Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim csak kihasználnának?

A szüleim csak kihasználnának?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromba tény elkényeztettek, illetve azt nevelték belém, hogy tanuljak, aminek én eleget is tettem. Amikor megszületett a kishúgom 12 éves koromba, azután le sem xartak, annyi hogy anyum nem engedte, hogy ott hagyjam a sulit akkoriban, de miután leérettségiztem nem támogatták a tovább tanulásomat. El kellett mennem dolgozni, és a pénzem mindig oda kellett adnom+hitelt kellett felvennem nekik, amit már én visszafizettem egyedül. Azután elzavartak albérletbe, és még most is olyan mintha kihasználnának, mindig valami kérésük van felém, hogy menjek el nekik boltba, vegyek sütit, amit kifizetnek amúgy, de olyan mintha csak egy eszköz lennék számukra.

márc. 24. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Én ilyenkor azt csináltam pl apámmal, hogy viszontkéréseztem. Azaz adtam neki feladatot, én is kértem tőle dolgokat és örömmel teljesítette is.


Ő engem kért, hogy vigyem el vásárolni kocsival vagy szaladjak el ide vagy oda neki meghozni valamit. Agglomerációs kisvárosban éltünk Pest megyében. Ő sokszor vonatozott be Pestre, neki ingyen volt a tömegközösségi közlekedés és akkor meg én hozattattam el vele olyasmit, amit csak a belvárosban lehetett átvenni, vagy valakinek vigyen el valamit stb stb.

Így ő is fontosnak érezte magát. (Ezt a családösszetartós teória miatt említettem). Én meg neki segítettem.

Úgyhogy a kérdezőnek is azt javaslom, hogy használja, dolgoztassa, feladatoztassa a szülőket. Nem fog rosszul járni. A legtöbb esetben a szülő imád segíteni.

márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Azt hogy téged mindenki kihasznál elhiszem.

Mert nem tudsz nemet mondani.

Én még többet veszítettem, nem csak elkérték a fizetésemet, de el is adtam a házam és persze azt a pénzt is elkérték. Utána meg most azzal dobáloztak pár éve hogy engem kitagadnak, tehát nem jár a házból ha meghalnak.

Én nem beszélek már velük, ha már nem tudnak elvenni akkor is jobb a helyzet, mivel adni nem adtak semmit.

Akkor már nyertem ha a középkoromat nem nyomorítják tovább sem anyagilag sem lelkileg.

Kapsz levegőt nélkülük is. Nincs szükséged lelki zsarolókra, kihasználó alakokra.

Hogy a szüleid?

Pont nem jogosítja fel őket arra hogy szemétkedjenek, lehuzzanak.

Mondj nemet.

Mindenre amit nem akarsz. És ne érdekeljen hogy megharagszanak. Mert akkor minden embernek lehet kérése feléd, a saját szekeredet kell tolnod, nem másokét.

márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Most arra kértek meg, hogy az egyik rokonnak segítsek valami számítógépes dologban, na ez a rokon azt nem érdekli, hogy élek -e
márc. 25. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!