Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van rá esély, hogy előbb-utóbb...

Van rá esély, hogy előbb-utóbb beletörődjenek?

Figyelt kérdés
28/F vagyok (és meleg), majd szeretnék örökbe fogadni egy gyereket. Erre a családom kiakadt, hogy egyedülállóként miért akarok gyereket nevelni, és ha annyi idős gyereket választok, akkor mit fognak szólni az osztálytársai, ha rájönnek, hogy egy meleg srác neveli, ennél rosszabb ötlettel nem is állhattam volna elő stb..
márc. 11. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Eleve melegek nem fogadhatnak örökbe gyereket, illetve egyedülállók sem.
márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nos, az első leirta a lenyeget, innentől nincs mibe beletörődniük
márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudsz örökbe fogadni ebben a formában. Így valóban nincs értelme a kérdésnek.
márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
De persze most fog jönni a "külföldön élek" ütőkártya.
márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Egyedülálló akkor fogadhat örökbe, ha az országban egyetlenegy örökbefogadásra váró házaspár sem kéri azt a gyermeket. Akkor is csak miniszteri engedéllyel és hosszas tortúra után.

Ja, és azok a gyerekek nem 0-3 év közötti, fehér, egészségesen született gyermekek, hanem akiket már jól megdobált alapból is az élet.

Természetesen nekik is joguk lenne családban felnőni, de sajnos nem igazán akarja őket senki..

márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg pár vár arra, hogy örökbefogadhasson egy gyereket, baromi hosszú a várólista. Más megoldásnak tudom javasolni a nevelőszülői programot. Rengeteg kisgyerek ragad bent a rendszerben, mert nem lehet őket örökbefogadni(pl a szülő nem mond le róla,de a körülmények miatt nem élhetnek együtt)
márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag esélytelen, amit akarsz.

Leírták előttem miért, az viszont nem valami szép, ahogy a családod hozzád áll, nem támogató közeg.

márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Sok pár van, akik minden téren megfelelnek az örökbefogadáshoz, mégsem kapnak gyereket. Te egyedülállóként nagyon nagyon a sor végén kullognál, szinte esélytelen.

A másik, se a kormány, se a családok, se a gyerekek se semmilyen közeg Magyarországon nincs felkészülve a melegségre, ezt meg kell értened. Nem a családod a nem megértő, hanem te. Az emberiség ezer meg ezer éve úgy élt, hogy a melegség titkolnivaló bűn, nem fog a világ egyszercsak hamar fordulni ebből. Ezt nektek melegeknek meg kellene értenie.

márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
örökbe talán nem fogadhat, de nevelüszülő lehet szerintem. így is hiány van a rendes nevelőszülőkből.
márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt el is felejtheted. Magyarországon melegek de egyedülállók sem fogadhatnak örökbe.
márc. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!