonatkozni, hogy anyós egy kibírhatatlan, elviselhetetlen bunkó hárpia, itt meg az a gond, hogy gondoskodik a fiáról, aki meg amúgy nem állítja le, hogy anyu, köszi de megoldom egyedül?
febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
91%

A párod anyja továbbra is pici fiaként bánik a pároddal. A párod meg hagyja, mert neki ez jó és nem is akar leválni ő se anyuról.

Itt nem csak anyós a gond, hanem, hogy a párod nem húz határokat az anyjának, nyilván, mert neki ez jó így.

Nem, nem fog megváltozni a párod.

Nem, nem tudod megvátoztatni.

Vagy elfogadod így mama pici fiaként vagy keresel magadnak egy önálló férfit.

febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
22%
Nem, kedvesem. Ez az ANYAI SZERETET! Majd ha anya leszel, Te is megérted. Más kérdés, hogy a fiúnak ilyenkor pihenésre kell buzdítani az anyukát és gondoskodni róla, segíteni a főzésben. F
febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
4%
Nyilván nem szélsőséges esetről van szó, amikor kényszerítenek valakit, de akkor annak a krapeknak börtönben a helye - itt nem erről van szó.
febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is anya vagyok, de eszem ágában sincs betegen sütni/főzni senkinek. Nyilván amikor picik és önellátásra képtelenek voltak, akkor megtettem, de egy felnőtt ember esetében eszemben sincs. És nem azért mert nem szeretem, hanem azért mert az anyja vagyok, nem pedig a cselédje.
febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem szeretet. Ez debilizáció.

Azok az anyák viselkednek így, akiket gyerekkoruktól parentifikáltak.

Felnőtt korukra csak annyit visznek magukkal, hogy egyedül vannak és mindent csakis ők tudnak csinálni. Ezért reggeltől estig csak pörögnek mindenkit kiszolgálnak a környezetükben. Náluk kell legyen a kontroll. Pszichés probléma. És borzasztó.

febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Az én fiam még kicsi, de ilyet biztos, hogy nem csinálok. Ha felnő akkor magának főz én megtanítom. Ez már számomra beteges pedig imádom a gyerekem, de van egy határ. Ez olyan mint amit egyes is írt. Volt szerencsém ilyen sráchoz. Azzal a lendülettel fordultam ki az ajtón.
febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!