Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként melyik lányodra...

Szülőként melyik lányodra lennél titkon a legbüszkébb?

Figyelt kérdés

Lenne 3 lányod, más-más élethelyzetben, mindegyik máshol eredményesebb. Tudom, hogy nem illik azt mondani szülőként, hogy egyik gyerekre büszkébb, mint a másikra. Neked mégis melyik eredmény számítana?


1. Egyetemet végzett közgazdászati irányon, majd külföldre költözött, ott jól elhelyezkedett. Viszont lett egy becsúszott gyereke 25 évesen, a férfi nem maradt mellette, a magánélete azóta sem jeles. Nem ment soha férjhez, nincs párja, ha volt is azóta, nem hosszútávú. Olyan, mintha taszítaná a férfiakat, a kiegyensúlyozott családi életet. A gyerekét szépen nevelgette ettől függetlenül. Amikor teherbe esett hazaköltözött, azóta itthon van. Erős kiállású, okos, tájékozott, igazi független, 21. századi nő. A gyerek 2 éves korától kezdve megint dolgozni kezdett, azóta is egyre feljebb került, jelenleg középvezető egy cégnél, magyar viszonylatban jól keres, bőven megvan anyagilag a jelenleg kamasz gyermekét is támogatva. Ő 40 éves.


2. Tanítóként végzett, ebben is dolgozik, de nem szereti a munkáját. 10+ éve benne van, de nem mer váltani, nem mer semmi újba belekezdeni. Anyagilag is a férjére támaszkodik, aki szintén nem keres túlzottan sokat, de azért biztonságban megélnek. A családi élete viszont példaértékű. Van egy 6 éves és egy 4 éves kislánya. Nagyon szépen, boldogságban élnek, imádják egymást a férjével (13 éve együtt vannak, 8 éve házasok), imádja a gyerekeit, nagyon szépen is nevelgeti őket. Állítása szerint ő ebben teljesen kiteljesedett, ha nem kéne a plusz bevétel, teljes állású anya lenne. Ő az a tipikus jószívű, családcentrikus, de kicsit naív, félénk nő. Ő 37 éves.


3. Ő az egyedüli aki nem diplomázott le. Egészségügyi szakközépet végzett, majd a legidősebb nővér kapcsolatait kihasználva (gyerek nagyszülein keresztül, akik Angliában élnek) kiköltözött Angliába 2017-ben. Azóta ott dolgozik ápolóként. Őt egyáltalán nem érdekelte sose a tanulás, teljesen megvan a jelenlegi poziciójában, neki az fontos, hogy jól fizetnek neki külföldön. Tipikusan az a nő, aki nagyon könnyen, nagyon kis erőbefektetéssel megszerzi a dolgokat, feltalálja magát. Azonban nagyon szemtelen, merész személyisége van, sokszor fellengzős is. Ő a legszebb, legkülönlegesebb külsejű a 3 testvér közül. Jobban is érdeklik a materiális dolgok és a külsőségek, mint más értékek. Férje van, 2 éve házas, de családot nem terveznek, az a véleménye arról, hogy az egy púp a nyakára. Van esze kihasználni a lehetőségeket, de nem túl tájékozott és nincs is túl nagy alapműveltsége. Ha beszélgetsz vele, butuskának tűnik. Ő 29 éves.



Összegezve:

1.-Tanult, céltudatos, jó állása van, jó anyagi helyzetet teremtett magának, de pocsék a magánélete.


2.-A családi élete irigylésre méltó, nagyon jó ember, de bele van ragadva a munkájába amit nem is szeret, és nem is mer változtatni rajta, nem talpraesett.


3.-Talpraesett, kihasználós, ki ha én nem személyiség, aki kissé lusta is, de ettől függetlenül jól keres külföldön egy nem túl elit munkával. Szerelmi élete rendben, de nem akar családot, ami picit fáj is a szüleinek.


márc. 6. 03:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
21%

Én az elsőre lennék a legbüszkébb, egyedülálló anyaként jól nevelni egy gyereket és még karriert is építeni szerintem nagyon nagy teljesítmény.

