Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Könnyen "feldolgoztátok"...

Könnyen "feldolgoztátok" amikor véglegesen kirepültetek otthonról?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. Három éve élek külön, azóta férjhez mentem, anya lettem. Engem anyukám nevelt fel (elváltak apámmal) egy kis lakásban, szerényesen, de tisztességesen. Mindenem meg volt. Kamasz koromban lett egy súlyos autoimmun betegségem, ekkor is csak anyu volt. Rá tamaszkodhattam.. mint két barátnő, ilyen szoros lett a kapcsolatunk. Szóval mióta külön élek egyre inkább észre veszem magamon hogy anyuert aggódok, félek hogy bármi történik vele, hogy egyszer nem tudom felhívni, hogy olyan közel állunk egymáshoz mégis távol... Hogy nem tudom megköszönni hogy a legnehezebb helyzetben is velem volt.

Normális ez? Ez a nagyon szoros kapcsolat? Anyukám egyébként fiatal 50 éves.


márc. 17. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tudod neki köszönni és ő is tudja ezt. Messze laktok egymástól? Gyakran találkoztok?
márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem megy könnyen! 29 vagyok, saját ingatlanokkal, a saját házunk közel van szüleim házához, párom külföldön dolgozik,hétvégente van itthon, én hétköznap hazajövök szüleimhez, nagyon nem szeretek egyedül lenni. Ugyanúgy autoimmun betegséggel.. Lupuszos vagyok. Valamiért nagyon nehéz végleg elköltöznöm tőlük, teljesen rossz érzéssel tölt el. Fiatalabb koromban egyetem miatt éltem másik városban, akkor is minden hétvégére hazajöttem, nem bírtam megmaradni ott hétvégente egyedül.
márc. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
82%
A többség azért költözik el elsősorban, mert már nem bírja, hogy nem élhet szabadon és alkalmazkodnia kell a szüleihez.
márc. 18. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
26 évesen költöztem el,és könnyen ment végre nyugi volt körülötem .
márc. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon boldog voltam, mikor eljöhettem és elkezdhettem a saját életemet élni, kialakítani.

Az írásodra pedig : "Hogy nem tudom megköszönni hogy a legnehezebb helyzetben is velem volt."

Dehogynem tudod. Időnként mondd el, biztosan nagyon jól fog esni neki. Én pl szoktam Anyunak virágcsokrot venni csak úgy, mert tudom, hogy szereti. Mondta, hogy ne erre költsem a pénzem, de én úgy vagyok vele, hogy inkább neki adom, míg él és örül neki, mint majd a sírjára vigyem.

márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
A legjobb eddigi dolog volt életemben, hogy végre elmentem a szülői házból.
márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy városban élünk. Találkozni általában hétvégen szoktunk. Egyébként nekem nem volt meg ez a minél hamarabb költözzek már érzés mint nagyon sok mindenkinek. Nekem nem kellett alkalmazkodni, beszámolni mindenről neki. Mi tényleg úgy éltünk mint a barátok. Mai napig a véleményét megkérdezem és erre is mindig azt mondja rajtad áll hogy megfogadod vagy sem .
márc. 18. 07:39
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tudtam a klasszikus értelemben kirepülni, mert amikor elköltöztem (20) a szülőm produkált egy súlyos betegség epizódot, utcai összeeséssel, mentővel, műtéttel.

Nem volt felnőtt segítségem és nem is tudtam, hogy arra lenne szükségem. A ragaszkodásomat és az iránta érzett kiskoromtól belém sulykolt (környezet mindig mondogatta, hogy feláldozta értem magát)hálámat úgy mutattam ki, hogy összeköltöztem vele felnőttként újra. Nagyon rossz lépésnek bizonyult mindkettőnk számára.

márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

21 éves korom után léptem le, alig vártam, hogy végre nyugtom legyen, és ne kelljen még arról is beszámolni, miért ülök 15 percet a wc-n, vagy miért egy hévvel később érek haza (mert lekéstem az előzőt :D).


Szóval ja, nekem fontos volt a szabadság és a nyugalom, meg az önállóság.


De ha pl normális családból jövök, akkor is elköltöztem volna 22-23 évesen.

márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
100%

Mivel kb. harmadikos koromtól az éltetett, hogy érettségi után elköltözhetek, úgy vártam mint a messiást. Készültem rá, nem csak úgy szembesültem vele, hogy na menni kell.

Ha nálatok ilyen idilli kapcsolat van, az tök jó, szerintem nem kell külön köszöngetni a dolgokat, normális családban ez lenne az alap. Ha úgy van, menjetek együtt programokra, vidd el olyan helyekre ahová rég vágyik meg ilyesmi, ő is jól érezné magát, közös program is lenne meg neked is meglenne az az érzés hogy adsz valamit.

márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!