Fiatalon elkoltozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves lány vagyok az idén érettségizem (5 éves gimi). Nagyon szeretnék minél hamarabb elköltözni itthonról. Apával borzalmas a kapcsolatom enyhén skizo es folyamatos duhkitoresei vannak amik az esetek 90%ban rajtam csattannak. Szoval egy tipikus traumatizalt, menekulo fiatal vagyok. Kerdesem az lenne akinek sikerult fiatalon elkoltozni hogy tette? Mindig dolgoztam, legfokepp suli mellett vendeglatasban de ez kozel sem annyi penz amennyibol eltudnam tartani magamat + alberlet. Tanacsokat nagyon szivesen fogadnek, koszonom szepen!

febr. 28. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Pénz nélkül nem lehet elköltözni, ez azt gondolom, hogy evidens kell legyen. Távolmaradni lehet, ha sikerül messzi egyetemre felvételt nyerni és kollégiumi szobát is kapni. Máshogy az sem fog menni.
febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyértelmű,hogy pénz nélkül nem lehet hisz ezért nem léptem le már 18 évesen. Az ország másik felébe adtam be a jelentkezésemet és csak remélem,hogy sikerül a dolog.
febr. 28. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Egyetem nem megoldás? Én 14-18 ezret fizettem az évek alatt a lakhatásért kolisként. Lehet mellette dolgozni valamit részmunkaidőben akár, de nekem pl. a szociális ösztöndíj is elég magas, és még tanulmányit is lehet kapni. Én pl. havi 120 ezret kapok összesen az egyetemtől.
febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 de igen ez a célom,hogy egyetem mellett igy kulon mennek es dolgoznek is csak ha nem vesznek fel akkor kilatastalan a dolog sajnos
febr. 28. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Én kollégiumban húztam ki, amíg nem tudtam dolgozni. Utána szobát béreltem idős néninél vagy olyan lakásban, ahol más fiatalok laktak és volt kiadó önálló szoba.

Megoldás lehet még gyári munka, ahol van szállás. Ott azért van szobatárs is, de legalább spórolni tudsz, hogy lépj a fentebb említett verziók valamelyikére. Pest környékén, dunántúlon rendszeresen hirdetnek. Ibiden, fémalk, ahol tudom hogy van ilyen lehetőség. Győr, Tatabánya, Ajka térsége is olyan, ahol vannak ilyen gyárak. Többnyire munkaközvetítőn keresztül lehet bekerülni. Megyei újságok, szuperinfo, ahol előfordulnak a hirdetéseik. Igaz hogy legtöbb minimálbér, de műszakban, túlórával lehet keresni annyit, hogy pár hónap alatt legyen egy kis megtakarításod.

febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket jófejek vagytok!😊
febr. 29. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!