Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok,ha a szülő tiltja...

Kamaszok,ha a szülő tiltja azt hogy cigizzetek akkor ti azt hogy tartjátok be,betartjátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

márc. 31. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy tartja be.
márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Voltam kamasz. Sosem szívtam.

És tudod miért? Az egyik szülőm anno dohányzott pár évig fiatalon, de leszokott és nekünk gyerekként már mindig mesélte, hogy fú, de büdös volt utána a ruhája, szája, nem tudott úgy futni a busz után a tüdeje miatt. Úgy nőttem fel, hogy azt hallottam cigizni nem menő, sőt a függőség egy gyengeség.

Nálunk az osztályban 2 gyerek dohányzott csak, 13-14 évesen- az a két tanuló, akik bukásra álltak kb mindenből és nem is voltak túl okosak. Ebből nekünk az jött le, hogy dohányozni ciki és aki normálisabb életet akar magának az nem is süllyed odáig, hogy rágyújtson.

Felnőttként visszatekintve látom, hogy azok a volt osztálytársaim, akik dohányoztak többnyire hátrányos közegből, erőszakos vagy függőségekben bővelkedő családból jöttek, ahol ezt a stresszkezelési módot tanulták meg. Utólag végtelenül sajnálom őket és bánom, hogy lenéztem őket, amiért bagóztak.

Azt viszont azóta is vallom, hogy a dohányzás inkább egy kínos dolog amellett, hogy borzasztóan káros.

márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

Az én szüleim szigorúak voltak, és mivel tudtam, hogy következményei lennének, ha cigiznék, nem csak egy kis fejmosás, ezért sosem mertem volna cigizni. Oké, nyilván én is elszívtam egy-egy szálat, ha megkínáltak hazafele a suliból, de ez ritka volt, amúgy rendesen cigizni nem mertem volna.


Nálunk is igazáb tipikusan azok cigiztek rendszeresen, akiknek amolyan szabadelvű, mindentelnéző liberális szülei voltak, nyilván ezek kaptak hozzá pénzt és engedélyt.

márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Én kipróbáltam, nem tetszett, raakartam szokni, amikor megtalálták a szobámban. Nem tetszett nekik mondták ilyet ne csináljak, mivel alapvetően sem tetszett ezért ez volt a plusz amiért nem is próbáltam tovább.

Ha a gyerekem akar majd, elmondom neki a véleményemet, utána dönthet. De mi pénzt nem fogunk rá adni neki.

márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tiltották de csináltam

Pénzt sose kaptam rá

márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltották. Nem cigiztem. Nem szeretem a szagát. Még ezeknek az új "manórudaknak" se.


De cigizett annyi osztálytársam ahhoz, hogy kijelentsem, hogy ha a tini cigizni akar, a szülői tiltás nem oszt nem szoroz.

márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha a szülő tiltja"


Miért? Van amelyik engedi, hogy cigizzen egy gyerek?

márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem tiltották. Anya mindig azt mondta, hogy ha tiltja annál jobban csinálom.


Pénzt nem adtak rá sosem, de 17 éves koromtól kb. megengedték, hogy otthon töltsek én is, max 10 szálat.

Abból persze üzletet csináltam, eladtam egy nap 5 szálat, darabját 100-200 forintért, attól függően, hogy kinek kellett a cigi. Egy hét alatt annyi pénzt összeszedtem, hogy 2-3 doboz erdei gyümölcsös cigit tudtam venni. Azt persze már 300-400 forintért árultam, és így is megvették 😂

márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7


Egyik tanárnőm mesélte, hogy ők gyerekként néha már homályosan látták a tévét, mert mindkét szülő cigizett bent a házban. Pedig még orvosok is voltak.


Hogy a szűrőn át szívja rendes cigis módjára, vagy csak simán a levegőből veszi fel valaki a füstöt, az mindegy. Bár a passzív dohányzás kicsit még károsabb is.


Ezzel tulajdonképp nem engedélyt kaptak, hogy ha cigiznének, megtehetik, hanem rá voltak kényszerítve, hogy szívják...


S a gyerek mellett cigizés azért nem ritka dolog.

márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam komolyan venni anyám tiltását úgy, hogy ő maga is láncdohányos.

Nyilván nem gyújtottam rá otthon, meg faluban, ahol látnak az ismerősök, de semmi nem tartott vissza attól, hogy kollégistaként én is dohányozzak. Konkrétan zéró lebukási esély. Tanárok elől úgyis bújkálni kellett, ha nem akartunk kimenőmegvonást. Amúgy meg a városban senki nem ismer meg, hogy továbbítsa a hírt anyámnak, a szagot meg nem veszi észre, mert basszus, láncdohányos, többet szív mint én.

Mondjuk én sose voltam függő, csak társaságban dohányzó. Ha már mindenki csinálta a környezetembe, akkor én is. Nem nézték ki azt, aki nem csinálta, de jól esett. Egyetemistaként meg leszoktam teljesen, mire már senki nem cigizett a társaságban.

márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!