Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó lenne, ha nyáron elmennék...

Jó lenne, ha nyáron elmennék diákmunkára, mert...? Most akkor azt várja anyu, hogy a fizetésemmel beszálljak tanév közben a költségeimbe, vagy zavarja, hogy még nem dolgoztam ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Ősszel leszek huszonkettő, egyetemre járok, ez a második évem. (Nem hagytam ki évet középiskola előtt, 5 éves volt a gimi) Még soha nem dolgoztam, tanévközben az órarendem nem engedte eddig, csak hétvégére nem vettek fel. Nyáron otthon vagyok falun, helyben nincs semmi ahová felvennének csak nyárra, máshová meg hiába próbálkoztam, több diákszövetkezettel (és anélkül is), nem találtam semmit, ahová nem hosszútávra keresnek ÉS be is tudok járni a gyalázatos tömegközlekedés mellett. Tavaly több olyan állással is próbálkoztam, ahol vagy van szállás, vagy otthonról végezhető, de nem vettek fel.

Anyám 16 éves korom óta aktívan bsztat, hogy miért nem dolgozom nyaranta, dolgoznom kéne, ő bezzeg 17 éves kora óta dolgozik. Ezen kívül zéró segítség, amíg például kiskorú voltam nem jött el velem számlát nyitni, mondván "kisgyereknek" minek, közbe meg anélkül a diákszövetkezet offos volt. Most, hogy ezt a kardinális problémát megoldottam nélküle, évek óta tapasztalom, hogy faluról lehetetlen nyári munkát tanulni. Felvettem, hogy esetleg nyáron bent maradnék koliba, nagyobb város, tudnék de ugye hónap ki kéne fizetni a kolidíjat, meg amúgy első fizetésig meg kéne élni, erre pedig nincs félretett pénzem, mert eddig nem tudtam dolgozni, "zsebpénzt" meg pont annyit kapok, hogy kijöjjek belőle, anyám meg nem támogatja a nyári kolit, mert "semmi nem garantálja, hogy dolgozni fogok, eddig is csak mondtam, de sehol semmi".

Most úgy néz ki, hogy összejöhet valami idén, ahol szállást is biztosítanak.

Anyámtól meg már hónapok óta megint hallgatom, hogy de nyáron igazán dolgozhatnék már, mostanában gyakrabban mondja, mint eddig valaha. Csak nem tudom, hogy ezt miért hajtogatja ennyire, mert amúgy jó lenne, ha beszállnék a fizetésemmel a tanév közbeni költségeimbe, vagy csak zavarja, hogy még nem dolgoztam ennyi idősen. Mit gondoltok? Mi állhat a háttérben?


febr. 12. 16:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Egyébként anyám nem azt akarja, hogy tartsam el magam, dolgozzak suli mellett, hanem azt, hogy dolgozzak nyáron. A tanév közbeni munkát ellenzi, max azzal lenne kibékülve, ha vizsgaidőszak végén dolgoznék, amikor már nincs vizsgám. Viszont eddig annyi vizsgám volt, hogy a "vizsgaidőszak vége, amikor már nincs vizsgám" három napot jelent hétvégével együtt.

Helyben falun van egy sertéstelep meg egy tehenészet, ahol rövid távra is keresnek embert, trágyát lapátolni. Próbálkoztam, de oda nem vettek fel, mert ez "férfimunka". Mezőgazdasági idénymunkát mindig a posta előtti fali újságon hirdetnek felénk, én meg mivel tanév közben koliban vagyok, erről nem értesülök időben, lévén, hogy helyi barátaim nincsenek, anyu nem szól, más meg nincs, aki járna arra.

Környező városokkal az a baj, hogy tömegközlekedéssel általában a megadott délelőtti műszakra pont nem érek oda, vagy ha délutános a műszak, akkor meg az utolsó vonatot nem érem el. Eddig ha meg mégis tömegközlekedés kompatibilis állást találtam(pl árufeltöltő), jelentkeztem, majd megkaptam az elutasítást. Konkrétan hívogatom a diák szövetkezeteknél a megadott számokat a hirdetéseknél, ahol állandót keresnek, ott rákérdezek, hogy a csak nyár oké-e, de egyszerűen semmi. Nem vesznek fel sehová azon a környéken, ahová be tudnék járni. Jelentkezek az összes kbszott otthonról végezhető call centeres melóra, de az se jön össze soha. Biztos vagyok benne, ha a városban (otthonról 160kmre tanulok) tudnék maradni a nyárra koliba, akkor több lehetőségem lenne, mert nem esne ki élből a diákszövetkezetek által meghirdetett munkák nyolcvan százaléka amiatt, hogy nem tudok bejárni időre/hazamenni a legutolsó busszal/vonattal.


