Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan élethelyzet,...

Létezik olyan élethelyzet, hogy valaki feljelentse a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

máj. 1. 11:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem vallhat? Ezt hogy képzeled? Leragasztják ragasztószalaggal a száját a rendőrségen? Vagy hazazavarják, hogy maga a gyilkos férje ellen nem tehet vallomást, majd feljelenti a szomszéd, ha őt is meggyilkolta? Családi viszályba nem avatkoznak. Annak mi köze a bűncselekményhez?
máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
57%

#7 Nálam is ugyanez a "szerencsés" kombináció áll fent. Igaz engem nem jelentettek fel, inkább én nem tettem meg a rengeteg alkalommal, amikor összevert a két elmebeteg. Vagy gimis koromban hónapokig anyám nyugtatójából lefogtak és elkábítotttak. Néha beveszi a szarját és azt sem tudja, hol van.

A másik, hogy szerintem ez ilyen München szindróma féle lehet, hogy valaki nnagyon nehezen jelenti fel a saját szüleit, mert mégis a szülei.

Mondjuk az enyémek meg, amikor a zaklatóm, akinek eladtak 2 üveg borért, meg mert engem mocskol, apámat biztatta, hogy verjen neg stb. feljelentett "rágalmazásért", félholtra vertek és megfenyegettek, hogy megölnek.

máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
74%
Stockholm bocsi
máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Közvetlen rokon ellened nem vallhat. "


De igen, vallhat, csak visszautasíthatja, ha nem akar.

máj. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Családban is előfordult, a felnőtt nő ittas, részeg, öntudatlan, mellette ott a saját kisgyereke.


Anyuka hazament (a melóból, miután nem érte el a lányát), kivakarta a hányásból, aztán azzal a lendülettel ment a gyámügyre és a rendőrségre.

Nem első eset volt, hogy csúnyán berúgott a gyerek mellett, és ekkor betelt nála a pohár.


A gyereket elvették tőle, apa neveli, a nő pedig hol dolgozik hol nem, hol elvonóra jár, hogy síkrészeg.

máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat. Kicsit megrémít, hogy 54-ből 41 ezt választotta: "Minden további nélkül, ha törvénybe ütközőt tesz."

Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert sok hipokrita jár közénk, vagy tényleg ennyire fellazult már a családi összetartás, a szülő-gyerek kapcsolat "bármiáron is kiállunk egymásért" mivolta?


Nem provokatív a kérdés, de a tesztelésem, a közvéleménykutatásom arra irányult, hogy mennyire működik manapság a közvetlen hozzátartozók véd- ée dacszövetsége, amikor feltétel nélkül kiállnak egymásért.


Természetesen az ilyen, szülő ellen bérgyilkost fogadni akaró, vagy a saját szülejét bántalmazó, meglopó stb gyerek ellen tökéletesen megértem. Nem ezekre az esetekre gondolok.

máj. 2. 12:35
 17/19 anonim ***** válasza:

"Minden további nélkül, ha törvénybe ütközőt tesz."


Én kiegészítenem azzal, ha másnak jelentősen árt.

máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tettel olyan opcioz, hogy igen, amennyiben....ezerz, aki feljelentene a gyereket nagyon durva esetben az azt valasztja kifejteni meg kifejti ha van ideje...


Ha drogos lesz a gyerekem es en keves leszek a megmentesehez...akkor van az az eset, amikor feljelentenem pl. beall dealernek es kiskpruakat etet be iskola mellett. Persze elotteszolnek neki hogy feljelentem, ha nem hagyja abba...

vagy pl. mas ingatlanat szetb..za, betor, rongal kpzepuleteket, megver valakit, megol valakit ok nelkul, cserbenhagyasos gazolast kovet el, emgem rabol ki, engem ver meg stb siman feljelentenem.


tudod kerdezo egy ido utan a szulo-gyerek is csak felnott=felnott, mindegyikre minden jogszabaly, viselkedesi tarsadalmi norma is ugyanugy vonatkozik.


Ha pl. a szomszed hazba betor valaki es eszreveszem akkor mindegy, hogy a gyerekem van-e bent vagy kisferike priripocsrol hivom a zsarukat,

ha az utcan talalok 1 kg kokaint vagy a gyerekem szobajaba, egyforman a zsaruknak szólok. (nem üres füveszacsiról beszelek).

máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
attol hogy a gyerekem vannak olyan dolgok amibe nem fer bele mentsegkent hogy sajat gyerekem az elkoveto. PL. pedofilia , gyilkossag, terrorcselekmeny, allatbantalmazas, gyerek vagy nok ellen iranyulo tettleges buncselekmeny. ezekre nalam nincs semmifele mentseg.Es ha kell vallanek is ellene a birosagon.
máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!