Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Sztorikat mesélek az életemről part1.

17 éves lány voltam volt egy barátom én már ekkor 3 éve együtt voltam vele,sajnos ekkor a helyzetben nem volt munkája,mivel én iskolás voltam kaptam az államtól a segítséget 13700ft csp...nos anyukám 16 éves koromban el ment férjhez egy másik emberrel...én kaptam ugyebár ezt a kis pénzt... anyukám minden hónapban azért lejött hogy el vigye tőlem a pénzt...az elején kis naiv voltam oda adtam neki mert be mesélte hogy az nem nekem jár csak ő veheti fel na meg hogy nekem bajom lenne ebből ha én fel veszem...meg úgy tett van párom tartson el ő...(a kapcsolatunk elejétől fogva így tett) nos volt időszak mikor már nem akartam neki oda adni akkor a tesom járt le érte és ő erőszakkal vette el tőlem mikor nem akartam oda adni....volt olyan hogy megkértem az anyukámat legalább 2000ftot adjon mert nincs mit egyek...még 500 forintott sem adott... talán 1x adott 500ftot...és nem tudom kb 1 évig vette még fel a pénzt...addig ugyebár mivel nem velem lakott hanem elköltözött a párjához és csak a pénzért járt le,mikor meg nem tudodt akkor a tesomat külte le a pénzért...írtam neki akkoriban egy levelet ami mai napig meg van neki és azt mondja neki ez nagyon rosszul esett...kérdezem én nekem nem esett az rosszul hogy itt hagyott pénz nélkül,éhen,szomjan?Ameddig a párom nem talált munkát az anyja segitett télen oda költöztünk nem volt fára pénzünk meg úgy semmire...enni adott az anyja melegben voltunk...segitett volna el intézni nekem hogy mondjak le a családipótlékról...de befolyásolható voltam...mostani ésszel talán meg tettem volna...onann jártunk a párom anyukájától dolgozni bejött a napszám 40fokban a hátamról a bört lelehetett szedni úgy le égtem😃fájt is de ennek ellenére mentem másnap ugyan úgy dolgozni hozzá teszem ez volt életem első munkája😁nem a legnehezebb vagy is háth kinek mi😃azért itt meg tudtunk pihenni....aztán a párom talált munkát utána nem volt baj anyagilag...nos én csak kíváncsi vagyok a véleményetekre...🙂 2016-2017ben volt


ápr. 20. 12:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

A családi pótlék nem a gyermeknek jár, hanem az őt gondozó szülőnek, gyámnak, szociális intézménynek.

A családi pótlék nem zsebpénz a gyereknek, hanem támogatás az őt nevelőnek azért, hogy legyen miből téged etetni, ruházni, iskoláztatni.

Mostani "ésszel" ennek utánajárhattál volna.

ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De ha nincs gyerek,nincs családipótlék😅 tehát ha van gyerek az állam arra adja hogy segítsen a szülöknek abban hogy a gyerekeiknek meg adják ami kell,mint pl étel!Amit írtam is🙃
ápr. 20. 12:55
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen mindegy. A pénz nem neked jár hanem anyádnak. Ha nem arra fordítja amire kapja, akkor azt a helyzetet kell megszüntetni.

Te, mint gyermek soha, semmilyen formában nem vagy jogosultja a családi pótléknak.

Lehet ezen keseregni, lehet kiforgatni a törvény betűjét, de akkor sincs igazad.

Mármint jogi értelemben.

Azon meg teljesen felesleges vitázni, hogy erkölcsileg jobb lett volna neked, ha.

A jog, a törvény nem így működik.

ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Sztorikat mesélek az életemről part1.


akkor ennyi elég is volt.

ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Tehát 14 évesen oda koltoztel a pasidhoz?
ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

3, saját jogán kérelmezheti a csp-t az a fiatal, akio nem él együtt a szülővel. A szülő jogosultsága megszűnt, amikor a gyerek elment otthonról.

Ráadásul attól a perctől, hogy a pasi belépett a képbe, és életvitelszerűen együtt éltek, már egyedülálló sem volt, tehát nem jár volna a 13 feletti összeg.

ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

6!


18 ev felett kerelmezheti saját jogon.

ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett veled azóta? Ő most is a párod? Egyedül hogy tudtál elindulni az életben?
ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti a nevelési ellátást, aki a 18. életévét betöltötte, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos és iskoláztatási támogatásra való jogosultsága megszűnt."


[link]

ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

És még ebből lesz part2??? Neee... komolyan ne már.

Szavazzuk meg, ki ért egyet velem1

ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!