Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy gáz ha anyám sokat...

Gordon Freeman kérdése:

Nagy gáz ha anyám sokat beleszól az életembe 28 éves létemre?

Figyelt kérdés

Pl. nem tehetem ezt, nem tehetem azt.

Anyagi, pénzügyi ill. párkapcsolati dolgok terén, munkaügyben, stb...

milyen szinten lehet elviselni?


2012. júl. 13. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Biztos csak aggódik érted mert szeret:) Nekem már sajna nincs anyám, 5 éve meghalt, (bocsi az ofért) szóval szerintem örülj neki hogy ennyire törődik veled:)

27L

2012. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"milyen szinten lehet elviselni?"


Ezt úgy írod mintha kötelességed lenne elviselni. Felnőtt vagy, senki se szabhatja meg neked hogy éld az életed. Ha mégis megszabják az azért van mert te hagyod hogy ezt tegyék. És ez az ami gáz. Persze nyugodtan meghunyászkodhatsz ezután is de akkor ne várd hogy valaha is kiteljesedett, FELNŐTT életet élő, önmagadra büszke, boldog ember leszel.

2012. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám beleszól pedig 38 vagyok...
2012. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
igen, az enyém is beleszól(na, ha hagynám), pedig 37 vagyok lassan.
2012. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

mondtad neki valaha hogy ne tegye??

vagy csak itt puffogsz.

otthon laksz?

2012. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

otthon lakom, ha tőlem kérded....


voltam pesten külön lakva de megszűnt a melóm és kénytelen voltam visszajönni haza, itt meg nincs melólehetőség sajnos.


és nem puffogásból mondom! :)

2012. júl. 13. 22:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
1: Részvétem az anyukád miatt, de attól, hogy ő már nem él, másnak nem kell örülnie annak, ha beleszól az életébe. Te biztos úgy érzed, hogy örülnél neki, de attól még ez nem természetes dolog, nem kell hagyni. És nem szeretetből szól bele, hanem mert azt akarja, hogy úgy történjenek a dolgok, ahogy neki tetszik, rosszabb esetben klónnak akarja nevelni a gyereket.
2012. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire szól bele, és amikor leállítod, akkor leáll-e?

Ez a döntő pont, hogy le lehet-e állítani?

Mert, ha igen, akkor csak szólj neki, hogy "Anya, tudom, felnőtt vagyok, kérlek ne szólj bele."

Akkor oké a helyzet.


De, ha olyan, mint az én anyám, aki ha szólok neki, hogy túl sok már, és nem bírom a kritizálását, meg a beleszólásait, ilyenkor anyám még jobban bekeményít.

Az érzelmi zsarolástól, a kitalált rákbetegségig minden játszik nála, ez egy valós dolog, ilyet is csinált.

Ha nemet mondok, és azt mondom, hogy "hagyd abba" nehogy abbahagyja, hanem eldurvul, szememre hány mindent, képes asztmás rohamot kapni, lejáratni mindenki előtt, és azt mondani nekem, hogy "Dögölj meg!" és ennél sokkal mocskosabb szavakat, de ez a "Dögölj meg!" fáj a legjobban.


Szóval, ha le lehet állítani, akkor szabj neki határt és oké lesz, ha nem, mert még jobban csinálja, akkor pedig muszáj elköltöznöd, mert soha nem fog megváltozni.

2012. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amennyire átfutottam a válaszodat, abból az derült ki, hogy most nem dolgozol, tehát ő tart el. Gondolom lakbért, rezsit, kaját nem fizetsz... Akkor viszont miért csodálkozol, hogy gyerekként kezel?
2012. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Anyám is ugyanez...

FOlyton beleszól abba hogy mit hogyan csinálok, de főleg a párkapcsolatomba.

23 éves vagyok, a barátom 28. 2,5 éve együtt vagyunk, szeretjük egymást. Én tanulok ő dolgozik.

Normális fiú, nem cigizik, nem drogozik, nem hazudozik, rendes munkája van, sosem csalt meg, szeret.

Anyámnak mégsem tetszik, mert ő lusta, bunkó, paraszt embernek tartja. A barátom eddig próbált anyám kedvébe járni, hol kisebb nagyobb sikerekkel...de egy konfliktus óta elmérgesedett a helyzet és anyám van megsértődve még mikor ő volt teljes mértékben a hibás!!

Folyton bánt anyám azért hogy ezzel a fiúval járok. Egyébként fiatalabb koromban is undok volt velem, volt hogy megvert, megtépett, megrugdosott mert pont az érettségire tanultam és nem tudtam annyit segíteni a háztartásban mint előtte.

Gusztustalan dolgokat mond rám, pedig semmi alapja nincs rá. Második diplomám csinálom, jogi egyetemre járok, jól tanulok, nem voltam és nem is vagyok lázadó. Kiveszem a részem a háztartási munkákból is, eljárok dolgozni hogy a sulimhoz én is hozzájáruljak.

Öcsém teljes ellentétem, lop, csal, hazudik, még érettségije sincs és 20 éves, nem dolgozik, nem tanul. Folyton buliba jár és részegen füvesen jön haza. Vele sosem ilyen. Mit kéne szerinted tennem??

Azt hiszem jobb helyzetbe vagy!

2012. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!