Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként melyik lányodra...

Szülőként melyik lányodra lennél titkon a legbüszkébb?

Figyelt kérdés

Lenne 3 lányod, más-más élethelyzetben, mindegyik máshol eredményesebb. Tudom, hogy nem illik azt mondani szülőként, hogy egyik gyerekre büszkébb, mint a másikra. Neked mégis melyik eredmény számítana?


1. Egyetemet végzett közgazdászati irányon, majd külföldre költözött, ott jól elhelyezkedett. Viszont lett egy becsúszott gyereke 25 évesen, a férfi nem maradt mellette, a magánélete azóta sem jeles. Nem ment soha férjhez, nincs párja, ha volt is azóta, nem hosszútávú. Olyan, mintha taszítaná a férfiakat, a kiegyensúlyozott családi életet. A gyerekét szépen nevelgette ettől függetlenül. Amikor teherbe esett hazaköltözött, azóta itthon van. Erős kiállású, okos, tájékozott, igazi független, 21. századi nő. A gyerek 2 éves korától kezdve megint dolgozni kezdett, azóta is egyre feljebb került, jelenleg középvezető egy cégnél, magyar viszonylatban jól keres, bőven megvan anyagilag a jelenleg kamasz gyermekét is támogatva. Ő 40 éves.


2. Tanítóként végzett, ebben is dolgozik, de nem szereti a munkáját. 10+ éve benne van, de nem mer váltani, nem mer semmi újba belekezdeni. Anyagilag is a férjére támaszkodik, aki szintén nem keres túlzottan sokat, de azért biztonságban megélnek. A családi élete viszont példaértékű. Van egy 6 éves és egy 4 éves kislánya. Nagyon szépen, boldogságban élnek, imádják egymást a férjével (13 éve együtt vannak, 8 éve házasok), imádja a gyerekeit, nagyon szépen is nevelgeti őket. Állítása szerint ő ebben teljesen kiteljesedett, ha nem kéne a plusz bevétel, teljes állású anya lenne. Ő az a tipikus jószívű, családcentrikus, de kicsit naív, félénk nő. Ő 37 éves.


3. Ő az egyedüli aki nem diplomázott le. Egészségügyi szakközépet végzett, majd a legidősebb nővér kapcsolatait kihasználva (gyerek nagyszülein keresztül, akik Angliában élnek) kiköltözött Angliába 2017-ben. Azóta ott dolgozik ápolóként. Őt egyáltalán nem érdekelte sose a tanulás, teljesen megvan a jelenlegi poziciójában, neki az fontos, hogy jól fizetnek neki külföldön. Tipikusan az a nő, aki nagyon könnyen, nagyon kis erőbefektetéssel megszerzi a dolgokat, feltalálja magát. Azonban nagyon szemtelen, merész személyisége van, sokszor fellengzős is. Ő a legszebb, legkülönlegesebb külsejű a 3 testvér közül. Jobban is érdeklik a materiális dolgok és a külsőségek, mint más értékek. Férje van, 2 éve házas, de családot nem terveznek, az a véleménye arról, hogy az egy púp a nyakára. Van esze kihasználni a lehetőségeket, de nem túl tájékozott és nincs is túl nagy alapműveltsége. Ha beszélgetsz vele, butuskának tűnik. Ő 29 éves.



Összegezve:

1.-Tanult, céltudatos, jó állása van, jó anyagi helyzetet teremtett magának, de pocsék a magánélete.


2.-A családi élete irigylésre méltó, nagyon jó ember, de bele van ragadva a munkájába amit nem is szeret, és nem is mer változtatni rajta, nem talpraesett.


3.-Talpraesett, kihasználós, ki ha én nem személyiség, aki kissé lusta is, de ettől függetlenül jól keres külföldön egy nem túl elit munkával. Szerelmi élete rendben, de nem akar családot, ami picit fáj is a szüleinek.


márc. 6. 03:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán értem. Mindháromnak normális élete van. Mindhárom éli a saját életét, ami különböző, de ettől nem jobb vagy rosszabb, mint másoké.

Szerintem csúnya olyat írni, hogy becsúszott egy gyerek.

Meg miért baj, ha az ápolónő jól megvan a munkájával és nem akar tovább tanulni, feljebb kerülni?

Nem lehet mindenki felső vezető. Nemcsak ilyen állások léteznek. És persze nem is vágyik erre mindenki.

