Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg elkényeztetett lennék?

Tényleg elkényeztetett lennék?

Figyelt kérdés

Lehet ez népszerűtlen vélemény lesz, de szerintem a szülő tehet róla, ha a gyermek el van kényesztetve és ezt felhozni a gyerek rovására, hogy el van kényesztettve enyhén szólva sem helyes.


A helyzet a következő: Este egy HÖK gyűlés miatt 22 órakkor jöttem ki az egyetemről a következő busz 23:30kor jött ezért gondoltam felhívom apámat, hogy esetleg nem tudna -e hazahozni. Azt mondta rendben van, ekkor még nem volt semmi. Nyugton hazamentünk. Amikor bemegyek hallom, hogy szól az apám, visszamegyek és elmezdi mondani, hogy mehettem volna busszal is mert ingyen utazok ( havi diákbérlet) és ki van nyalva a seggem.


Volt még egy eset amikor megigértem, hogy megcsinálok valamit, viszont előtte elmentem a boltba. Miután visszajöttem anyukám már megcsinálta, pedig én is megcsináltam volna. Apám erre elkezdi, hogy ezt is anyádnak kellett megcsinálni, meg kellene köszönöd, hogy megcsinálta helyetted, meg még mennyi mindent csinál érted, mos, főz, takarít ( mellékesen megjegyzem ezeket én is csinálom, csak én nem tudok annyi mindent főzni mint anya)


Amikor lett keresetem nem kezdtem el pénz kérni a szüleimtől.

Nem könyörögtem nekik a hobbijaim finanszírozására, magam fizettem.


De én el vagyok kényesztetve.


Miért mondják ezt folyton? Nem igazán értem.



márc. 5. 22:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező: a "buszos eset" amikor volt, apád tudta, hogy másfél órát kellett volna várnod a buszra? Nem túl jó az éjszakában várakozni.

Lehet egyébként hogy valami miatt stresszel és hirtelen haragú vagy nem tudom.

márc. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Fú, kérdező, tudom, hogy erről egy szót sem írtál, de nekem az a benyomásom, hogy lány vagy, valamint apádnak eszébe nem jut házimunkát csinálni.

Nálunk is ez volt a családi leosztás, női munka a házimunka, férfi munka meg az autóvezetés. De ha megkértem, hogy akkor vezessen, az én apám is kiakadt.

márc. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem elkényeztetés, hogy a sötétbe az éjszaka közepén valakit haza hozok kocsival. Főleg amiket már lehet hallani.
márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az elkényeztetett? Egyszer vagy néha haza visznek, de amúgy megszoktad oldani magadnak, az még nem. Ha mindig! Akkor mondhatni, hogy jól megy sorod. Bár ha zavarja őket, akkor mondják hogy menjél busszal. Akkor minek mennek el? Miért nem szólnak előre, hogy oldd meg a dolgaid.


Egyik ismerősöm 30 lesz és otthon lakik és képzeld el, azon túl, hogy hozzák viszik, van neki kocsija amúgy és amikor munkából haza ér, szaladnak neki ki garázsajtót nyitni! Kimegy a konyhába és kiviszi esetleg amit bevitt magához és nem a mosogatóba teszi, csak az asztalra. Természetesen nem takarít otthon, nem csinál semmit csak létezik, bulizik, vásárol, utazgat. Nem is főz, nem is tud főzni se még egy egyszerű dolgot se de neki nem is kell, mert kiszolgálja anyuka. Na ez a nő el van kényeztetve, de az ő fejére egyszer sem varrták, hogy rá kell dolgozni! SOHA! Lakást akar venni, de továbbra is otthon szándékozik lakni és a lakást kiadná albérletbe! Na ez a szülői seggnyalás, ami nekem hányingerkeltő szintű már! A szülő és a gyerek hozzáállása, kész hányinger nekem. Gondolhatod, hogy mellékesen ez az illető akit mondtam, nem a szerénységéről híres!

márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most beszéltem vele. Gondoltam, hátha meg tudjuk beszélni. Azt mondta, hogy nem azért vagyok elkényeztetve mert hazahozott kocsival. Erre én megkérdeztem, hogy akkor miért vágta a fejemhez. A válasza: "Miért csak egy kérdésen vagy fenakadva?" Választ nem kaptam.
márc. 6. 12:45
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

Útban vagy neki és/vagy rajtad vezeti le az egyéb frusztrációját.

Igazából mindegy mit csinálsz, bele fog kötni.


Én ilyenkor beültem a mekibe, de valakit meg is kérhetnél, h felvigyen a koliba vagy egyéb módon eltöltse veled az időt.

márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, szülőként, apaként válaszolok.

Amiket írtál, annak alapján nem vagy elkényeztetve.


a) Ha 22.00-kor szólnál, hogy menjek érted, mert most ért véget a közösségi feladatod (nem bulizás, nem haveri iszogatás!), akkor szó nélkül indulnék érted akkor is, ha nem másfél óra múlva, hanem negyedóra múlva indulna a buszod. Először is, mert ez kivételes helyzet, nem mindennapos, másrészt mert lány vagy, féltenélek. Harmadrészt azért, mert nem szórakozni voltál, hanem közösségi munkát végeztél.


b) Ha mondjuk délután várnád el ugyanezt minden különösebb ok nélkül, akkor azért kényelmesnek tartanálak, DE AKKOR NEM IS MENNÉK ÉRTED! A telefonba megmondanám, hogy nem tartom indokoltnak, mert biztonságosan haza tudsz jönni busszal is. Nálam olyan nincs, hogy megteszem, amit a másik kér, aztán UTÓLAG puffogok azon, hogy a másik miért kért erre engem. Ha apád bármilyen kérésedet elkényeztettségnek tartja, akkor ne tegye meg, pláne ne szó nélkül, hanem kereken utasítsa vissza a kérést.


A másik eset:

Nem a micsodádat vakargattad, hanem boltba mentél. Ha annyira sürgős volt apádnak, mondania kellett volna. Anyukád mintha csak azért csinálta volna meg, hogy utána együtt b...ogathassanak emiatt.


Álláspontom szerint nem vagy elkényeztetett.

Viszont a szüleid, legalábbis apukád nagyon rossz természetű. Az élő fába is belekötne. Próbálj tőle távolságot tartani: lehetőleg soha ne kérj tőle semmit, és keveset legyél vele egy légtérben. Megbeszélni meg végképp ne akarj vele semmit, mert lehetetlen.

márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12, én is valahogy ezt érzem. Az anyjával.is hasonlóan bánhat, most kezdi vele is. Aztán puffog ha neki is kell néha valamit csinálni.
márc. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!