Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tisztelni kell a szüleinket...

Tisztelni kell a szüleinket akkor is ha ők nem tisztelnek minket?

Figyelt kérdés

Már 23 vagyok, most költözök el a hétvégén párommal akivel babát várunk. Nagyon keményen szidnak engem is és a páromat is, azt tudni kell hogy a teljes gyerekkorunk is testvéremmel maga a pokol volt. Állandóan veszekedett mindenki mindenkivel pedig egyikünk se érdemelte volna meg. A fő gond apám és az hogy anya túl naiv.

A napokban megkaptam hogy azonnal utcára tennének és halálra rugdosnának ha nem lenne a gyerek, mivel megmondtam h tonkretették az egész életünket és semmiben sem támogattak se anyagilag se sehogy. Ezt is azért mondtam mert mindenbe keresztbe akarnak nekem vágni a költözéssel kapcsolatosan és már azt sem engedik hogy a párom átjöjjön hozzánk.

Anyám szokásos naiv dumáival pedig azóta is kínoz.. Pl. tisztelni kell mindenképp anyádékat, felneveltünk, sokat köszönhetsz nekünk. Közbe max azt köszönhettem hogy megláttam milyen szülő ne legyek és kiktől óvjam meg a gyerekem. Szerintem pedig kölcsönösen illik megadni a tiszteletet, ha ők nem érdemlik meg (vagy én) akkor a másiknak mit kellene tisztelniük? Ti mit gondoltok erről? Tudom hogy már nem sok időt kell kibírnom itt de annyira nyomaszt hogy ennyire gonoszak velem..


márc. 27. 10:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze ezekkel számoltam, sokáig gondolkoztam is ezen hogy megtartsuk e mert ez amit irtal mindig benne van a pakliba. Elég fix és rugalmas a munkahelyem, ahova gyerek után is mindenkit visszavárnak, ezzel valószínű nem lenne gond de nehéz lenne tudom
márc. 27. 12:01
 12/19 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő és senki nem költözött ide. Mint mondtam manipuláltak is, fel kellett ehhez nőni nekem is hogy tisztán lássam a dolgokat. Ők nyilván nem azt mondták hogy maradj itt rabszolgának hogy legyen kit lenéznünk, hanem azt hogy nekem itt a jó azokkal akikre bármikor számíthatok és mennyire luxus itt nekem azért mert a szüleim drága autóját vezethetem ha őket el kell vinni Pestre pl mert nem mernek felvezetni..
márc. 27. 12:05
 13/19 A kérdező kommentje:
Eleinte párommal is sokat vitáztam miattuk, előző kapcsolatom is ráment miattuk. Ezeket persze utólag láttam be az elmúlt fél évbe kb. Párom szüleit is szidták végig mekkora suttyók hogy nem tettek a fiuk alá házat meg hogy ők csóróbbak nálunk
márc. 27. 12:06
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
1-eshez: Egyáltalán nem jogos ezzel érvelni, ha közben lelkileg így terrorizálják! Azóta pedig tudjuk, hogy sokat beleadott mindenbe.
márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert mer ok a szüleid,a tisztelet nem jár nekik. A tiszteletet viselkedéssel hozzáállással lehetne kiérdemelniuk. Én se tisztelném őket,ahogy az enyémeket se. Költözzetek el tőlük minél hamarabb bármi áron.
márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell! Es tortenjen barmi, vissza ne koltozz ezekhez!
márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell automatikusan tisztelni senkit csak azért mert az anyád vagy az apád. Azt kell tisztelni aki kiérdemli.
márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tisztelni senkit, azért mert a szülőd/rokonod. És ha elfogadsz egy jó tanácsot, menekülsz tőlük amint csak lehet és többé vissza sem nézel, mert csak még inkább megnyomorítanak az érzelmi zsarolásukkal.
márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

,,felneveltünk, sokat köszönhetsz nekünk"

Csak én nem értem, mi ebben a pláne? Gyereket vállaltak, mert Elvileg ők szerettek volna gyereket. Akkor meg az a legkevesebb, hogy tisztességesen felnevelik. Azért még senki nem érdemel tiszteletet, mert szabad akaratából szült egy gyereket. Tisztelet akkor jár, ha ezen felül tett is valamit azért, hogy kiérdemelje, például szeretetben, békében nevelte fel az utódait.

márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!