Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az ha egy anya még...

Miért van az ha egy anya még betegen is süt-főz a fiának?

Figyelt kérdés

Én a fiú (férfi) újdonsült partnere vagyok.

A párom kicsit önállótlan vagyis inkább nem tud jól kezelni bizonyos helyzeteket..


Az anyja mindig ott van neki és betegen is süt-főz a fiának,aki egyébként már rég önálló volna,de végül mindig hagyja,hogy az legyen,amit az anyukája akar.


Miért csinálja ezt az "anyósom"? Nagyon zavar,hogy ezt csinálja a párommal és ha őszinte vagyok magamhoz ha anyukával történne valami nem állnék készen arra,hogy átvegyen ezt az anyáskodó szerepet..


Ez valami megfelelési kényszer? Csak mert a fia akkor is imádná,ha nem hajtana ennyire 😕



febr. 2. 13:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ☺


Én nem hibáztatom a páromat.

Tudom,hogy neki sem könnyű,látom is rajta..


Náluk otthon az a helyzet,hogy még gyerekként kezelik,pedig érett személyiség!


Még tanulunk mindketten és amúgy nem most ismertük meg egymást,hanem majdnem 1 éve és barátként kezdtük.

febr. 2. 17:27
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt azért van, mert nem engedi a fiát felnőni. Másrészt azért, mert abban nevelték, hogy a nő dolga a férfi családtagok kiszolgálása, kötelessége cselédként körülöttük ugrálni. Az ilyen nők önmaguk ellenségei is, mert az egész életük a háztartásról szól.

Az a riasztó, hogy a férfi nem érzi ezt kínosnak. Egyrészt önállótlan maradt, több téren egy kisgyerek szintjén rekedt, másrészt hagyja, hogy az anyja gyerekként kezelje.

Neked nehéz dolgod lesz, mert az ilyenek a feleségüktől ugyanazt a kiszolgálást követelik majd, mint amit az anyjuk művelt velük. Ennek a férfinak egyedül kellene egy ideig élnie és megszerveznie a dolgait egyedül. Én a helyedben elgondolkodnék, kell-e ez nekem. Én biztos nem szolgálnék ki egy munkaképes, egészséges férfit, nem az a célom, hogy cseléd legyek valaki mellett. Ráadásul az ilyen anyák általában nem engedik a leválást, ha vele maradsz, anyósterror alatt fogsz élni.

febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Mert idióta. Ezen sajnos nincs mit szépíteni az ilyen mártírszerepbe tolja és abban tartja magát.

Kiszolgálja az óriáscsecsemőt, akkor is, ha ő maga beteg, ha lázas, ha gyengélkedik, stb.


Végülis annyit elér vele, hogy egy életképtelen gyereket "neveljen" :D Mást nem.


Párom anyja is ugyanilyen, én csak nevetni tudok rajta, mert ez már a szánalmas szint a szememben. Lehet lepontozni, akkor is az.

Majd a halálos ágyán is Pistike kakóját kevergeti???

febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, egy jótanács: SOHASE költözz össze ilyen emberrel, akkor sem, ha "szereted"! Soha, mert onnantól kezdve te leszel az anyja, és tőled várja el ugyanezeket.

Igen, elvárja. Mondhatod, hogy nem, meg majd "megneveled" stb. Nem a te dolgod egy nagyra nőtt gyereket pesztrálni meg nevelgetni.

Hát, hogyne.


Az ilyeneket hagyni kell a francba.

febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékelhető válaszokat, az "életvezetési tanácsokat" annyira nem..!


Tudom egyeseknek úgysem számít,hogy mit írok hozzá,de akinek nem inge..

az én párom nem egy "anyuci kedvence",hanem beteg gyerek volt és anyuci nem kapcsol,nem látja be,hogy a fia már jól van,felnőtt lett és mindig is próbált önálló lenni,csak az anyja mindent irányítani akar,mindent jobban tud és nem engedi beleszólni az embert a saját döntésébe...


(Pszichológia hallgató vagyok az egyetemen,szóval szerintem értek hozzá egy keveset :D)



Egyébként még nem tudják,hogy együtt vagyunk,de mindketten komolyan gondoljuk!

Ha nem lesz egyedül a véleményével (a barátom) lehet jobb lesz a helyzet,ha nem akkor hanyagoljuk..

febr. 3. 16:19
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem lesz egyedül a véleményével (a barátom) lehet jobb lesz a helyzet

Nem lesz jobb. És ha pszichológus hallgatóként ezt gondolod, akkor keress más szakmát.

febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os: Azért nem kellene lealázni a kérdezőt. Nyilván szereti a párját és ezért nem az lenne az első, hogy elhagyja. Itt még látok reményt a változásra, több okból is. Egyrészt 20 év körüli fiatalokról van szó valószínűleg (lehet idősebb egyetemista is, de ez a legvalószínűbb). Ebben a korban előfordulhat, hogy kicsit késik a szülőkről való leválás. Akkor nagyobb gond lenne, ha 30 körüli lenne a férfi, ugyanis akkor már sokkal nehezebb változtatni ezen. A másik, hogy valami komoly betegség volt vele gyerekkorában. Ha valóban jobban kellett félteni, mint az átlagos gyereket, akkor nem csoda, hogy túlféltő attitűd alakult ki az anyában és a fiúban is egy erős betegségtudat, hogy őt kímélni kell. Szerencsére az egészségi probléma rendeződött, de sajnos fixálódott a korábbi életforma.

Szerintem a fiúval és az anyával egyaránt egy jó beszélgetés segítene. Jó esetben képesek mindketten változtatni. Ha mégse, akkor ott az anya részéről lehet egy rátelepedés, egy uralmi vágy, amit nem akar elengedni. Akkor komolyabb a baj és valóban meggondolandó, hogy érdemes-e kapcsolatban maradni, mert az anyuka mindig bele fog lógni a kapcsolatba, a partner számára is fojtogató lesz a jelenléte. Sok kapcsolat megy tönkre ilyen túl domináns szülők és felnőni nem tudó gyerekeik miatt.

febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen beteg nő volt az én anyósom is.Ez nem anyai szeretet,az én gyerekeim(5 és 8 évesek)önállóbbak mint az első férjem.Köszönthetjük ezt a drága ex anyosómnak.Beteges,önbizalomhianyos nők ezek.Nincs saját életük.
febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!