Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim csak kihasználnának?

A szüleim csak kihasználnának?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromba tény elkényeztettek, illetve azt nevelték belém, hogy tanuljak, aminek én eleget is tettem. Amikor megszületett a kishúgom 12 éves koromba, azután le sem xartak, annyi hogy anyum nem engedte, hogy ott hagyjam a sulit akkoriban, de miután leérettségiztem nem támogatták a tovább tanulásomat. El kellett mennem dolgozni, és a pénzem mindig oda kellett adnom+hitelt kellett felvennem nekik, amit már én visszafizettem egyedül. Azután elzavartak albérletbe, és még most is olyan mintha kihasználnának, mindig valami kérésük van felém, hogy menjek el nekik boltba, vegyek sütit, amit kifizetnek amúgy, de olyan mintha csak egy eszköz lennék számukra.

márc. 24. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát ennyi infóból nehéz objektíven válaszolni.


Ha nagykorú vagy, albérletben, amit feltételezem te fizetsz(?), és emellett azt érzed, kihasználnak, miért nem mondasz nemet?

márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor sértődés van...Meg hogy nem segítek semmiben
márc. 24. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy tényleg, objektíven kihasználnak.


Akkor nem az lenne a megoldás, hogy a sarkadra állsz? Hogy megmondod hogy sajnálod de most nem érsz rá/hulla fáradt vagy/bármi? Ha kihasználnak és nem tudsz kiállni magadért, akkor folytatni fogják.

márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Engem mindenki kihasznál sajnos
márc. 24. 14:10
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Megint a 27 éves fiú kérdése, akit nem tartanak el tovább a szülei???
márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak, hogy kihasznalnak, de gazdasagilag bantalmaznak is.

Itt csak az a kerdes: miert hagyod? No contact kell, azonnal, amugy mar tegnap is keso lett volna.

márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed kihasználnak, miért nem bízol az érzésben? A sajat lelked súgja ezt . Többre is vihetted volna, ha magadra költesz inkább
márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid kihasználnak. Gyerekkel jó èrzèsű szülő nem vetet fel hitelt.
márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Engem mindenki kihasznál sajnos"


Ez a téged kihasználó embereket ugyan nem menti fel, de nézz magadba, hogy miért pont téged használnak ki. Tnaulj meg nemet mondani. Még időben, nem amikor már szakad a cérna és nagy veszekedés lenne belőle, hanem előbb. Nyugodtan, de határozottan.

márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sokszor a család egyben tartásának ezt a módját választják.
márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!