Szóval én mindháromra büszke lennék, hiszem mindhárom megtalálta a saját helyét a világban.

márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
30%

Valahol csúnya dolognak tartom többnek vagy értékesebbnek látni valakit szubjektív szempontok alapján, mégis az embereknek van preferált fontossági sorrendjük, ami alapján többre értékelik, ha a gyerek diplomás vagy végre szült egy unokát.

A fenti példákból a harmadikat mondanám, mert anyám is és körülöttem sokan eszerint ítélnek. Vagy egy ilyen típusú testvérem. Érettségivel a férjével és a gyerekükkel külföldre költözött, eltartott, valamennyit dolgozik, de fenntartani magát nem tudja. Mégis mindenki őt emlegeti, ő a siker példaképe.

Én, diplomával, stabil munkával, saját házzal, családdal egy szorgalmas szürke egér vagyok, de teljesítettem az elvárhatót, semmi több. A testvérem a hűdemenő, neki bejött az élet. Őt szeretik, róla kérdeznek engem is és emiatt elegem van belőle. Ő maga velem szóba sem áll, túl unalmas vagyok hozzá (vagy nem tudom).

Általában a törtető, hangos, feltűnő személyiség tud elismerést kivívni az ismeretségi körömben.

márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
38%
Én azt gondolom, hogy attól hogy ugyanúgy szereted minden gyerekedet, még lehetsz az egyikre büszkébb mint a másikra. Ez azt jelenti, hogy reálisan látod, hogy az egyik többet ér el mint a másik és boldogabb is. Ebben a három esetben nincs semmi kirívó, mindegyikre büszkének lehet lenni. Én személy szerint sajnálnám, ha az egyik gyerekem külföldön élne, mert messze lenne, de ettől függetlenül még büszke tudnék rá lenni.
márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
(Nem vagyok egyik lány sem, és azt is elmondom, hogy nekem személy szerint a 3. lenne a favoritom)
márc. 6. 09:34
 25/48 anonim ***** válasza:
38%

Szülő vagyok és nem értem a kérdést.


Miért lennék büszke a gyerekem bármely teljesítményére?

Az az ő érdeme és nem az enyém. Ha én érek el szakmai sikereket, ha nekem van kiegyensúlyozott magánéletem, arra lehetek büszke. A gyerekemnél maximum addig lehetek rá büszke, amíg azt mondják az óvodában-iskolában, hogy "anyuka/apuka, olyan jól nevelt a kisfia/kislánya, hogy büszke lehet rá".

Egy felnőtt gyerek esetében számomra nevetséges az, hogy a szülő büszke arra, hogy a gyereke pl. egyetemet végzett vagy jó házasságban él.

Az egy másik kérdés, hogy a gyerekeim minden sikerének örülnék (velük együtt). De amelyik nem sikeres, azt is ugyanúgy szeretném. Ha bármelyiket kudarc érné, vigasztalnám.

A kérdező a 2. kommentben be is vallja, hogy nincs gyereke. Őszintén szólva sejtettem is. :-)

márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
26%

Igen, rengeteg szülő nem szereti a gyerekét, pontosan.


Nekem is csak mondták, hogy szeretnek, de érdekes módon, mindig a jobban teljesítő testvérem volt a kedvenc, a jófej, és sorolhatnám, én meg "aki úgysem viszi semmire".


Lassan kiadatom az első regényemet, de szerintük ez "semmi", csak pötyögök, mert lusta vagyok dolgozni :D

márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
11%
A másodikra. Egyedül ő volt képes valódi értéket teremteni.
márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem szabad szülőként különbséget tenni. De mimt ember, nekem is az első és a harmadik a szimpatikus,mert utálom az élősködőket, akik maguktól semmit se tudnak, mindig másra kell tamaszkodniuk, életképtelenek gyakorlatilag.
márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
76%
Te vagy a középső, ugye? És a harmadikra vagy a legirigyebb.
márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
16%

Tegyünk különbséget akozött, hogy büszke vagyok rá, vagy szeretem a gyermekem.

Két felnőtt fiunk van, családoaok. Mindkettőt egyformán szeretjük, ők is minket. Érezzük, hogy nem tesznek különbséget a szeretetben az anyjuk és apjuk között.

Vallom, hogy szeretni mindegyik gyermekünket egyformán kell, hacsak nem érdemtelen lett a szülők szeretetére (züllött életmód stb.).

Válaszolva a kérdésre: mindhárom lányt egyformán szeretném. Ha a vőmnek megfelel a középső lány viselkedése, életmódja - az az ő dolguk.

márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!