Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is megvan ez...

Más családokban is megvan ez a családfő effektus?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, mind 26 és 35 év közöttiek, tehát már felnőttek.


Apánk mai napig gyerekként kezel minket, ő a "családfő"


Ha összegyűlik a család, mindig leuralja a beszélgetést, ő beszél, mindenki hallgat.

Amit más mond az hülyeség, vagy meg sem hallja.


A saját gyerekeit lealázza egy idegeb (veje) előtt.

Konkrét példa.

"Ó, hát, ők mind buták, nincs ízlésük, nekik a modern lakberendezés tetszik, holott az antik szép, olyanok, mint az anyjuk!"


Ezt mind húgom leendő férje előtt.


Tudni kell, hogy baromi giccses dolgokat kedvel, túlzsúfolva, rendszertelenül, ami számára szép, az emberek többsége káoszt lát benne.


Barátai nincsenek, mert ugyanígy ő beszél, másokat nem hallgat meg, közbevág.


Én vagyok a legidősebb, mindig konfliktuskerülő voltam, a béke fenntartó a szüleim között is.

Már tini korban rájöttem, hogy nem érdemes vele vitatkozni, csak bólogatok.


Na,a két testvérem nem ilyen.

Szerintük nem jól teszem, hogy sosem állok ki magamért, ők belemennek a konfliktusokba.


Miért kell egy apának ez?

Más családokban is jellemző ez?


Mi a jó stratégia, amiből ebből jól lehet kijönni?

Maradjak folyton bólogatós, vagy igazuk van a testvéreimnek?


Azt tudom, ha nekem lenne gyerekem én nem tudnék ilyen hierarchikusan gondolni a szülő-gyerek viszonyra.


Szerintem az a normális, ha a gyerekünket idővel felnőttnek egyenrangúnak tekintjük.


A ti családotokban ez hogy van?


febr. 10. 04:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Más családnál ismertem ilyet: csak neki lehet igaza, harsány-hangos, mindenkit túlbeszél-letámad, stb.
febr. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Itt apád személyisége a probléma. Gyerekkel, felnőttel szemben, mindegy, nem normális így beszélni valakiről. Ha megoldható, fordulj pszichológushoz, mert biztosan nyomot hagyott rajtad gyerekként ilyen környezetben felnőni.
febr. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Apáddal van a probléma!!!
febr. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem családfő effektus, hanem s*ggfej effektus.
febr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Apád zizi, már elnézést. De az sem megoldás, hogy bologatsz neki és ráhagyod a hülyeségeit..
febr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Az sem normalis, ha ti ennyi idosen meg otthon laktok... en ugy oldottam meg a leuralos szulo konfliktust, hogy jo ideje elkoltoztem toluk. Anyagilag is fuggetlennek kell lenni, mar amennyire lehet, es akkor lehet veluk feleselni, tavolsagot tartani, ha nem ertenek a szep szobol. Anyamra ez hatott es tobbszor bocsanatot kert mar, mert belatta, ha akar meg latni az eletben, alkalmazkodnia kell hozzam!
febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 steven95 ***** válasza:
90%

Egy picit hasonló apám van. Nem olyan drasztikus ahogy a fenti leírásod lefesti a Te eseted, engem nem hülyéz le vagy degradál. Szeret beszélni, sokat, szereti azt ha őt figyelik, és sok-sok-soook gondolata van amit mindig szeret megosztani és mondja mondja. És igen az az érzése az embernek hogy ha máshogy gondolod akkor az rossz.


Összességében az én apám nem hinném hogy tudatosan csinálja. Mert okos ember, nem kell a "hülyeségeket" hallgatnom tőle többnyire, de látom hogy sok gondolata van és hát abba a közegbe ahova "beragadt" tudja csak kiadni, ezért nem haragszom. De igen van olyan érzésem hogy ez valamennyire elnyomott. Van mikor nagyon hallgatag vagyok, mintha ezzel akarnám ellensúlyozni apámat. Hát.. néha úgymond már vérzik a fülem a hangjától. És a kényelmesnél magasabb a beszéd hangereje, mikor rájön a mondhatnék.


Én úgy fogom fel, hogy két dudás vagyunk egy csárdában, sajnos, de én "engedek". Ha gonosz és rosszindulatú vagyok vele - főleg mikor már agyamra megy, akkor azt mondanám, hogy mintha azt élvezné hogy másokból kiöli a reményt, elvitatja a benne rejlő képességet, demotivál (grandiózus nárcisztikus ? passz). Ami kifejezetten nehéz, hogy okos ember, nagyon tud manipulálni is, és látszólag akkor számít neki valami ha abban valahogy érdekelt, előnye van, miközben rá néha nem vonatkoznak szabályok, amit másokon számon kér. Egyszer mondja hogy így csináljam, legközelebb meg úgy rossz. Van amikor meg elvárja hogy találjam ki hogy gondolta, mert "annyira egyértelmű hogy hogy kell" aztán persze hogy a fél életem arról szólt hogy azon gondolkodtam minden problémamegoldás előtt hogy apá erről mit gondolna, és ezt észrevettem magamon hogy néha nincsenek önálló gondolataim.


Úgy "küzdök" vele, hogy szembesítem néha önmagával, jól bánok a szavakkal valamennyire, nem tud legyűrni, ez az egy szerencsém, fejben "túlélem". Tehát az segít hogy tudatosítom magamban nem minden jó amit csinál, és azzal foglalkozom amivel érdemes, nem vele, és hogy "kényszeresen" megfeleljek neki vagy megjavítsam a saját apám, mert ezt el kell engedni, így egészséges. Felnőtt vagyok, azzal foglalkozom már hogy én milyen felnőtté akarok válni, s nem apámmal.


Ha eluralkodik rajtam az idegesítő viselkedése, akkor szoktam "tiszteletlen" beszólásokkal levezetni a fusztrációm, ekkor tudja hogy vegyen vissza. Illetve én "beleállok" dolgokba, az igazamat bár nem engedem, de ráhagyom úgy legyen ahogy akarja...


Bármennyire rossz képet festettem, azért mi kijövünk egymással, ha jó hangulatban vagyunk :D De igen azért lehetne egészségesebb a kapcsolatunk. 28F

febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És mindenki csicskul neki?
febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

"Ó, hát, ők mind buták, nincs ízlésük, nekik a modern lakberendezés tetszik, holott az antik szép, olyanok, mint az anyjuk!"


Ezzel nem benneteket "aláz le", ahogy fogalmaztál, hanem saját magát minősíti.


Ha logikusan belegondolsz, szerinted a húgod leendő férje hozzátok fog máshogy viszonyulni egy ilyen megjegyzés után, vagy az apátokra nézve von le belőle következtetést?

febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell odamenni. Nyugodtan lehet a saját életeteket élni, és nem meglátogatni azt, aki érzelmileg nincs a topon, plusz beleugat mindenbe.


Felnőttek vagytok, minek mentek házhoz a pofonért???

febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!