Anyàm nem akar unokât?

Figyelt kérdés
Gyermeket tervezünk a pàrommal,mivel anyâm nem fogadja el a pâromat 2 ève,ezèrt kijelentette,hogy semmiben nem szâmìthatok râ,amennyiben úgy döntök lesz gyerek.Sajnos ő sosem akart unokât.Azt mondta êljem a szaros èletem amennyiben gyermekem is lesz,teljes mèrtèkben elfelejthetem őt.Ìgy nem lenne segìtsègünk,mivel a pàrom szülei vidèken laknak.Nyilvân nem neki szülöm,de kb nulla segìtsèggel ,mâr elgondolkodom,hogy mennyire fogom bìrni.Eddig anyâmmal azèrt ,beszèlőviszonyban voltunk,talàlkozgattam vele,a pârom miatt sajnos ,feszültebb a viszony.Csalàdi rendezvènyre nem mehet pl.nem is veszi figyelembe,hogy lètezik.

márc. 28. 10:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
33%
Tehát akkor a gólya hozza gyereket?
márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
96%

És mi van, ha anyud már nem élne? Akkor sosem lenne gyereketek, mert nincs aki segítsen neked? Ezt nektek kell megoldani, nem lehet arra építkezni, hogy majd anyukád intézi a dolgokat helyettetek.

(Nem mellesleg azért intő jel, hogy a párod már most rád hagy minden feladatot. Ha most nem képes rá, gyerek mellett szerinted segíteni fog? Dehogy!)

márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
86%

Nincs érettségije, trehány..a háztartásba ha most sem veszi ki a rŕszét gyerekkel sem.fogja..biztos kell ez neked?

Ne haragudj de egy érettségit összehozni nem nagy durranás. Miért nincs neki? Engem is zavarna.

márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%

Így azért kicsit más a dolog olvasata, mint a kérdés alapján (10-es válaszoló vagyok). Ebben az esetben nem azon aggódnék leginkább, hogy fogod bírni, ha nem segít az édesanyád, hanem azon, hogy fogod bírni, ha a barátod már most sem takarít, rámol maga után. Szerinted mi lesz, ha meglesz a baba? Szeretik azt hinni, főleg azok, akik nincsenek benne, hogy ha egy anya otthon van egész nap a gyerekkel, akkor sokkal több ideje van házimunkát végezni, de ez - főleg az elején - igen ritka. Két kicsivel vagyok itthon, még úgy is fárasztó, hogy a férjem mosogat, porszívóz, néha főz is stb, és emellett a gyerekekkel is szokott foglalkozni. Ha a párod maga után nem takarít, szerinted a gyereket mennyire fogja gondozni? Nem arra gondolok, hogy néha babázik, hanem etetésre, altatásra, pelenkázásra, aktív foglalkozásra. Az is kérdés, hogy nem gondolja-e úgy, hogy majd gyereket szülsz, otthon maradsz, foglalkozol a gyerekkel is, a háztartással is, ő meg hazaér munkából és pihenni akar, mert addig kereste a pénzt? Gyakori felállás és szívás a nőnek. A másik, hogy ha érettségije, szakmája sincs, akkor mennyire biztos a munkaerőpiaci helyzete? Találna megfelelően fizető munkát, ha a mostani megszűnne? Nekem már az is fura, hogy nincs érettségije és - gondolom - nem is dolgozik rajta, hogy legyen (valószínűleg írtad volna, ha igen). Az ismeretségi körömben pár éven belül rájöttek, hogy hasznos, ha van és estin megcsinálta az, akinek nem volt.

Ettől még anyád sem lehet egy könnyű ember a leírásod alapján.

márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen pasinak mondjuk eszem ágában nem lenne szülni, de mindegy.
márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
89%
Pár év múlva agybajt fogsz kapni a pasi trehányságától. Cseléd leszel mellette és a gyerek mellett. Miért nem keresel olyat, akivel jobban passzoltok egymáshoz? Ezzel az emberrel úgyis válás lesz a vége.
márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:
Èn csak azt nem êrtem,hogy az anyja miêrt nem nevelte meg?Azt hiszi,hogy minden rendben,ha ilyen rendetlen a fia?Igen kèt gyerekem lenne.Az biztis,mêgha egyet is akarnèk.
márc. 29. 10:09
 58/65 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy már az anyja sem tudta megnevelni, vagy ő is ilyen, de ezzel ne foglalkozz, úgysem tudod pótolni a gyerekkorban elmaradt nevelést.

Gondold újra, hogy el tudod-e viselni ezt hosszú távon, mert szerintem is előbb-utóbb agybajt kapsz tőle. Nem az érettségi hiánya a gond, hanem a neveletlenség. Amikor anyádat "kiosztotta" a te védelmedben, ez már akkor is látszott, ráadásul erősen manipulált téged, hiszen "téged védett". Azóta szerintem már téged is kiosztott néhányszor.

márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
Azèrt vannak fèrfiak akik tudjàk,hogy segìteni kell a hâzimunkàban,kêpes betenni egy mosàst,ès tud segìteni a teregetêsben.
márc. 29. 10:29
 60/65 anonim ***** válasza:
90%

Eleve a 'segíteni' szóhasználat téves, hiszen nem segítenie kell a férfinak, hanem egyenlően részt venni a háztartás és gyereknevelés vitelében. 50-50%. Elavult patriarchális szemlélet, hogy a nő feladata a háztartás és a gyerek, és a férfi dicsérendő, ha 'segít'.

A kapcsolatodat gondold át, inkább most szakíts, ha arra jut, ne egy-két gyereket tegyél boldogtalanná egy rosszul működő családban.

márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!