Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok bántalmazó...

Elfogadnátok bántalmazó szülőktől ingatlant ha nagyon nehéz élethelyzetben lennétek? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Nem tartotjuk szüleimmel a kapcsolatot. Nagyon gazdag, de nagyon rossz emberek. Annak ellenére hogy ők gazdagok nekem általában nem volt mit ennem, nem is a házban laktam hanem az alig fűtött pincében, bántalmaztak...

Most látom hogy árulják nagyszüleim lakását. A nagyszülők már rég meghaltak, idáig ki volt adva. Ha felkeresném őket valószínű a nevemre írnák, de az adósuk lennék egy életre. Onnantól örökké tartanom kéne a kapcsolatot, amitől nagyon szorongok. Nincs letiltás, menekülés. Onnantól a kezem valami féle morális bilincsben. Azt nem tehetem meg velük hogy a nevemre iratom, zárat cserélek, aztán tiltom őket minden létező platformon. Ez nagyon alávaló húzás lenne, renddőrségi ügyekkel, bűntudattal...

Persze most a munkásszálló-albérlet-félcsöves háromságban tengődödöm. Vannak egészségügyi problémáim. Ennek sem lehet jó vége. Laktam abban a lakásban. Nagyon jó helyen van. Budapest külső részén, de így is nagyon jó a közlekedése. Boltok, Sztk, munkahelyek. Minden ott van helyben.


2023. nov. 13. 10:28
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, hogy ha ilyenek a szüleid akkor csak úgy a nevedre íratnák a lakást (ajándékozási szerződésre gondolsz, gondolom), teljesen logikátlan lépés. De ha mégis, akkor sem kellene örökké tartani velük a kapcsolatot utána sem, ugyanúgy megszakíthatod velük, mint most, miért ne tehetnéd meg? Miért lenne rendőrségi ügy ebből? Viszont ajándékot vissza lehet vonni azt hiszem 5 éven belül, szóval ha ilyen feltétellel adnák, hogy na de innentől akkor tartsd velük a kapcsolatot, akkor igen, ezzel tudnának zsarolni. Ezt neked kell lezongoráznod magadban, mit bírnál ki lelkileg.
2023. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha "árulják" a lakást, akkor nem hinném, hogy neked csan úgy odaadnák ingyen.

Másrészt feltételezve, hogy hivatalosan a tiéd lenne a tulajdonjog, attól kezdve nekik semmi közük hozzá, ha azonnal eladod, akkor sem tehetnek semmit. Rendörségi ügy meg garantáltan nem lenne belöle, kivéve, ha odamennek és összevernek - de ez nem a lakás miatti gond, hanem garázdaság.

2023. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak, de ahogyan bántak veled és ha a pesti árakat nézzük még így is szerintem egy pár milkával lehúznának. Ha van állásod és boldogulsz akkor szerintem hagyd, de ha annyira fontos lenne, egy próbát megér.
2023. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

1: Nem olyan nagy pénz nekik ez a lakás, fateromnak sok ipari és lakóingatlana van. Ismerem őket. A nevemre írnák ha megalázkodnék. Nekik ez nem olyan nagy dolog, nekem az életem mentené meg, mert soha nem jutnék el idáig magamtól. Csak utána jönnének a szívességek a végtelenségig, a balhék, a csicskáztatás, az ingyen munka a leglehetetlenebb időben és helyeken. Ha meg letlitanám őket fix hogy anyám itt örjöngene a lépcsőházban. Nem is lenne korrekt.

2 : Szerintem nekem adnák. Van nekik elég ingatlan amit addhatnak, vehetnek, kiadhatnak, ahol élhetnek, vállalkozást üzemeltethetnek. És igen ha utána semmibe venném őket akkor jönnének balhézni, max a jard takaríthatná el őket. Az egész lépcsőház tőlük zengene.

2023. nov. 13. 10:57
 5/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. nov. 13. 10:57
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján egy vicc jutott egyből eszembe:

"Nyuszika elhatározza, hogy lenyírja a füvet az oduja körül. Igenám, de funyírója csak a Medvének van, úgyhogy felkerekedik, hogy elmegy hozzá és kölcsönkéri.

Megy-mendegél, egyszercsak eszébe jut, hogy a Medve néha igencsak morcos és kiszámíthatatlan, a múltkor is csak úgy félvállról fogadta a köszönését. Mindegy -gondolta magaban a Nyúl- azért a funyírót csak odaadja.

Megy-mendegél, egyszercsak felvillan benne, hogy mintha a Róka mesélte volna, hogy a múltkor valamit egy kicsit késve adott vissza ennek a házsártos Medvének, és az erre elmondta mindenfélenek. Na mindegy -gondolta a Nyúl- hamar elindultam most már kölcsönkérem azt a nyavalyás funyírót.

Megy-mendegél, - egyszercsak eszébe jut találkozása a Borzzal, aki a sírás határán hüppögte el neki, hogy az a szemét Medve, ki akarja fizettetni vele funyíróját, mert talált rajta egy kis karcolást. Nyuszika kellőképpen felindulva ér a Medve házához és bekopog. Medve nagy mosolygosan ajtót nyit.

-Miben segíthetek Nyuszika? -kérdezi.

-Tudod Medve, csak azt akarom mondani, hogy b*m*g fűnyíródat!!!


Én már azt sem értem, hogy ha már árulják, és bántalmazó szülőkről van szó, egyáltalán mi alapján feltételezed, hogy rádiratnák csak úgy. Elég drága múlatság lenne valakit csak ezze lekötelezni.

2023. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
98%
Ha nincs rajta haszonélvezetük, és enyém lenne a teljes tulajdonjog, én elfogadnám ilyen helyzetben is. Ugyanúgy meg tudod szakítani a kapcsolatot, nem vagy köteles szívességet tenni. Ha zaklatnak, hívd a zsarukat.
2023. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. nov. 13. 11:13
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pénz, erre szokták mondani. Én biztos hogy nem hitegetném magam ilyenekkel. De ha belemész azt is érdemes tudni, hogy ha meghallnak kötelességed lesz ellátni őket még haláluk előtt, téged fognak akár anyagilag akár jogilag terhelni. Hisz újra a képbe vagy. Nem tudom hány év kell hozzá hogy "elfeljtődj" jogilag számukra, de én ha ilyenek lettek volna a szüleim ezt biztosan nem kockáztattam volna. Meg maga a kérdés, ki adja el a saját házát (legyen akár száz db) ha van gyereke is akinek adhatná. Én nem kunkorognék senkinél főleg nem így és attól hogy van sok vagyona még nem garancia hogy ad is belőle.
2023. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
98%

Ha biztos vagy abban, hogy odaadják úgy, hogy semmiféle jogot -haszonélvezet vagy egyéb - nem kötnek ki, akkor a helyedben elfogadnám. Ugyanis semmiféle ellenszolgálttást - szivesség vagy egyéb - nem követelhetnek emiatt töled.

Utána meg, ha a lakás az enyém, eladnám és valahol messzebb vennék másikat, az új címet nem adnám meg nekik, ahogy semmi egyéb elérhetöséget sem.

2023. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!