De sem a másodikat nem nézném le azért, mert neki a család a legfontosabb, nem a meló, sem a harmadikat, mert az ő munkája meg nem atyaúristen diplomához kötött. A diplomások is ugyanolyan büdöset szrnak, már bocs. Az ápoló pedig egy fontos szakma és igenis lehet szeretni, kiteljesedni benne, csak nem az itthoni fizetéssel.

márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
86%

"A másodikra. Egyedül ő volt képes valódi értéket teremteni."


Konkrétan mi értéket teremtett?

márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
27%
32, boldog, működő családi életet. Boldog ferj, kiegyensúlyozott gyerekek, akik valószínűleg viszik tovabb ezt a mintát, es képesek lesznek szintén egészséges kapcsolatot kialakitani majd. Tehat tovabb el a mintázatuk a leszarmazottaikban. Ez érték a szememben.
márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nem sok értéket teremt egy visszahúzódó, gyáva, félénk, naiv nő, pont, hogy akkor a legveszélyesebb az ilyen, ha nemcsak a saját élete van neki, hanem egy egész család.

Dehát kinek mi.

márc. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
76%

"...boldog, működő családi életet."


Értem. Tehát ha van egy egyedülálló, agysebesz professzor, aki életeket ment meg, az nem teremt értéket. Az elvalt 3 gyerekes apuka, aki amúgy kőműves és házakat épít nem teremt értéket. Kati, az általános iskolai tanítónő, aki peldamutatoan jó pedagógus, de meddő és az életben nem lehet gyereke, nem teremt értéket. Zsuzsi, aki amúgy 8 "átalanossal" rendelkezik, sose dolgozott, de 16 éves kora óta kb évente szül egy gyereket a Janinak, aki szintén egy napot se dolgozott, az bezzeg értéket teremt....

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
6%
Na, megint jön a fröcsögés mindenkire, aki a családot értéknek tekinti...
márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
12%
A kutatók, nagytudasu professzorok pont kivetelek, mert ok nyomot hagynak a világban a munkajuk által, epitik, eloreviszik a tarsadalmat. Katira senkire se fog emelkezni 50 ev mulva, viszont ha Zsuzsi jo anya, tars, nagymama, akkor tovabb el a leszarmazottaiban. A tarsadalom legalapvetobb eleme a csalad, igazan az teremt erteket aki normalis csaladi eletet tud elni, ez fog egy egeszseges tarsadalmat letrehozni. Ez a szubjektiv velemenyem, hiszen szubjektív velemenyeket kert a keredezo. :)
márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
42%
Nekem a családépítéssel semmi bajom, az is jó, hogy legalabb dolgozik a nő. Sok olyan nő van akik a háztartásra hivatkozva abszolút nem járnak el dolgozni, és még az otthoni munkát is megosztanák. Ez a nő legalább tisztességes. Kicsit az benne az ellenszenves, hogy olyan gyámoltalan, önállótlan típus a leírás szerint, akinek nem sikerült teljesen felnőni.
márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
54%

Minek kell emberek életét ilyen részletességgel kiteregetni?

Amúgy meg a félénk, gyáva nőt megvédi a férje, mint az ilyen nők, vagy írhatnàm úgyis, hogy a nők többségét, semmi kirívó nincs ebben ..

márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

#29 nem vagyok egyik sem, két gyerekes anyaként amúgy sem hiszem, hogy hajnalban ilyeneken filózna valaki XD

Szimplán egy rokon család és a lányok (nők) folyton versenyeznek egymással, kicsit muris/érdekes volt kiírni őket.

Én egyébkent a harmadikkal szimpatizálok legjobban, mert tökös csaj, de annak ellenére vannak rossz tulajdonságai és nem is a legélesebb kés.

A másodikat szimplán csak ilyen báránykának látom. Szülőként én is jobban örülnék, ha kicsit életrevalóbb lenne a gyerekem.

márc. 6. 17:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!