Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként melyik lányodra...

Szülőként melyik lányodra lennél titkon a legbüszkébb?

Figyelt kérdés

Lenne 3 lányod, más-más élethelyzetben, mindegyik máshol eredményesebb. Tudom, hogy nem illik azt mondani szülőként, hogy egyik gyerekre büszkébb, mint a másikra. Neked mégis melyik eredmény számítana?


1. Egyetemet végzett közgazdászati irányon, majd külföldre költözött, ott jól elhelyezkedett. Viszont lett egy becsúszott gyereke 25 évesen, a férfi nem maradt mellette, a magánélete azóta sem jeles. Nem ment soha férjhez, nincs párja, ha volt is azóta, nem hosszútávú. Olyan, mintha taszítaná a férfiakat, a kiegyensúlyozott családi életet. A gyerekét szépen nevelgette ettől függetlenül. Amikor teherbe esett hazaköltözött, azóta itthon van. Erős kiállású, okos, tájékozott, igazi független, 21. századi nő. A gyerek 2 éves korától kezdve megint dolgozni kezdett, azóta is egyre feljebb került, jelenleg középvezető egy cégnél, magyar viszonylatban jól keres, bőven megvan anyagilag a jelenleg kamasz gyermekét is támogatva. Ő 40 éves.


2. Tanítóként végzett, ebben is dolgozik, de nem szereti a munkáját. 10+ éve benne van, de nem mer váltani, nem mer semmi újba belekezdeni. Anyagilag is a férjére támaszkodik, aki szintén nem keres túlzottan sokat, de azért biztonságban megélnek. A családi élete viszont példaértékű. Van egy 6 éves és egy 4 éves kislánya. Nagyon szépen, boldogságban élnek, imádják egymást a férjével (13 éve együtt vannak, 8 éve házasok), imádja a gyerekeit, nagyon szépen is nevelgeti őket. Állítása szerint ő ebben teljesen kiteljesedett, ha nem kéne a plusz bevétel, teljes állású anya lenne. Ő az a tipikus jószívű, családcentrikus, de kicsit naív, félénk nő. Ő 37 éves.


3. Ő az egyedüli aki nem diplomázott le. Egészségügyi szakközépet végzett, majd a legidősebb nővér kapcsolatait kihasználva (gyerek nagyszülein keresztül, akik Angliában élnek) kiköltözött Angliába 2017-ben. Azóta ott dolgozik ápolóként. Őt egyáltalán nem érdekelte sose a tanulás, teljesen megvan a jelenlegi poziciójában, neki az fontos, hogy jól fizetnek neki külföldön. Tipikusan az a nő, aki nagyon könnyen, nagyon kis erőbefektetéssel megszerzi a dolgokat, feltalálja magát. Azonban nagyon szemtelen, merész személyisége van, sokszor fellengzős is. Ő a legszebb, legkülönlegesebb külsejű a 3 testvér közül. Jobban is érdeklik a materiális dolgok és a külsőségek, mint más értékek. Férje van, 2 éve házas, de családot nem terveznek, az a véleménye arról, hogy az egy púp a nyakára. Van esze kihasználni a lehetőségeket, de nem túl tájékozott és nincs is túl nagy alapműveltsége. Ha beszélgetsz vele, butuskának tűnik. Ő 29 éves.



Összegezve:

1.-Tanult, céltudatos, jó állása van, jó anyagi helyzetet teremtett magának, de pocsék a magánélete.


2.-A családi élete irigylésre méltó, nagyon jó ember, de bele van ragadva a munkájába amit nem is szeret, és nem is mer változtatni rajta, nem talpraesett.


3.-Talpraesett, kihasználós, ki ha én nem személyiség, aki kissé lusta is, de ettől függetlenül jól keres külföldön egy nem túl elit munkával. Szerelmi élete rendben, de nem akar családot, ami picit fáj is a szüleinek.


márc. 6. 03:44
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a JÓ család igenis érték, de ugyanúgy a karrier is az. Ráadásul az első lánynak is van gyereke, ha már ennyire ezen lovagolunk.

Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, te szerencsétlen 37-es, hogy egy kedves, példaértékű TANÍTÓNŐRE (Katira) senki nem fog emlékezni? Ennyire ne vegye már el a maradék két agysejtedet is a gyerektelenek iránti gyűlölködés, lenézés. A tanítónőre egy hosszú pályafutás alatt több ezer ember is emlékezhet, gyerekek, akiket tanított és az ő szüleik. Ezt a te szent szoptatós anyucikád mikor mondhatja el magáról?

márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
85%
Katit, a tanítónőt én írtam példának. Nincs ugyan még 50 éve, hiszen én magam leszek jövőre 50, de világosan emlékszem az elsős tanítónőmre, aki kva szigorú, de eszméletlenül jó tanár volt.
márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
32%

Para, hogy milyen frusztraciot tud okozni egy egyszerű eszmecsere. :)


Az elso lanynak hiaba van gyereke, apa nelkul neveli, ami sérült minta. Ezt vagy lekuzdi majd kesobb a gyerek vagy nem, es viszi tovabb.


Nem nezem le a gyerekteleneket egyáltalán. Lehet a tanító néni nagyon inspiráló, terelhet jo iranyba. De az en gyerekemnek mar halvany fogalma nem lesz rola, hogy ki volt o, max nev szerint, de semmi erzelem nem fogja hozza fuzni. A nagyanyjahoz, dedanyjahoz fogja, HA jo a minta.


En is emlékszem az alsós tanító bácsimra. Imádtam, elkepeszto tanar volt. De az en gyerekemnek o mar semmit sem fog jelenteni. Es hiaba jo tanar valaki, a szüleim sokkal nagyobb hatassal voltak ram.


És ez a különbség. Lehetsz társadalmilag elismert a szakmádban, de az az en szememben nem akkora dolog, mint az, hogy a sajat csaladodban helytallsz. Jo tanar, elismert ügyvéd, ceo lehet mas is, a csaladodban viszont potolhatatlan vagy.

márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

A kérdezőtől lejön hogy a 3. lányt lenézi. Lehet, hogy nem túl eszes, viszont gyanítom anyagilag ő vitte a legtöbbre, gondolom többet is kereshet UK-ban ápolóként, mint a közgazdász nővére magyar fizetéssel, a tanítót nem is említeném.

Én amúgy nem kötöm a szeretet feltételhez. Nem az iskolázottságon, a szakmán múlik ez.

márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
#44 szerintem is többet kereshet, de többe is kerül ott albérletet fizetni(abban élnek), egyebek.
márc. 17. 21:41
 46/48 A kérdező kommentje:
Egyébként nem nézem le, hanem ilyennek látom. Szerintem is ő a legéletrevalóbb, ettől még eléggé önző személyisége van és nem is művelt. Ez nem lenézés, hanem tapasztalat.
márc. 17. 21:42
 47/48 anonim ***** válasza:
72%
Mindegyikre, de leginkább arra, amelyikük teljesen önazonosan és megfelelési kényszerek nélkül tud élni.
márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
52%
47-es, a 3-as olyan. Az 1-es és 2-es hiába tanult, szépnek számító foglalkozásuk van, de hatalmas megfelelési kényszerük lehet és ez a kiégésnek előszobája lehet. A 3-as lehet hogy önző, de szerintem ez abból lehet hogy a nagykorkulünbség miatt még időben látta, hogy a nála 11 évvel idősebb nővére mire jutott gyerek mellett illetve a másik nővérét aki utálja a szakmáját és jóeséllyel kiégett. Családot is valszeg azért nem akar, mert az idősebb nővérén látta milyen egy "becsúszott gyerekkel" lenni.
márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!