Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szingli csávóként, ti hogyan...

Szingli csávóként, ti hogyan élitek meg, amikor a szüleinkkel családi ebéd van, és a tesóm hozza gyerekét, és róla szól az egész?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ezt nem úgy megélni, hogy ne menekülni akarjak a szituációból, hanem valahogyan örüljek neki és élvezzem?


Vagy a lehetetlent várom el magamtól?


30F


márc. 31. 10:57
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

5 éve csinálom az önismereti munkát, jártam már 5 különböző pszichológusnál, mindegyiknél pár hónapig


Csoportos önismereti tréninen is volt arra is jártam pár hónapig. Hogy őszinte legyek, elég sok és energiát beleöltem már ebbe

márc. 31. 16:58
 32/44 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak hónapokig jártál egy szakemberhez, azt jelenti, hogy még mindig keresed a megfelelőt. Nem gond, mindenki ezt csinálja, tanulóévek. Csak jó lenne, ha végre megállapodnál valakinél és úgy telne el öt év. Meg még öt. Meg még öt. Hogy a végén magad zokogjál afelett, hogy mit írtál ide ki.
márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
64%
“Az értékek amiket én képviselek, nem érvényesülnek így” megis milyen értékek
márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
79%
Na, én pont ötvenes nő vagyok két felnőtt gyerekkel, de tökéletesen megértelek és csodálkozom, hogy mások ennyire nem. Valóban döbbenet ahogy sok helyen elborulnak egy gyerektől. Én például fiatalon szültem, de a teljes rokonságból senki nem érezte úgy -nagyon helyesen-, hogy a mi érkezésünktől csak a gyerekekről szól a vendégség. Sőt, rengetegszer hallgattam, milyen jó, hogy velünk jó találkozni, nem elvárás az első perctől utolsóig reflektor a gyerekre. Aztán sok év múlva tesómnak is lett kettő. Onnantól viszont bolondok háza lett a világ. Két értelmes mondatot nem lehetett váltani, a gyerekek úgy rángattak mindenkit mint akinek az a dolga, hogy őket csodálja. Már tizenévesek, de elviselhetetlen ahogy mai napig elhiszik, hogy ők a világ közepe. Csodálatosan ki is koptunk ezekről az összejövetelekről, nézzék bohócnak a maradékot, amit én nem vártam el soha senkitől azt tőlem aztán ne követelje senki. És nem mindenkinek jobb ez így, de nekünk mindenképp.
ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
66%
A lehetetlent várod el magadtól. A legtöbb családnál begolyóznak a gyerektől és a megszületéstől kezdve nincs semmilyen szellemi dologra igényük. Hagyd a francba, járj kevesebbet.
ápr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
68%
#34 A kérdezőt azért zavarja a gyerekre irányuló figyelem, mert róla elterelődik. Úgy érzi, hogy a figyelemért vívott versenyben ő alulmarad a saját mondandójával a gyerekkel szemben. Illetve még némileg álszent módon ugyanazon gyerek lelki fejlődéséért is aggódik, akivel ő semmilyen emberi kapcsolatot kiépíteni nem tud és vetélytársként tekint rá a generációs korkülönbség ellenére.
ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

36

Ugy latom bizonyitek elleneben erotlen vagyok ugy.hogy bizonyitekokkal kell szolgaljak ebben a nemes csataban


Van egy unokaocsem aki most kb 10 eves ,vele egesz nap el tudok lenni es orulok is neki


A gond akkor van amikor azt ajnarozzak ,hogy milyen szuper hogy elore lepett kettot , ebben nem tudok resztvenni

ápr. 1. 07:45
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Értem, tehát egy járni tanuló gyerek. Azt még nem rontja el, hogy figyelnek rá, még ha túlzóak is. Ne aggódj.
ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

#31


Pár hónap alatt egyik pszichológussal sem lehet érdemben elindulni, nemhogy bárhova is eljutni.

Miért váltottál ilyen sűrűn, ennyiszer? Mi nem tetszett? Amint valami kellemetlen felismerés jöhetett volna, inkább kezdted elölről?

ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem hogy nem történik semmi inkább, én megosztottam azt ami zavar de inkább ez ilyen kiteregetés volt, mint sem bármi olyan ami előrébb is vitt volna, legalább is nem éreztem azt
ápr. 1. 10:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!