Nem értem, hogy milyen nagy követelésekről beszélnek itt egyesek. Érdekes, semmelyik fröcsögő nyomorult nem tudott példát hozni. Mi volt a nagy követelőzés a részemről? Az, hogy 18 éves korom előtt szerettem volna, hogy anyám jöjjön el velem számlát nyitni, hogy legyen már akkor lehetőségem diákszövetkezetnél?(mondjuk a mostani tapasztalataimat elnézve 16-18 között nem lettem volna sokkal beljebb, de így élből nem tudtam diákszövetkezetnél keresgélni 18 alatt) Hogy normálisan mondja meg, hogy most szükség van arra a pénzre, jó szándék, és nekem akar tapasztalatot, ne adj frusztrált, hogy bezzeg ő hozzám képest ennyi idősen...? Vagy esetleg az a követelés, hogy ha már látja, hogy próbálkozom, de tök sikertelenül, akkor ne bsztasson, ha már segíteni nem tud/nem akar?

febr. 12. 19:21
 12/21 anonim válasza:
21%
6. vagyok.. Rádnéztek a telepen és azt mondták férfimunka nem vagy elég jó?? Vagy ez így mi?? Én a kis termetemmel sosem kaptam meg ilyesmit.. nem is értem.. mondjuk a tehenészet tényleg piszok nehéz munka tud lenni, a trágyalapátolás nem kis meló, de úgy tudom nagy telepeken azt nagyrészt géppel csinálják már.. én sajnálom a helyzetedet, az én környezetemben majdhogy nem veszekednek az ilyen fiatal fitt diákért aki dolgozik..
febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi anyukád célja, de valószínűleg jót akar.

Te annyit tudsz tenni, hogy kérd meg a szüleidet, hogy ha látnak azon a hirdetőtáblán vagy bárhol állást, akkor szóljanak, te meg addig is folytasd ugyanilyen intenzitással vagy még jobban az alkalmi meg nyári minka keresését. Az egyetemen tanult szakmádban nincs valami gyakornoki részidős munka, ami az egyetem mellett végezve még hasznos is lenne? A nyári kollégiumot meg kénytelenek lesznek neked megelőlegezni, ha nincs egy vasad se, különben patthelyzet alakul ki.

febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Balatonon szezonra mindig keresnek munkaerőt, sokan szállást is adnak. Én a helyedben összebeszélnék barátokkal és együtt mennénk, dolgoznátok, mellette lehet jól is éreznétek magatokat.
febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#14 Most is ez a terv amúgy (tavaly is próbálkoztam vagy nem vettek fel, vagy vissza se jeleztek a jelentkezésemrr ). Jövőhét pénteken lesz online állásinterjúm.
febr. 13. 10:09
 16/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, NEKEM volt ciki 18-19 évesen hogy az óvszerre is anyáméktól kérjek pénzt, de te tudod... Ha neked ez megfelel.


Számomra egyetemistaként alap volt a diákmunka, ugyanis pl a bulikat ne a szüleim pénzeljék már - nem is tették volna.

febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%
Kimész a hirdetôtáblához, felírod az összes telefonszámot, aki hirdet(ett)idénymunkát nyárra, és végigtelefonálod ôket, hogy te szeretnél idén, ebben-abban az idôszakban dolgozni, van-e tervben valami. Nem esett-e ki valaki, akire számítottak. Ahol tavaly körtét kellett szedni, ott valószinûleg idén is kell. Nem muszáj ám megvárni, míg szembejön az álláshirdetés, elébe is lehet menni a dolognak. A vizsgáidat úgy osztod be, hogy szabad legyél azokban az idôszakokban, mikor van munka.
febr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat márpedig nem tudsz tenni... Én annó Pesten is volt h kerestem diák munkát, de ami pl hétvégente oké lett volna kiderült h csak 1 alkalomra kelettem.. Amúgymeg 20 órát hetente vállalni kellett... Az meg órarend miatt nem volt jó.. Nyárra tényleg maradnod kellene koliba... És a te helyzetedbe már csak azért is megprobálnám h ne kelljen mindenről beszámolni..mégha olyan dologról is van szó amihez gyomor kell..
febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ui: még rendes minimálbéres melóval is megpróbálkoznék..
febr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ugyanis próbaidő alatt felmondhatsz minden nélkül..
febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!