Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó lenne, ha nyáron elmennék...

Jó lenne, ha nyáron elmennék diákmunkára, mert...? Most akkor azt várja anyu, hogy a fizetésemmel beszálljak tanév közben a költségeimbe, vagy zavarja, hogy még nem dolgoztam ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Ősszel leszek huszonkettő, egyetemre járok, ez a második évem. (Nem hagytam ki évet középiskola előtt, 5 éves volt a gimi) Még soha nem dolgoztam, tanévközben az órarendem nem engedte eddig, csak hétvégére nem vettek fel. Nyáron otthon vagyok falun, helyben nincs semmi ahová felvennének csak nyárra, máshová meg hiába próbálkoztam, több diákszövetkezettel (és anélkül is), nem találtam semmit, ahová nem hosszútávra keresnek ÉS be is tudok járni a gyalázatos tömegközlekedés mellett. Tavaly több olyan állással is próbálkoztam, ahol vagy van szállás, vagy otthonról végezhető, de nem vettek fel.

Anyám 16 éves korom óta aktívan bsztat, hogy miért nem dolgozom nyaranta, dolgoznom kéne, ő bezzeg 17 éves kora óta dolgozik. Ezen kívül zéró segítség, amíg például kiskorú voltam nem jött el velem számlát nyitni, mondván "kisgyereknek" minek, közbe meg anélkül a diákszövetkezet offos volt. Most, hogy ezt a kardinális problémát megoldottam nélküle, évek óta tapasztalom, hogy faluról lehetetlen nyári munkát tanulni. Felvettem, hogy esetleg nyáron bent maradnék koliba, nagyobb város, tudnék de ugye hónap ki kéne fizetni a kolidíjat, meg amúgy első fizetésig meg kéne élni, erre pedig nincs félretett pénzem, mert eddig nem tudtam dolgozni, "zsebpénzt" meg pont annyit kapok, hogy kijöjjek belőle, anyám meg nem támogatja a nyári kolit, mert "semmi nem garantálja, hogy dolgozni fogok, eddig is csak mondtam, de sehol semmi".

Most úgy néz ki, hogy összejöhet valami idén, ahol szállást is biztosítanak.

Anyámtól meg már hónapok óta megint hallgatom, hogy de nyáron igazán dolgozhatnék már, mostanában gyakrabban mondja, mint eddig valaha. Csak nem tudom, hogy ezt miért hajtogatja ennyire, mert amúgy jó lenne, ha beszállnék a fizetésemmel a tanév közbeni költségeimbe, vagy csak zavarja, hogy még nem dolgoztam ennyi idősen. Mit gondoltok? Mi állhat a háttérben?


febr. 12. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
és a szád minek van? kérdezd meg tőle
febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Jobb, ha tudod, anyád nem köteles finanszirozni az egyetemedet, meg a kolidíjat sem köteles fizetni, szóval a helyedben befognám a számat és örülnék, hogy még nem dobott ki otthonról!

Zsebpénzt egyáltalán nem köteles adni, abból is lehet félretenni, legfeljebb az igényeidet kellene kicsit leadni!

Azért egyedülálló anyaként nem kis teljesítmény, hogy eddig is fizetett mindent, lehetövé tette, hogy egyetemre menj, a legtöbben az érettségei után semmivel sem támogattak volna. Gondolom, nem milliókat keres, ideje valamit neked is teljesíteni, nem csak követelni.

febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

#2 Honnan veszed, hogy egyedülálló az anyuka? Én például soha nem emlegetem apámat, ha a saját szülő-gyerek konfliktusaimról írok, mert hiába van együtt anyámmal az apám, ha egyébként csak bólogat arra, amit anyu mond és gyakorlatilag anyu hozza az összes döntést.


Miért kéne befognia a kérdezőnek? Semmi csúnyát nem írt az anyjáról. Egyébként is, véleményt formálni nem lehet, ha valakit eltartanak, vagy mi? Undorító és röhelyes a hozzáállásod.

febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a teljes háttérismeretek nélküli kioktatást és fröcsögést, igazán hasznos volt. :)


"a helyedben befognám a számat és örülnék, hogy még nem dobott ki otthonról!"

Miért dobna ki otthonról?

"Zsebpénzt egyáltalán nem köteles adni, abból is lehet félretenni, legfeljebb az igényeidet kellene kicsit leadni!"

