Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elmondaniba...

Hogyan tudnám elmondaniba szüleimnek, hogy sajnos nincs annyi pénzem, hogy támogassam egy felújításukat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, szüleim 60 pluszosok. Mivel már nagyszülők, nagynénik nincsenek, megörököltük a házaikat. Sok pénz ez ingatlanban nézve, de ugyanakkor rengeteg felújítás is vár egyikre-másikra. Na mar most, én Csehorazagban dolgozom, olyan nagyon sok megtakarításom nincs, de jobban keresek, mintha Pesten dolgoznék. Az a helyzet, hogy az életem egy részébe nem avatom be a szüleimet, elég, hogy anyám tudja, hogy meleg vagyok. Távkapcsolatban élek, rengeteget költök az ingázásra, meg alapból a párkapcsolatunkra. Sajnos emiatt max a lekötött pénzeimből tudnék fizetni. Most egy 5 millió forintos beruházásra készülnek, apám meg szerintem abban a hitben van, hogy én ott kint csak spórolok, meg milliókat keresek. (Neki sosem kellett alberletet fizetnie, étterembe se jár.)


Mit mondjak szerintetek? Hogy egy minimális összeget (pl 100.000 Ft) tudok adni, de többet nem?



márc. 2. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Ki örökölt pontosan? Te vagy az apád?

Ha az apád akkor fizesse ő a felújítást. Nem kell beleadnod. 100 ezer forint kb a semmi kategória egy vagy több ingatlan felújítása esetén.

Amúgy az emberek hajlamosak azt hinni, hogy aki külföldön dolgozik úszik a pénzben, holott ott is van lakhatás, rezsi stb…

Ha van részed az ingatlanban akkor érdemes átgondolni a hosszútávú hasznot. Albérletbe kiadni vagy eladni? Hogy jársz jobban, kapsz e annyival jobb árat hogy felújítottad.

Ha nincs benne részed akkor meg gàz hogy a szülők a te pénzedre számítanak.

márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz ügy. Szerintem én sem tudnám hogy kommunikáljak.

Sajnos nem is tudok sok hasznosat tanácsolni. :(

Esetleg annyit, hogy ülj le velük, és beszéljetek erről, hogy te hogy gondolod.

márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Most az ingatlan (egy balatoni nyaraló) az anyám öröksége. Anyám viszonylag jól keres, apám már nyugdíjas, 3 ingatlan kiadásából van plusz bevétele.
márc. 2. 15:41
 4/23 A kérdező kommentje:
Anyám tudja egyébként, hogy nem úszok a pénzben, illetve a páromnak is segítettem pár hónapon át.
márc. 2. 15:42
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Akkor apád beáldozza egyik ingatlant, abból fel tudja újítani a másik kettőt. Nem is értem, miért pályázna a te pénzedre. Ráadásul te is csak gondolod, hogy ő vajon mit gondolhat. Ha szól, elmondod neki a fentit. Ha nem, akkor megoldja egyedül.
márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

1. Mi a fene köze van ehhez annak, h meleg vagy?

2. Neked mi közöd ahhoz, h apád felújít és miért kéne neked pénzt adni erre?

3. Miért nem mondod meg nekik kerek perec, h “Nincs most erre pénzem.” Vagy ha annyira kamuzni akarsz továbbra is, akkor simán csak annyit, h “Erre most nem szánok pénzt, bocs fater.”

márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Max annyi, hogy egy család vagyunk, közös az ingatlan.
márc. 2. 16:34
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a problémát. Anyad örökölt, nem te. Semmi közöd a felújításhoz. A meleg témát én sem értem hogy jön ide.
márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem igazán úgy van, hogy egy család vagytok, közös az ingatlan. Majd ha a tulajdoni lapon látod a neved, akkor lesz fizetési kötelezettséged felújításkor. Nagyon szép a családi összetartás (ami olyan nagy nem lehet, ha apád ennyit se tud rólad), de ilyenkor nem számít.

Amúgy meg még pénzt se kért tőled, mit aggódsz előre?

márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De, mondtam, hogz majd szaljak be valamekkora osszeggel. Meg majd ugyis a mienk lesz, ha ok mar nem lesznek.
márc. 2. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!