Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen élethelyzetben ti...

Ilyen élethelyzetben ti kifizetnétek egy forintot is?

Figyelt kérdés

Egy nagy összegű adóssággal talált meg a bankom a napokban, amit szerintük örököltem apámtól. Tőlük tudtuk meg, hogy meghalt.

Apámat soha nem ismertem, még a születésem előtt lelépett engem meg nővéremet hátrahagyva. Én nagyon nem tartom igazságosnak, hogy valakinek, aki gyakorlatilag teljesen idegen, fizessem ki a nyomorult döntéseiből fakadó tartozását. Több millió forintról van szó, amiből mi soha egy fillért nem láttunk. A bank felé jeleztük ezt, de egyelrőe hallani sem akarnak alkuról.

Nem is konkrétan a jogi része érdekel, mert tárgyalunk ügyvéddel, hanem az, hogy ti elvi alapon kifizetnétek-e ezt a pénzt, mikor soha felétek sem nézett, semmit nem kaptatok tőle?



2020. júl. 24. 13:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem.
2020. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
98%
Elhalálozás után jogod van visszautasítani az örökséget, legyen az pozitív vagy negatív. Nem fizetnék.
2020. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 vantel ***** válasza:
90%

Jogi? Ha beszéltél ügyvédfel és nem hallgattad el,hogy keveredtél bele akkor nem kellene fizetned.

Hiszen vagy kezese voltál régen vagy hagyatéki tárgyaláson elfogadtad a vagyonnal együtt az adósságot is.

Ha nem ezek történtek milyen módon keveredtél bele?

2020. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötekedésből kérdezem,hanem valóban érdekel,hogy egyébként ezt jogodban áll visszautasítani?Én úgy tudom akkor is rá kényszerítik az emberre a jogra hivatkozva mint ahogy minden mást is.

Egyébként az én válaszom is egyértelműen: nem, a kérdésedre.Se gazdagon se szegényen nem fizetnék egy árva petákot sem.Az elmondásaid alapján semmi közöd nincs hozzá nemhogy még az adósságához.

2020. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Evidens, hogy nem!


Hivatalosan kell nyilatkoznod, hogy lemondasz az örökségről és akkor egy fillért sem kell fizetned.

2020. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fizetnék egy idegen után. Visszautasítanám az "örökséget".
2020. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ.

Ha mellé örökölnék, egy 60 milliót érő, budai kecot, akkor azt a 3 milkat kifizetnem a banknak.

2020. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetném ki. EGyértelmű.
2020. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
8as ha a kérdező örökölt volna egy 60 millás budai kecót egy kis 3 millás örökséggel akkor szerintem nem tette volna ide fel ezt a kérdést :D
2020. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!