Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyám bulímiás! Mit tegyek?

Anyám bulímiás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hallom h hánytatja magát! Mit csináljak?
2011. febr. 12. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nehéz dió. valószínűleg letagadja. Legtöbb esetben még saját maguk sem ismerik be a betegséget, tiltakoznak, esküdöznek, h bármikor abba tudják hagyni. legtöbb esetben viszont orvos segítsége kell a kikezeléshez. valószínűleg nem tartja magát elég csinosnak, próbáljatok meg üres kalóriás kajákat bespájzolni otthonra, és minden olyant ami hízlal mentesíteni a hűtőből/házból. esetleg közös sportolást is betervezhettek.
2011. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de az a gáz h nem is kövér! 168 cm és 52 kiló:S és sportol is de nem ismeri el h vékony:S féltem mert énis voltam bulímiás és valszeg akk jött neki az ötlet:\
2011. febr. 12. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

tudom milyen nehéz ráébreszteni a bulímiás, vagy anorexiás...stb betegség... embereket arra, h amit csinálnak az rossz, hiszen a mi családunkban is van bulímiás. hosszú idő után beismerte, h valóban beteg és segítségre van szüksége, de szerintem még most sem gyógyult ki. addig míg nem tudják elfogadni magukat olyannak amilyenek, addig reménytelen az eset. csak orvos segíthet, de oda vonszolni úgy sem bírod. kérd meg az ismerőseidet, h néha ejtsenek el pár nem épp kedvező szót, hátha átrendeződik a látásmódja. mert ugye amit sokáig sorolnak az embernek, azt egy idő után hajlamos elhinni.

pl: mennyivel nőiesebb voltál mikor több plusz volt rajtad

- nézd azt a nőt (ducibb) milyen jól áll neki az a ruha

- beteg vagy, h ennyire gebe vagy?

tudom h ezek nagyon sértők, pont ezért használnak. és ami még fontos, ha nő mondja, akkor hajlamosak vagyunk azt hinni, h féltékeny az alkatunkra, míg ha férfi mondja akkor elgondolkozunk azon vajon igaz e.

én csak 2 évig " élveztem " ezt a betegséget, de a férjem kigyógyított, akkor még csak barát volt.

viszont a családtagom akit említettem, már 10 éve beteg.


első válaszoló voltam.

2011. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elmondtam apukámnak de nem hiszi el.. reménytelen:S
2011. febr. 14. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:

huh. ne apukádnak mondd,a pasik nem értik az ilyesmit.

de mindenképp beszélj vele mert ez egy nagyon veszélyes dolog és a hányással nagyon sok káliumot veszít a szervezet ami a szívnek nélkülözhetetlen...

2011. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!