Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tisztelni kell a szüleinket...

Tisztelni kell a szüleinket akkor is ha ők nem tisztelnek minket?

Figyelt kérdés

Már 23 vagyok, most költözök el a hétvégén párommal akivel babát várunk. Nagyon keményen szidnak engem is és a páromat is, azt tudni kell hogy a teljes gyerekkorunk is testvéremmel maga a pokol volt. Állandóan veszekedett mindenki mindenkivel pedig egyikünk se érdemelte volna meg. A fő gond apám és az hogy anya túl naiv.

A napokban megkaptam hogy azonnal utcára tennének és halálra rugdosnának ha nem lenne a gyerek, mivel megmondtam h tonkretették az egész életünket és semmiben sem támogattak se anyagilag se sehogy. Ezt is azért mondtam mert mindenbe keresztbe akarnak nekem vágni a költözéssel kapcsolatosan és már azt sem engedik hogy a párom átjöjjön hozzánk.

Anyám szokásos naiv dumáival pedig azóta is kínoz.. Pl. tisztelni kell mindenképp anyádékat, felneveltünk, sokat köszönhetsz nekünk. Közbe max azt köszönhettem hogy megláttam milyen szülő ne legyek és kiktől óvjam meg a gyerekem. Szerintem pedig kölcsönösen illik megadni a tiszteletet, ha ők nem érdemlik meg (vagy én) akkor a másiknak mit kellene tisztelniük? Ti mit gondoltok erről? Tudom hogy már nem sok időt kell kibírnom itt de annyira nyomaszt hogy ennyire gonoszak velem..


márc. 27. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

"és semmiben sem támogattak se anyagilag se sehogy"


Nem? Pedig nekem úgy tűnik, hogy 23 évesen otthon élsz, azaz az elmúlt 5 évben tàmogattak legalább egy albérlet áràval, a párod is odamehetett.


Jó, nyilván nagyon gáz, ahogy beszéltek, tuti sz*r szülők voltak, de azért te se vagy százas, hogy otthon élve nem tudzs normálisan védekezni.

márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Adtam bele a kiadásokba és bőven segítettem a házimunkába, furikáztam őket ide-oda és még sorolhatnám. 18 éves korom óta minimum egy forintot nem adtak max ajándék formájában szülinapomra… A párom pedig nem jött ide max heti 1x veszekedések árán a kezdetek óta, ez támogatás?

A védekezés az én ügyem, azonnal intéztük is hogy húzzunk innen. Eddig is tudtam volna menni, párom albijába, de a szüleim állandóan lefogtak meg előadták hogy éhenhalnánk és mekkora cink amúgyis az albi.

márc. 27. 11:40
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekedet kötelességed felnevelni. Nekik is az volt. Nem jár érte különösebb hála. Nyilván hálátlanság se. Tisztelet nem ĵár automatikusan, azt ki kell érdekelni.
márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
A baba felelőtlenség volt ne haragudj, viszont egyébként ilyen környezetből énis húznék.. Gyerek nélkül is egymagam.. Szerencse hogy párod lelkileg tud segíteni.. Ad2 jogilag 18 felett már elköltözhettél volna párodhoz... Az más dolog hogy először egyedül akarnék lenni... Még akkor is ha nehéz... Az albérlet meg nem hülyeség.. Kell az embernek egy hely ahol tényleg felnőtt..
márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom hogy mehettem volna eddig is. Csak sajnos sokáig én is ettem a szavaikat hogy nekem de jó itt velük, más bármikor kiba@szhatna ha kedve tartja
márc. 27. 11:52
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Na de visszatérve,.. A tiszteletet ki kell érdemelni, egyébként szeretet se automatikus..
márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

És ha összeköltözés meg gyerek után a párod rájön, hogy inkább nem kell neki ez az egész, még élni akar, jön egy másik lány, akkor majd mész vissszakuncsorogni magad.


Nyilván költözz, de gyereket ne vállalj úgy, hogy nulla egzisztenciád van és ha bármi adódik, bármiért rgyedül maradsz vele, akkor mem tudod eltartani albérletben

márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell tisztelni, de miért is laksz még ott 23 évesen ÉS vitted oda a barátnődet?


Na, ez nem világos azért.


Nekem is eléggé szr családom volt, 21 évesen úgy elhúztam tőlük, mint a fene és természetesen eszem ágában nem lett volna odacuccoltatni a barátomat hozzájuk.

márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Mit kezdesz akkor, hogyha a pasi inkább élni akar?


Van saját állásod, amivel eltarthatod a gyerekedet meg magadat is, vagy ha a pasi inkább visszatáncol, mert sok neki a dolog, te kuncsorogsz vissza a szülőkhöz?


Ha visszafogadnak. Gyereket értelmes nő nem vállal a nagyvilágba, hanem úgy, hogy egyedül is képes legyen eltartani, mert a férfi lelép aztán a nő ott áll hogy bsszus, most mi legyen.

márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!