Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ekkora baj a szüleimnek,...

Miért ekkora baj a szüleimnek, hogy beléptem egy "bandába"?

Figyelt kérdés

Csak pár barátommal együtt zenélgetünk, semmi extra, péntek délutánonként összegyűlünk. Ritkán készül felvétel, de ennyi. A szüleim nem ismerik a barátaimat egyébként.

Én alapvetően külön élek, 1-2 havonta járok haza, de eddig péntekenként telefonáltam a szüleimmel, ez pedig így nyilván szombatra módosult. Kérdezték, hogy hogyhogy, elmondtam, miért is ne.

Azóta ki vannak akadva, hogy ez gáz, biztos azért akarták, hogy belépjek, hogy a hátam mögött kiröhögjenek, hát nekem nagyon rossz az énekhangom, hangszeren meg nem játszok. És mostanában sokszor megy a nyomasztás a szüleim részéről, hogy hagyjam már ezt a hülyeséget, ne röhögtessem ki magamat. Emiatt ritkábban beszélünk, szóval már így azon is megy az aggódás, hogy depressziós lettem amiatt, hogy röhögnek rajtam a "bandában", vagy hogy igazából csak szenvedélybeteg vagyok, mert hát ugye nem ismerik a barátaim.

Ilyesmiről szó sincs, csak nincs kedvem az érzelmi lehúzáshoz. Tény, hogy nincs a legjobb hangom, de nem förtelmes, mint ahogy a szüleim beállítják, arra bőven jó, hogy haveri körrel, komolyan nem gondolt bandában háttérénekes legyen valaki csak úgy közös funból. Senki sem profi közülünk.


ápr. 6. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Pont le kell szarni mit mondanak mások ...tedd azt ami neked jólesik.A saját örömödre cselekedj,ne a szüleid elvárásainak élj.!
ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


A gyerekvállalósban meg éppen dj lennél...

Nem hiszek a véletlenekben.

ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Manapság, ha valakinek nem a legjobb a hangja és úgy énekel, nagyobb szégyen, mintha a testéből élne.


Komolyan nem tudom, hogy ez miért van.

ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el nekik, hogy rohadt rosszul esik, hogy lehúznak, és el akarják rontani a szórakozásodat. Te sem ebből akarsz megélni, a helyén kezeled a bandát, szóval sürgősen szégyelljék el magukat, amiért elrontják az örömödet. És ha ezek után visszapofáznak, akkor felállsz, eljössz, és legközelebb karácsonykor mész haza max.
ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

"Én alapvetően külön élek, 1-2 havonta járok haza"


Akkor meg mi a probléma? Vagy az ALAPVETŐEN külön élés valami olyasmit takar, hogy egyáltalán nem sikerült még önállósodnod, meg egyedül ellátni magad, és ezért ennyire fontos, hogy megfelelj a szüleidnek? Ha nem ez a helyzet, akkor meg mit foglalkozol vele, hogy baj e nekik, amit csinálsz? Külön életed van már, amit önállóan kell építened.

ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
#3 Mert aki testéből él, de nem tud énekelni, az is kiad előbb-utóbb egy albumot, amin jól kikozmetikázzák a hangját, mintha tökéletes lenne, és akinek kevésbé jó a hangja, azt is ahhoz hasonlítják.
ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Mert hülyék. Ennyi. Kimondom helyetted, nekem szabad.

Sajnos sok ilyen irányításmániás szülő van.

Nem kell foglalkozni velük, meghallgatod őket tiszteletből és kész, mellette zenélsz, mert ezt szereted csinálni. Majd megszokják a helyzetet és abbahagyják a b**tatást. Veszekedni sem érdemes ilyen miatt.

ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
2-esnek: a gyerekvállalósban a DJ-t én írtam ki. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas.. ha erről a kérdésről van szó.
ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!