Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elmondaniba...

Hogyan tudnám elmondaniba szüleimnek, hogy sajnos nincs annyi pénzem, hogy támogassam egy felújításukat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, szüleim 60 pluszosok. Mivel már nagyszülők, nagynénik nincsenek, megörököltük a házaikat. Sok pénz ez ingatlanban nézve, de ugyanakkor rengeteg felújítás is vár egyikre-másikra. Na mar most, én Csehorazagban dolgozom, olyan nagyon sok megtakarításom nincs, de jobban keresek, mintha Pesten dolgoznék. Az a helyzet, hogy az életem egy részébe nem avatom be a szüleimet, elég, hogy anyám tudja, hogy meleg vagyok. Távkapcsolatban élek, rengeteget költök az ingázásra, meg alapból a párkapcsolatunkra. Sajnos emiatt max a lekötött pénzeimből tudnék fizetni. Most egy 5 millió forintos beruházásra készülnek, apám meg szerintem abban a hitben van, hogy én ott kint csak spórolok, meg milliókat keresek. (Neki sosem kellett alberletet fizetnie, étterembe se jár.)


Mit mondjak szerintetek? Hogy egy minimális összeget (pl 100.000 Ft) tudok adni, de többet nem?



márc. 2. 15:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
94%

"Max annyi, hogy egy család vagyunk, közös az ingatlan."


De miért lenne közös? Ha anyád örökölte, akkor az anyádé. Nincs benne tulajdonrészed.

(Örökölni Te fogod, vagy tesód is van? Mert akkor még "jobb" a kérdés).

márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
83%
Most látom, van bátyád...
márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nyaralója és az ő döntése a felújítás is. A bátyád miatt neked aemmi kötelezettséged nincs, ő arra költ, amire akar. Az ingatlanhoz nincs közöd és bármit tehetséges vele a haláláig, így ez az ígéret neked semmit nem jelent. Amúgy meg külföldön élve mit kezdenél egy fél nyaralóval Magyarországon?

A külföldi élet sem dúsgazdagságot jelent, de az emberek hajlamosak azt hinni, hogy ferdítesz és kint aranyporral szórt kávét iszol.

A bűntudatkeltő szónoklatra válaszolj annyit, hogy nincs rá pénzed és ha lenne sem biztos, hogy 30 év múlva határon túlról neked ez nem teher lenne.

márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!