Zsebpénz alatt értsd azt, hogy pénz kajára, tisztálkodási szerekre. Nincs mit lentebb adni, hogy félretegyek. Sőt, nincs miből félretennem. Mielőtt utal, meg kell mutat a számlámat, mennyi van rajta, mikor-hol fizettem, vettem-e fel készpénzt, ha igen, akkor meg kell indokolnom, bemutatni, hogy abból még mennyi van nálam. Minden hónapban pontosan ugyanannyira egészíti ki a pénzem, tehát ha mondjuk x ezerrel kevesebbet költök, akkor nem lesz x ezrem félretéve.

"Azért egyedülálló anyaként..."

Nem írtam, hogy egyedülálló, apámmal együtt vannak.

"ideje valamit neked is teljesíteni, nem csak követelni."

Idézd már, hogy hol követeltem. Annyit írtam, hogy nem találok munkát, amit el tudok vállalni. (=be tudok járni, passzol az órarendem mellett) Meg még annyit írtam, hogy a helyzeten soha nem segített anyám. Hol látod a követelést?

febr. 12. 17:04
 5/21 A kérdező kommentje:
#1 Kérdeztem, válasz nincs, csak felháborodás a kérdésen. :)
febr. 12. 17:08
 6/21 anonim válasza:
100%
Én csak 19 vagyok, de 14 korom óta vállalok melókat, és merem mondani, hogy nehogy egy semmitérő diákmelóra menj el... Én faluban mezőgazdaságban, rózsafüldben és asztalos mellett is dolgoztam, ők a diákmelósokkal ellentétben megértették hogy diák vagyok.. sőt a mezőgazdász a szerint ment ki aratásra, hogy én ráértem e aznap, mert igen fontos melót végeztem nála.. És ők jobban is fizetnek.. ha személyesen ilyesmit nem ismersz, ismerősök között csak akad.. pl a rózsázást szerintem bárki gyorsan megtanulná, azzal meg jobban keresnél mint egy átlag felnőtt.. de igen szenedős..
febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

Kérdezö: a szüleid nem kötelesek egyetlen fillért sem adni neked, sem zsebpénzt, sem kollégiumot fizetni, a többség megoldja, vagy keres munkát és összegyüjti a pénzt, vagy felvesz diákhitelt - ez ugyanis erre lett kitalálva.

Felnött emberként elég szánalmas, hogy elvárod a szüleid fizessenek mindent helyetted meg neked, te meg kifogásokat gyártasz, miért nem teszel semmit azért, hogy legalább egy részét te tudd fizetni!

febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
6-os vagyok.. most az orvosi egyetemen vagyok, és eddig se eröltették rám a munkát, de most az egyetem miatt kifejezetten szeretnék hogy inkább pihenjek és nyáron se menjek majd dolgozni.. szerintem édesanyád csak inkább megakar tanítani
febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Azok, akik szerint a szülőnek "nem kötelessége", meg hogy a kérdező "követelőzik", azok hol élnek? 1824-ben?


Kérdező. Jó dolog, hogy akarsz nyári munkára menni. Ha nincs semmi, akkor vállalj ilyen árufeltöltői, kukorica címerezői, vagy hasonló idénymunkákat. Ismerek olyat, aki egyetem alatt (műszaki-informatikai szak) nyári munkának kukoricát címerezett meg árufeltöltött.


Vagy, akár próbálkozhatnál duális képzéssel, persze, ha ez a te szakodon lehetséges. Ismerek olyanokat is, akik duális képzésen voltak. Úgy bent dolgoznál egy partnercégnél részmunkaidőben, mellette meg mehetnél órákra. Persze a tanulás meg az egyéb egyetemi élet dolgok lehet nem jönnének ki olyan jól, vagy a buszközlekedés falura nem lenne 100% okés.

febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
A lányom most 17 éves, tavaly nyáron is dolgozott mezőgazdaságban alkalmi bejelentéssel. Falun lakunk, ez volt a legjobb lehetőség, a városban diákszövetkezet által semmit nem talált, ami volt, az is keveset fizetett volna. Ez igaz, hogy fizikailag megterhelő volt, de nagyon élvezték a barátnőivel együtt, már le van egyeztetve, hogy idén is mennek. Ilyen lehetőség nincs nálatok? Én amúgy biztos keresnék valamit a helyedben, nem is anyukád, hanem magad miatt. Lenne saját kereseted, nem kellene minden forinttal elszámolnod.
febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!