Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám szerint miért a munka az...

Apám szerint miért a munka az első? Én jó szülő leszek akkor ha az ellentétjét csinálom annak amit a szüleim velem tettek?

Figyelt kérdés
Én nem tagadom ha szégyen ha nem, én utálok dolgozni, és mások elvárásainak megfelelni, imádok szórakozni, enni, pénzt költeni, és szexelni. Szüleim pont az ellentétje ennek. Munka náluk az első és nagyon szigorúak én világ életemben más voltam. Ha a szüleim ilyenek én hogyhogy más ember lettem? Örülök neki, mert én sose fogom a gyerekemet bántani ha rossz jegyet hozz haza, nem fogom sose bántani, hiába azt a mintát tapasztaltam én, igyekszek nem munkamániás, vissza fogott, boldogtalan embert nevelni majd a gyerekemből. Fogok neki zsebpénzt is adni majd, én sose kaptam, nem fogom neki tiltani a cigit, piát, fiúzást, csajozást. El fogom engedni bulizni.

márc. 12. 08:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Van itt még más is aki az ellentétjét akarja majd a gyerekével csinálni mint a szülei vele tettek?
márc. 12. 08:20
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Persze, mindenki pont máshogy rontja el a gyerekét, mint a szülei :D Ez a szép benne :))))
márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
79%

Sajnos az egész életed arról fog szólni, hogy menekülés az elnyomás, rendszerezettség elől, egy gyerek mindig azt tartja szimpatikusnak, amit elfogad, magáénak érez, szeretettel teszik.

Nem dicséretet kaptál, hanem szigorral megköveteltek valamit.

A magaslatokba az emeli a legtöbb embert, ha van sikerélménye.

márc. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Van egy olyan koncepcióm, hogy a szélsőséges módszerekkel nevelt generációk eszerint váltakoznak: a szülő szigorú volt a gyerekkel, emiatt ő a saját gyerekét lazábban fogja nevelni. A lazán nevelt gyerek a saját életéből levonva a tanulságokat és a nevelés hiányából szerzett negatív élményeket majd azzal kompenzálja, hogy ő szigorúbb lesz és nem hagyja az ő gyerekét hasonló hibákba esni. A szigorúan nevelt utód ha túlságosan korlátozva volt, majd szabadságot kíván a saját gyerekének, és az megint el lesz hanyagolva.


A szöges ellentétes nevelésnek sem lesz jobb hatása. A túl szigorúan nevelt és mindentől tiltott gyerek szociálisan lesz kirekesztve és elmaradva a többségtől; a nem nevelt és mindenben szabad döntést kapó gyerek viszont a társadalom normáiba (aminek vannak lefektetett korlátai) nem lesz képes beilleszkedni.


Valahol a kettő közötti középutat kellene megtalálni, mert amit leírtál: "nem fogom neki tiltani a cigit, piát, fiúzást, csajozást. El fogom engedni bulizni.", ebből hamarabb lesz egy tróger, mint értelmes ember. És nem azért, mert aki cigizik és bulizik az egy lecsúszott ember, hanem akinek nem mondanak nemet semmire, az azt fogja magáról gondolni hogy bármit megtehet. Nem tudom hallottál-e esetleg olyanról, hogy cigányok.

márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
97%
Egyébként te hány éves vagy és miből élsz?
márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%

Ezt olvasd el: [link]

Nem kell az egészet, a legrégebbinél kezdd.

Röviden: általában nem jó, ha ilyen tagadásra akarod építeni az életed.

márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom a szüleid azért tartják fontosnak a pénzt, hogy fel tudjanak nevelni. Nyilván ők is jobban örülnének neki, ha nem kellene számlákat fizetni és inkább magukra költhetnék a pénzt, nem kéne félre rakni arra az esetre,ha tönkremegy a sütő vagy bármi más.

Abban igazuk van a válaszolóknak, hogy akit túl szigorúan neveltek később túl lazán nevelheti a gyerekeit, ismerek ilyen példát. Hiába neveltek lazán ami szerinte jót tesz majd a gyerek lelkének egyik gyereke sem igazán szereti, inkább úgy tekintenek rá,mint egy szükséges dologra, hiába jó ember és nyitna a gyerekei felé sz@rnak rá mert nem lett semmi tekintélye, hogy esetleg figyelni kellene a szülőre, ennek semm lett túl jó vége.

márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Hacsak nem a szüleid pénzét fogod felélni, vagy a párodét, ez egy életen át tartó nyomorhoz tökéletes hozzáállás.
márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha te megengedheted magadnak, hogy ne dolgozz, hanem csak bulizz, zabálj, meg szexelj, akkor ezzel nincsen gond. Gondolom a "szemét, szigorú, munkamániás" szüleid keményen megkeresett pénzétől vagy ilyen serény.
márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez, amit te csinálnál, a ló másik oldala.
márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!