Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elmondaniba...

Hogyan tudnám elmondaniba szüleimnek, hogy sajnos nincs annyi pénzem, hogy támogassam egy felújításukat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, szüleim 60 pluszosok. Mivel már nagyszülők, nagynénik nincsenek, megörököltük a házaikat. Sok pénz ez ingatlanban nézve, de ugyanakkor rengeteg felújítás is vár egyikre-másikra. Na mar most, én Csehorazagban dolgozom, olyan nagyon sok megtakarításom nincs, de jobban keresek, mintha Pesten dolgoznék. Az a helyzet, hogy az életem egy részébe nem avatom be a szüleimet, elég, hogy anyám tudja, hogy meleg vagyok. Távkapcsolatban élek, rengeteget költök az ingázásra, meg alapból a párkapcsolatunkra. Sajnos emiatt max a lekötött pénzeimből tudnék fizetni. Most egy 5 millió forintos beruházásra készülnek, apám meg szerintem abban a hitben van, hogy én ott kint csak spórolok, meg milliókat keresek. (Neki sosem kellett alberletet fizetnie, étterembe se jár.)


Mit mondjak szerintetek? Hogy egy minimális összeget (pl 100.000 Ft) tudok adni, de többet nem?



márc. 2. 15:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom elképzelni, hogy ennyi ingatlan mellett miért neked kene a felújítast támogatnod. Kényszeres ingatlangyűjtők? Mondd nekik, hogy adják el az egyiket, és abból fedezzék a felújítást.


Remélhetőleg még 20-30 évig élnek, te nem költheted a félretett pénzed az ingatlanjaik felújítására, csak mert majd egxszer a tiéd lesz.

márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A legfajobb amit megkapok, hogy bezzeg a batyam nennyit fizetett mar igy is. A batyam megkapta a nagyszuleim lakasat. Nem el kulfoldon, nem ingazik. Illetve orvoskent eleg sokat tud felretenn
márc. 2. 17:27
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
Ez a letűnt korok sakkban tartós dumája. Egyszer majd úgyis a tiéd lesz... Azt a kis 30-40-50 évet kell csak kivárnod, 80 évesen már élvezheted is. Addig viszont költs rá, hisz a miénk.
márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, van testvéred (testvéreid? ) Tőle/tőlük is kérnének a felújításra pénzt?


Az ingatlanok kiadásából nem tudják felújítani? Vagy azt a pénzt felélik, ti pedig nyúljatok a zsebetekbe? Eszem megáll. Még ha rokkantak lennének minimálnyugdíjjal, és a kis családi házuk teteje kezdene beszakadni, és ahhoz kérnének segítséget, azt megérteném. De ezt és így..?

márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer majd úgyis a mienk lesz"


Hát persze, csakhogy amíg az ő neve van a tulajdoni lapon, akár ma este is dönthet úgy, hogy holnap eladja, és az árát beleszórja a Balatonba. Aztán nem lesz, ami majd a tiéd legyen. Ilyenre nem lehet alapozni, főleg, ha nincs is annyi nyugodtan nélkülözhető pénzed.

márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

Jaj, ez a "miénk lesz ha már ők nem lesznek" mekkora szöveg. :D nekem is mindig ezt mondták a nagyszüleim (meg tesómnak is), aztán hiába volt "jó a viszony" meg hiába volt minden rendben, eladtak mindent a francba és felélték. Nyilván leszarom, mert az övéké, azt csinálnak vele amit akarnak, de akkor megtanultam, hogy ez max manipuláció meg érzelmi zsarolás.


Szóval költsön rá az, aki a jelenlegi tulajdonos, ne mástól várja az anyagi támogatást!

márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

Haszonélvezeti joggal valami kerüljön a nevedre, és akkor szállj be a felujitasba, mennyivel tudsz.


Hosszú távon az ingatlan jó befektetés. De csak abban az esetben, ha a tiedbe fektetsz be.

márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék. Ez az ő baromságuk, hogy fel akarják újítani. Ameddig nem az enyém (nem szerepel a nevem a tulajdoni lapon) addig azokhoz a házakhoz közöm sincs. A tesóm meg azt csinál amit akar, egészségére. Neked ahhoz is mi közöd van? Felnőtt ember, te is meg ő is el tudja dönteni beleszáll vagy sem. Ő így döntött, te úgy. Egymáshoz hasonlítgatni kettő különböző embert és bűntudatot kelteni, érzelmileg manipulálni meg undorító dolog, ezért még le is köpném őket.

Azzal a dumát, hogy majd egyszer a tiéd lesz kenjék a hajukra. Honnan tudják, hogy neked nem az első dolgod lenne ledózerolni a pi¢sába és eladni egy vállalkozónak? Akkor kárba vesz a sok újítás. Vagy miből gondolják, hogy szükséged van rá? Vagy hogy a tesóddal szeretnél 50-50%-ban osztozkodni és egy gondot venni a nyakadba?

márc. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Egy forintot se adj bele! Nekem is ezt a "miénk lesz ha már ők nem lesznek" szöveget nyomatták, aztán csak elvitte a devizahitel meg a szerencsejáték a lakás teljes árát, de még tartozás is maradt, én meg mehettem isten hírével.
márc. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%

Egy forintot nem kell beleadnod, nem a te problémád az Ő házuk felújítása.


Ezt meg, hogy "majd a tiéd lesz, miután meghaltak" - remélem te sem gondolod komolyan.


Nekem is jöttek ezzel a dumával, aztán érdekes mód, inkább eladták, vettek egy picit, a maradék összegből pedig utazgattak.


Semmi baj ezzel, az ő életük, nem kell besavanyodni 40 éves kor után, csak ne állították volna váltig, hogy "de-de, megkapod a házat" :D

márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!