Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elèrni hogy anyám...

Hogy lehet elèrni hogy anyám békénhagyjon a kajálással?

Figyelt kérdés
41 éves vagyok es mai napig ha hazamegyek csesztet hogy egyek többet és erölteti rám.
márc. 10. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Az anyák már csak ilyenek.

Nemhogy örülnél neki hogy ilyen anyád van.

márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
36%
Enni kell.
márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog békén hagyni vele, úgy mondják, hogy ez a szeretetnyelve. Ezt az egyet beszéli, ráadásul évtizedek óta, ezzel fejezi ki irányodba az odafigyelését, törődését. Talán az a magyarázata, hogy a csecsemőt tápláló anya azt tapasztalja, hogy az etetést követően a gyerek "rendben van". Aztán mivel a táplálás láthatóan hatékony módszernek bizonyul az utód igényeinek kielégítésére, megmarad az anyák fejében, mint egy bármikor lefuttatható algoritmus.

Mindemellett érthetően idegesítő a jelenség, rávilágít az ember ösztönlény mivoltára, a józan ész rovására. Nem egyedi az eseted, ha ez vígasztal.

márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Megoldás: nem kell hazajárni (ha jól értem, nem vele laksz), amikor meg ott vagy, akkor vagy megeszed (mert ez az ő szeretetnyelve, és 1-2 alkalmon nem dől össze a világ, ha nem vagy súlyos beteg - cukorbeteg pl. ), vagy határozottan eltolod magatól az ételt és közlöd, hogy anya, ettem(akkor is, ha épp nem, de otthon vár a saját kajád).-
márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Hú ez annyira fárasztó..anyámnam is eza szeretetnyelve..hívjuk annak legalábbis. Szerintem mondjuk ez nem szeretet de így szokták mpndani. A szeretet nem kenyelmetlen szerintem. Ez eröltetés. Ő meg azzal jön állandóan hogy nagyszüleimnek is ő mennxi kaját cipel , ő mennyit törödik velük. Igaz hozatják az ebédet, trljesen meg vannak elégedve vele, meg is mondták anyámnak ne vigye de nem baj..
márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

3-as jól elmondta.

De ahol egy ilyen van, ott mással is csesztetik az embert. Muszáj megtanulni felnőttként a határok felállítását, és ha nem megy könnyen, akkor fájdalmasan fog menni. Teljesen megértelek, mert nálunk is ez volt, miközben én táncolni akartam, tornáztam, vigyáztam a formámra, folyton etetés volt. Aztán elköltöztem otthonról, persze nemcsak ezért...

Fájdalmas volt mindkettőnknek, sokáig, évtizedekig volt mosolyszünet. Cserébe 54 évesen is jó formában vagyok, pedig 4x szültem is.

márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém azzal csesztet, hogy fogyjak le. Tudod mit, látogassuk egymás szüleit.
márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Jó nagy a keveredés mióta bekerült ez a szeretetnyelv a köztudatba. Amit az erőlködő emberek csinálnak, az nem szeretetnyelv. Az arról szól, hogy úgy viselkedek veled amiből te érzed, hogy szeretlek. Semmiképp sem az, hogy mondjuk majom módjára csüngök rajtad, simogatlak, miközben neked nulla az igényed az ilyen típusú érintésre. Akkor ezzel csak felidegesítelek de nem szeretlek. Ez kényszer, csinálj úgy mint ha jól esne. Éhes vagy? Adok inni. Szomjas vagy? Rád adok egy kabátot. Csak beszélgetnél egy kicsit? Egyél még, enni kell! Ez kérem minden, de távolról sem szeretet.
márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Az embernek semmi sehogy nem jó.

Ha a szuleit csak programozas utan lehet latogatni, vagy bele kell pótolni a kajaba , rosszulesik de az is, ha kínálgatják es ezaltal megpróbálják kimutatni a szeretetet.

En is sokszor teszek felre finom falatokat a lanyomnak, elvonom magamtól, hogy maradjon neki, es fogalma sincs mikor kínálom, hogy mekkora áldozat van sokszor abban, amit ő ellök es azt mondja, hogy stresszelem

márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
9, ezek szerint a lányod egyáltalán nem vár tőled áldozatot. Miért is várna? És igen, a felesleges tukmálással valóban stresszeled, egyre kevésbé szívesen találkozik majd veled.
márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!